binek opel otomobillerin 0-100 leri :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
srh03;

Opelim net'e hışgeldin.Foruma mesaj yazmadan önce kendini Üye arşivi anabaşlığı altında tanıtmalısın.Anlayışın için teşekkurler

CiMiX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans isteyen opelciler için OPC geliştirildi. ;)

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kim opele yavaş diyosa yanılıyo... opel arabasını kullanmayı bilen adam performansını o zaman anlar... ben trafikte 1,6 araçların hepsinin kafasına veriyorum... hangi marka gelirse gelsin... astra hiçte yavaş bi araba değil...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aynı fikirde değilim.
Diğer 1,6 araçlar aynı mantıklamı kalkış yapıyor trafikte

Astra 1.7CDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allaha şükür focus,bora,corolla ve stilo yu perişan ettim özellikle ikinci viteste maksimum torkta direksiyon kitleniyor yani araba sırtımı koltuğa yapıştırıyor

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atak bir kalkışa binek arabanın ihtiyacı yok. zaten bu tip kalkışlarda yıpranma payı oldukçada fazla(debriyaj felan). bu yıpranmayı da hiçbir firma istemez. ama arkadaşların dediği gibi 2-3 hatta 4. viteslerde araç daha atak olabiliyor. bu da malum birazda güvenlik için. bence adamlar bizim düşündüğümüzden çok daha fazlasını düşünüyorlardır. bize de tercihlerimizi belirleyip istenilen karakterde araca binmek düşüyor...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.7CDTI' Alıntı:
Allaha şükür focus,bora,corolla ve stilo yu perişan ettim özellikle ikinci viteste maksimum torkta direksiyon kitleniyor yani araba sırtımı koltuğa yapıştırıyor

Yukarda sözüne ettiğin araçlar benzinli versiyon araçlar ise ve sen perişan ettiğini söylüyorsan bence çok büyük bir başarı öyküsü değil sonuçta 1.7 CDTI 2300 devir de 240 Nm yi görebiliyor.Ama diğer araçların tork değerleri 150-155 nm aralığında
Sonuç olarak Opel in Ecotec motor teknolojisi performansa yönelik değil ekonomi ye yönelik hizmet ediyor.
Bir şey daha,ben de Astra 1,6 kullanıyorum ama kalkışta 1,3 CDTI bana toz yutturuyor.

Astra 1.7CDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım focus tdci da gördüm accent crdi da yine aynı mevzu yaşandı bence binek otoda performans arayanlarda artık dizele yönelmeli hemde ekonomisi var değilmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...