Astra H'de Emniyet Kemeri İkaz Işığı ve Sesli Uyarı Sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CiMiX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Opelciler,
Çoğunuzun bildiği gibi ağustos ayı içerisinde 2006 model bir Astra Cosmo satın aldım.

Aracı aldığım günden beri Takometre üzerinde bulunan emniyet kemeri takılı değil ışığı yanmıyor ve herhangi sesli bir ikaz yok.
Bunun üzerine bugün aracımı İstanbul Haramidere'de bulunan "Opel Erdemirler" Yetkili servisine götürdüm.

İki saat süren bakımın ardından bana "aracımın yeni model olduğunu ve Opel'in artık yeni model araçlarda emniyet kemer ışığı ve sesli ikazını kullanmayacağı ve hatta opsiyonel olarak sunulacağını" belirttiler.

Sebebi de bu sesli ikaz ve ışığın sürekli olarak sürücüyü uyarmasından kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliğini Almanya'da ki merkeze şikayet etmeleriymiş.

Bundan ötürü aracıma yazılım yükleyerek veya herhangi bir müdahalede bulunarak bunları aktif edemezlermiş. Çünkü aracımda gerekli donanım yokmuş.

2005 modele kadar bütün Astra H modellerinde standart olan bu özellik acaba gerçekten de servisin söylediği gibi 2006 Astra (Essentia - Enjoy - Cosmo ve Sport) modellerinde yok mu?

Şimdi 2006 Astra H sahibi arkadaşlarıma soruyorum, acaba sizlerinde araçlarında emniyet kemeri takılı değil ikaz ışığı ve sesli uyarı sistemi yok mu..?

Yoksa benim aracımda bir problem mi var?
Aydınlatırsanız sevinirim.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1005 astra h var benimkindede yok ne ses ne görüntü

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede en güzel gıcık olurum öyle kemer tak tak diye ötenlerde senin babanın arabada öyle ya serhan gıcık olmusutm

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım tech 2 ile iptal ediliyor tek 2 menüsünde müşteri tercihleri diye bir bölüm var ordan gişrerek bunu iptal edersiniz

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2006 astra h enjoy war arkadaşım aynı problemden dolayı bende serwise götürmüştüm bana da olmadıgını söylemişlerdi yani sende bi problem yok merak etme

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi yaa bizi koruyan bi güvenlik önlemini şikayet etmişiz ve bu araçlardan kaldırılmış, insanoğlu trafik kazasında ölmeyi hakkediyo be kardeşim :mad: benim arabada da ne ışık ikazı var ne de lamba, tamam sesli ikazı bende sevmiyorum ama ışık ikazı olmalı panelde unutuyorum ben hep :)

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki 2005 enjoy. ben şahsen nefret ediyorum o ikazdan. müzik sesini bile bastırıyo. iptal olabildiğini öğrendiğim iyi oldu :D

emin28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2006 astra 1.3 CDTİ cosmoda da yok sese gerek yok bence bilinçli insanlar kemerini uyarıya gerek kalmadan takmalı bence

opel astra 2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkinde ne ses var nede görüntüü :confused:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...