Astra H'de Emniyet Kemeri İkaz Işığı ve Sesli Uyarı Sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Emniyet kemersiz araba süremiyorum...
Neredeyse alışkanlık haline geldi...
Bazen arabayı çalıştırmak üzere elim kontağa gidiyor, sonra emniyet kemerinin takılı olmadığını hatırlıyorum (sanırım kontak anahtarına doğru rahat eğilmem aklıma getiriyor), elimi hemen kontak anahtarından çekip emniyet kemerimi takıyorum ondan sonra arabayı çalıştırıyorum...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda (2005) var ve çok gerekli olduğunu düşünüyorum, opelin yaptığı afedersiniz hıyarlık:mad:, euroncapda sırf bu sebeple 2 az puan alacağı ve 32 puan almış olan seat leonun 4 yıldızla değerlendirildiğini hatırda tutmakta yarar var.
Varsın dıtdıt ötsün ben otomobil üreticilerin yerinde olsam kemer uyarısını motor devir kesicisiyle ilişkilendirir kemeri bağlanmamış araçta hızı sınırlardım hatta belli bir uzunluğa ulaşmayan kemerleri de takılı kabul ettirmezdim. (Bizim ülkenin hanzoları için)Tamam? 60-70 km ile kemersiz direksiyona çarpan surat neye benziyor hiç gördünüz mü? Ben çok gördüm.
Not : buarada seatında agustos 2006 altından itibaren kemer uyarısını araçlarından kaldırdığını öğrendim.

CiMiX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgilerden ötürü hepinize teşekkür ederim...

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm aracımda da yok..2006 model astra cosmo..martta almıştım..ben de uyarı olacağını bekliyordum..

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayımda 2005 1.6njoy var o ikaz veriyor ama kuzenimdeki 2006 1.3cdti njoy ikaz vermiyor bizimde dikkatimizi çekmişti

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ülkemiz insanları bir enteresan,güvenliğimiz için yapılan birşeyi iptal ettirmeye,engellemeye çalışıyoruz.Hiç kimse takmayı deneyelim demiyor.Bu ikazlar yeri geliyor kendimiz dışında eşimizin,ailemizin,dostumuzun da canını kurtarıyor.Opel böyle bir şeyi iptal etmesi de en az vatandaşlarımızın karşı çıkması kadar saçma.Eğer sizi çok rahatsız ediyorsa çözümleri basit.Emniyet kemerini yuvasına yerleştirdiğiniz parçadan bir tane alıyorsunuz ve direk onu takıyorsunuz,sistem de tamamlandığı için sinyal susuyor.
İnsanların hayatını düşünmek bazen gerçekten gereksiz olabiliyor demek ki.Başka da birşey denemez.Vectra b'lerde de var bu ışık bildiğim kadarıyla ama asla yanmaz durur orda.

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş benim araba beni deli ediyo alacağıma cok pişman oldum ilk başlarda ama şimdi bir formül buldum artık kemer takıl biniyorum cıkarınca çok ses cıkarıyo kafa beyin bırakmıyo walla (yalancı murat )denilen bir parca almak gerekiyormuş diye duydum.

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı sorundan ilk aldıgımda serwise gitmiştim banada olmadıgını söylediler yani sende problem yok mrk etme

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Astra arabam var... Onda uyari lambasi ve sesten var. 2006'larda olmamasi kotu birsey bence....
Doktorum ve sadece kafasini ve/veya yuzunu on cama carpti diye surati dagilanlari biliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...