1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Opel sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

2011 Astra J Yüksek Motor Sıcaklığı Uyarisi

'Teknik Destek' forumunda Real tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Real

Real Kayıtlı Kullanıcı

4
    0
    1
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2011
    Iyi akşamlar 2011 astra j station wagon aracım var aracimda yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapandi hatasi aliyoruz ancak klima çalışmıyorken ve motor soğukkende bu hatayi veriyor çözüm nedir acaba bilgisi olan varmidir araç turbosu ariza verdi gaz yemiyordu ve aşırı ses vardı turbo söküldü revizyon yapildi bi problem yok ama bu hata turbo arızasından öncede vardi yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapandi hatasi araştırmalar yaptim ancak bu hatayla alakalk bi sonuca ulaşamadım.

2. Hasip

Hasip Admin

783
    272
    63
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2011
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz geçmiş olsun hocam. Bu sorun bariz şekilde sensörlerden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Sormak istediğim bu olaylar olurken hararet göstergesi ne durumda oluyor 90 da sabit mi ? 2. kademe fan açıyormu aracınız ?

3. Real

Real Kayıtlı Kullanıcı

4
    0
    1
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2011
    Hararet göstergesi motor soğukken bile bu hata cikiyor fan calisip çalışmadığını konrtol etmedim

4. Hasip

Hasip Admin

783
    272
    63
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2011
    Hocam kısa zamanda servise gitmenizde fayda var. Yazdıklarınıza göre sensörlerde bir sorun var gibi görünüyor.

5. Real

Real Kayıtlı Kullanıcı

4
    0
    1
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2011
    egr valfi arizası olarak bir kaç bilgiye ulaştım ondan yapabilir diyorlar egr valfi arizasında oluşan hatalara baktım bendekilerle uyuşuyor gibi servise danışıcam

6. hcb

hcb Kayıtlı Kullanıcı

3
    0
    1
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Sport
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2012
    iyi bir ustaya gidip Termostat' ı değiştirin. sorun gidicektir. Kesin bilgi, 1 hafta uğraştılar çözemediler. bostancıda bi opelci yarım saatte halleti.

7. milky

milky Kayıtlı Kullanıcı

12
    0
    1
    Araç:
    Corsa
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4
    Vites: