CorsaD (Yeni Corsa)

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi sitede gördüm gelişmiş özelikler var yeni corsada.
deri direksiyonda ısıtma koymuşlar afl sistemini geliştirip far içine ayrı bi ampül koymuşlar viraj içini daha iyi aydınlatmak için. hele bi çıksın canlı canlı bı görsek ozaman daha iyi olur.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onurek' Alıntı:
bi sitede gördüm gelişmiş özelikler var yeni corsada.
deri direksiyonda ısıtma koymuşlar afl sistemini geliştirip far içine ayrı bi ampül koymuşlar viraj içini daha iyi aydınlatmak için. hele bi çıksın canlı canlı bı görsek ozaman daha iyi olur.

Dostum gördüklerini paylaşmanı dileriz

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM'in FIAT'la işbirliği açıkça belli oluyo bu araçta.Arkası Opel'den çok FIAT'a benziyor...

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asTRa' Alıntı:
Dostum gördüklerini paylaşmanı dileriz
http://www.opel.com/flash.html
adresıne girip new corsa seçın ordan bakabilirsin. :)
ayrıca yeni gt ve antera nın bilgileride mevcut.

Son düzenleme:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
GM'in FIAT'la işbirliği açıkça belli oluyo bu araçta.Arkası Opel'den çok FIAT'a benziyor...

Evet korktuğum gibi, Opel'e bineceğimize Fiat'a binecez.Sonuçta boşuna beklemeyin Corsa D'yi, gidin Grand Punto alın... Rekabet herşeyin önünde artık maalesef, yakında tüm arabalar tek tip olur :mad:

The new Corsa is set to debut at this year's London Motor Show in July, and will hit the European market in October. It will share many of its mechanical components with the new Fiat Grande Punto, which is built on the same platform. Other shared parts are likely to include the suspension systems, steering and braking components, as well as the much lauded 1.3-litre Multijet diesel engine, which already appears in the current generations of both cars.

Son düzenleme:

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erman dostum dünya üzerinde yaşanan bir gerçek bu artık kabullenmek gerek ortak platformlar ve ortak arge çalışmaları maliyetleri olağan üstü boyutlarda aşağı çekti.
Şunu da atlamamak lazım ülkemizde piyasaya il çıktığında Chevy nin ekonomik modeli Kalos Amerika da o dönemlerde Aveo idi Avrupa daki basit otomobil baskıları adının tüm dünyada Aveo olmasına kadar vardı.
Önemli olan şudur bence crash testleri Avrupa versiyonunun 3 yıldızı geçemezken Amerikan versiyonu 5 yıldızla yoluna devam etti.Bu tarz stratejilere dikkat edip peşinden koşmamak lazım
Artık tüm dünya ucuz maliyet peşinde

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erman sözüne etiğinin dışında aşağıdaki otomobil üreticileri de bazı modellerinin motorlarını Fiat / Polonya dan tedarik ediyor.

Aşağıdaki de Rüsselsheim başta olmak üzere,GM ile ilgili olarak asıl gerçeğin haritasıdır.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim lafım GM'in FIAT'la ortak çalışmasına değil.Eğer bir concept çalışılıyorsa bu Opel için olmalı ve ilk Corsa'da uygulanmalı.Daha sonra Punto da bu concept üzerine oturtulabilir.Bana Corsa biraz 2. plana atılmış gibi geldi.aynı şeyi VW grubu da yapıyor sonuçta Seat ve Skoda ile ama ne Polo ne de Golf 2. plana atılmadı hiç...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL Corsa D 1.7 CDTI da basına tanıttı.
125 ps güce sahip yeni corsa dizel Almanya da 19.505 € dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Yeni corsa d nin 1.0 twinport 60 ps olan versiyonu ise 10.990 € dan başlayan fiyatlarla satılıyor.