Triger kayışı

caycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar servisim trigeri değiştirmemi söylüyor.
Opellerde 45 bin de bir deiştirmek gerekir diyorlar.(sizce de biraz sık değil mi?)
benim corsa c 55 binde ve yıl itibarıyla da geç kalmış görünüyor siz ne dersiniz?
Bu arada trigerle beraber su pompasının da deişmesi gerekiyormuş sanırım. Değiştiren varsa yakın zamanda nerede ve ne kadara değiştirtdi?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadsım cok dogru soylemısler sen erken degıs bırsey kayıp etmezsın kayısın basına co kseyler gelıyor yıgdırmalarda bırden gaza basmalarda 300 kg den fazla yuk bınıyor vede zamanla kapalı yerdede olsa su yag benzın mazot antıfırız gıbı seyler dokulebılıyor sen bılmesende bakım sıransında felan su pompası cok önemlı kayıs kadar önemlı degıstır bence cok bozulur o pompa işçiliği sana bıdakıne pahalıya mal olur

rterdem_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 60.000 km de değişiyor diye biliyorum.Hatta eski arabamınkini 65.000 de değiştirmiştim.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana sorarsanız Benim arabada nerdeyse her ay .

Servisiniz Doğru söylemiş SİZ TRIGER KAYIŞINIZI DEĞİŞTİRİN .
Mutlaka Kaybedeceğiniz Bişey yok .

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel araçlarının hemen hemen hepsi triger setini 60.000 km yada 4 yıl sürecinde değiştirilmek zorunluğu vardır.

hangisi erken gerçekleşirse Mutlaka değiştirin yoksa triger kayışı kopacak olursa 3,5-4 milyarı bulan zarar meydana gelir En son Ağustos Ayında Söke servisi KOPEL tarafından oğlumun aracı 2001 mod. Vectra-b ye devirdaim - triger set- birde alternatör kayış bilyası değiştirdim hepsi 290 ytl club card indirimli sudan ucuz ve risk taşımıyorsunuz 2 yıl garantide cabası

vectra - c lerde ise yaklaşık 500 ytl yi buluyor sorunsuz sürüşler dilerim

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eklenti ....

kayış kopacak olursa tüp süpaplar ve kayıtları piston üstüne düşerek eğilmeye ve piston tepelerinin delinmesine bile neden olabiliyor.RİSKE GİRMEYİN neredeyse yarım motor yapılıyor

Bu işi yaptırırken mutlaka trigeri set halinde alın bu rulman iyi idare eder lafına güvenmeyin ve montajı esnasında mutlaka başında bulunun selamlar

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2 el 2003 dti corsa van aldım. 78000 de bayram gırmeden nerde degıstırırım. sanayıde guvenılır bı opelcı varmı ıstanbulda??? servısler malum 300 400 alırlar heralde 20 mılyonluk kayısa:=)

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım 20 milyonluk diyip geçme o kayışı sen.o kayışın araç üzerindeki önemini kavra.kopması halinde ne maliyetler olur bunu bil.2 cisi aracın ısuzu motoru var ısuzu servislerindee değiştire bilirsin daha ucuza bilgi,n olsun

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
spaceghost' Alıntı:
arkadaşım 20 milyonluk diyip geçme o kayışı sen.o kayışın araç üzerindeki önemini kavra.kopması halinde ne maliyetler olur bunu bil.2 cisi aracın ısuzu motoru var ısuzu servislerindee değiştire bilirsin daha ucuza bilgi,n olsun
ısuzu servslerinde binek araç bakmıyorlar ve ayrıca binek araçların parçası yok ellerinde opel anlaşma yapmış sanırımm.