arkdslar yardımcı olurmusunuz?

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkdslar,ben baskı balatayı yedım bayramın ılk gunu..aksamına degıstırdım tanıdık servıste adamımız vardı degıstı..arabanın dıreksıyonu kalkarken sallıodu ve saga dogru cekıyodu rot ayarını yaptırdım..ama jantlar içten egıkmıs ve lastıkler kabakmıs..yenı 4 lastık ve jantlar pressle duzeltıılmesı gerekıyomus..3000 devırde vıtes yukseltıp gıdıyoduk eskıden ses soluk yoktu yag gıbı gıdıyodum..sımdı 3000 devıre gelınce araba sankı 4000 devırdeymıs gıbı ses verıo...bu baskı balatanın yenı olmasından mı kaynaklanıyo?120 ıle gıderken buyuk bı ses verıo ıcerı..eskıden o sesı 160-170 cıvarında verıyodu...yanı kısacası araba devırden düştü...BUNUN SEBEBI NEDIR ARKDASLAR_?yardımcı olabılırmısınız?

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içeri ses gelliyorsa
vites kolu körüğü yerinden çıkmış olabilir.bunu sölerim anca.derbyajı değiştiren arkadaşa sor bakalım neler yapmış.derbyaj değişiminden sonra olduysa bunların hepsi baktır bakalı.nedesek yalan olur.

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet debrıyaj degısmınden sonra oldu arkdsm..araba devırden dustu dıyım sana ben..çunku 3000 devırde vıtes degıstırıp gıdıodum yag gıbı ses soluk yoktu..3000 devıre geldıgı zmn sankı 4000-4500 devır gaz vermıs gıbı ses yapıyo:(saol arkdsm tesekkur ederım ilgin için..

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdslar arabadan ıyı anlayan arkdslardan yardım beklıyorum...!!!

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
içeri ses gelliyorsa
vites kolu körüğü yerinden çıkmış olabilir.bunu sölerim anca.derbyajı değiştiren arkadaşa sor bakalım neler yapmış.derbyaj değişiminden sonra olduysa bunların hepsi baktır bakalı.nedesek yalan olur.
valla yan motor vıtes kolu sanzumanın uzerınde degıl gerıde kalıyor ancak işi bılmeyen bı usta vıtes kolunu korugun ordan soker cunkı sanzuman tarafından alınır onun vıtes kolu. bırde arkadasımızın anlattgından bende pek bırsey anlamadım bınılıp bakılması lazım

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederım musa..pekı bısey sorucam...bu yenı baskı balata konmasından kaynaklanıo olabılır mı?bana sunu söledıler..araba 500 km yaptıktan sonra bu dahada duzelıcek..arabanın gıdısı ve yakıtı degısıcek..dedıler.ama tam tersı abı..3000 devırde sankı 4000 devır gaz verıyomusum gıbı ses verıyo..bı dunyada para verdım abı:(nedır mevzu çözemedım:(

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskıyla alakası olacağını hiç zannetmiyorum.Ben yeni baskı değiştirdim.Söylediğin gibi bişiy olmadı.Sadece sen bi kaç gün kavramada zorluk çekersin alışana kadar baskıda arama problemi,bana servisim seninki gibi bişiy demedi.Bunun yanında söylediğin seyler olmadı.Şimdi merak ettiğim :jantlar preslencek dedin,80i geçince hızlanınca direksiyon titriyor,sarsıntı oluyor mu?Arabayı kontrol de zorlanıyo musun?Gelen sesi ayrıntılı anlatsana...

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım şanzuman yağını kontrol ettir, eksik ise tamamlattır. rot ayarını yine yaptır. sorun düzelmezse takılan balatada büyük ihtimalle çapak var veya eğri.

selamlar

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALBATROS_09' Alıntı:
Baskıyla alakası olacağını hiç zannetmiyorum.Ben yeni baskı değiştirdim.Söylediğin gibi bişiy olmadı.Sadece sen bi kaç gün kavramada zorluk çekersin alışana kadar baskıda arama problemi,bana servisim seninki gibi bişiy demedi.Bunun yanında söylediğin seyler olmadı.Şimdi merak ettiğim :jantlar preslencek dedin,80i geçince hızlanınca direksiyon titriyor,sarsıntı oluyor mu?Arabayı kontrol de zorlanıyo musun?Gelen sesi ayrıntılı anlatsana...

120 km hızla gıderken dıreksıyonda bı tıtreme oluyo afıf afıf ama hıssedıorm elımde daha once bu yoktu..bıde 120 ıle gıderken ses verıyo ıcerı arabanın devırı ıse bu sırada 3000 devırde sankı 4000 devırdeymısım gıbı ses verıyo motor..olay bu abı...eskıden mesela 5000-6000 devır yapardım araba yerınden fırlar vıtes yukseltır basar gıderdım kaçardım..sımdı en fazla 3500 devır gaz verebılıyorum..cunku araba bagarıyo..mevzu bu abı..nedır sence bu durum?:(

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonmocan' Alıntı:
arkadaşım şanzuman yağını kontrol ettir, eksik ise tamamlattır. rot ayarını yine yaptır. sorun düzelmezse takılan balatada büyük ihtimalle çapak var veya eğri.

selamlar

tşk ederım arkdsm ılgın ıcın cok saol...baktırıcam arabaya ama sorun nedır onu anlamaya calısıyorum..