lpg de yag...

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size bir sorum olacak. aldıgım duyumlara gore lpg kullanan aracların yagı%20 olacak bır oranda daha kısa surede yapılmalıymıs.misal:10000 km yerine 8000 km? bu dogru mu

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yagınızı olabildigince kaliteli tam sentetik yaglardan secerek kullanmaya calısın ve daha erken km de degistirin.Ayrıca lpg kullanan arabalarda sibop lastikleri yaglanamadıgından kuruması ve ozelligini yitirmesi gibi hos olmayan bi durum vardır dolayısıyla arabanızı calıstırırken ve stop ederken 5 er dakika benzinde calıstımanızı oneririm

combocu_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi tam tersi biliyorum ben örneğin 8000 km de değişeceğine tüplü araçta 10000 km değiştiriliyor diye duymuştum.

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
valla ustalar benim bildiğim periyodik aralıklarla zaten yağ çubuğundan seviye kontrolü yaparken bakarsın yağ rengi fazla kararmışsa ki çubuğu temiz bir beze yada peçeteye silersen renk ve kararma hemen fark edilir kilometrede 4000/5000 olduysa değiştirirsin tabi bu km nispeten kaliteli yağlar için geçerli lpg benzin ayrımı saçma yani yağ kararmışsa belli bir km katedilmişse değiştirirsin biz böyle biliyoruz 18 senedir kendi arabam var artık stajer usta sayılırız merakta olunca haksızmıyım ustalar:good: :alkis:

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben 5000 km de bir yağımı değiştiririmmm ha lpg kullanmıyorum ama farketmez...

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Benim araç da lpg li. Lpg benzine göre daha kuru yandığından silindiri aşındırdığı dolayısıyla yağ eksilttiğini söylüyorlar.LPG'li araçların motorunun da daha çok ısındığı, daha çok elektrik çektiğini söylüyorlar. Buda yağın ömrünü azaltır bence.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben de lpg li araçlarda yağ ömrünün daha uzun olduğunu duymuştum ???

Skysea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ister Benzinli ister Lpg li olsun, yağ değişim aralığını 2000km gibi büyük bir oranda değiştirmez. Yani yağ değişim peryodun ne ise o şekilde devam et. yanlız zaman zaman aracını benzin de çalıştırman westi555 arkadaşımızın da söylediği gibi çok faydalı olacaktır.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten sistem once benzınle baslatıyor