Alarm

• Konuyu başlatan mdellal
  • Başlangıç tarihi
M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta sonu evimin önünde iken denyonun teki arka tampona vurmuş. :mad: Çok fazla bi hasar yoktu gerçi ertesi günü konuşurken bi arkadaş farketti.Neyse önümüzdeki ay kaskoyu yenileceyeciğimden ve kaskonun da zaten delinmiş olduğunu göz önünde bulundurarak tamponu kaskodan yaptırttım(250 ytl imiş ;) )
Bu olaydan sonra aracıma bi alarm sistemi taktırmayı düşünmeye başladım.Hatta bugün bikaç yere gidip fiyat araştırması yaptım.En çok kafama Cenmax diye bi ürün yattı.Anahtardan cam kaldırma modülü de dahil olmak üzere 140 ytl fiyat verdiler.Bir de ayriyeten Cyclone diye bi marka vardı onun da 180 ytl fiyatı.(işçilik dahil tabi)
Arkadaşlar zaten araçta immobilizer var ama hırsızlık falan bi tarafa,bahsettiğim türdeki olaylara karşı önlem almak için alarm takmak mantıklı mı sizce ??? Düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum ... :eek:

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hırsız bu çalmak istedikten sonra herşeyı çaliyolar adamlar. çin malı dandık bişi alma.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denyo çok memlekette sırf bunlar için alrm taktıracaksan değmez.ama güvenlik acısından faydası var en azından sesli uyarı ve caydırıcılığı var.cenmaxları biz serviste takıyoruz.şikayette olmuyor .piyasada ürün çok . .alırsanda montajını bilen biryerde yaptır.
k.i.b

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler arkadaşlar !!!

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun yaw....Kaskonun gözünü seviyim,insan kendini güvende hissediyo walla.Alarma gelince....Tak tabi ya allah korusun böyle bişiy olursa alarm çalar belki duyarsın olaydan haberin olur.Ne biliyim iyi bişiy işte.Ben cylone taktır derim.Benim eski arabada vardı.Memnundum.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
gokalp' Alıntı:
abi eğer zırt pırtçalarsa alarm bi sürü sevap kazanırısn :)
Yok canım bunlarda darbe sensörü var,ordan istediğin hassaslığı ayarlayabiliyosun.Öyle davul,şimşek,bilmem ne sesiyle ötmesinden nefret ederim zaten ... :( :mad: :)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bir de marka veya fiyat öneriniz varsa belirtin lütfen ...

exocortis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
space marka kullanıyorum ve cok memnunum cam kaldırma ve montaj dahil 120 ytl... anahtarıda sustalı olanlardan

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu nasıl bi kabalıktır yaaa çarp kaç :mad: benim şimdiye kadar bi kere oldu park yerinde birisinin arabasına sürttüm ve sileceğine bi not yazdım ismimi ve telefonumu belirten ve adam aradı sadece pasta-cilayla aldırttık sürtüğü ama o gün sitenin park yerinde de benim arabanın arka kapıya sürtmüşler ve adam apartmandan arabasının üzerindeki izden buldum ama haber vermedi, hala bekliyorum gelip özür dilemesini diledi diledi dilemedi tornavida şov yapcam arabası üzerinde :mad: sırf bu nedenden ötürü arabama alarm taktırmayı bende düşündüm ama ben 3. kattan inene kadar adam kötü niyetliyse zaten kaçar :mad:

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben alarm taktırmanızı tavsiye etmiyorum. Biri sürtünce çalsın diyorsanız o başka ama sürten siz camdan bakana kadar kaçar zaten . Çalınma olayına karşı diyorsanız hırsızlar için alarmlı arabayı çalmak çocuk oyuncağı . Genelde alarmlar çin kökenli olduğu için frekanslarını bulmak çok kolay oluyo. Ben tv de görmüştüm adamın elinde scanner denen bi alet var radar gibi ve aracın kodunu buluyo ve hiç uğraşmadan açıyo arabanın kapısını sonra vın. Yani anlayacağınız adamları hiç bişey engeleyemiyor. Benim tavsiyem aracın orjinalliğinden şaşmayın.