bi el atsanızda problemi çözsek

olympuses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün bu konuyu yazmıştım ama üye arşivinde kendimi tanıtmadığım için arkadaşlar konuyu kilitlemiş.

Arkadaşlar! Ben bu arabayı alalı 6-7 ay kadar oldu. Aracı aldığımda yolda giderken ara sıra arıza lambası yanıyordu ve bir ustaya götürdüm o da bilgisayara bağlayıp EGR arızası dedi. Daha sonra ben aracı kullanmaya devam ettim ancak rolantisi düzensiz ve kilometrede 34ykr civarı yaktığını fark ettim ardından birkaç ustaya daha egr den yakıtın bukadar artıp armayacağını sordum ve çok net yanıtlar alamadım. Yaptırmaya karar verdim, yaptırdımda. Arıza lambası artık yanmıyordu fakat aracım halen fazla yakıt tüketiyor ve rölanti halen bozuk. Ardından araca sıralı sistem LPG taktırdım fakat bu seferde bir süre sonra araç gazda çalışırken motoru kompresyona bindirdiğim zamanlarda otomatik olarak benzinle çalışmaya başladı. Gaz sistemini takan arkadaşlar birkaçkez gaz beyninin tuttuğu bilgileri inceledi ve orada görünen kayıtlarda araç benzindeyken enjektörlerde 1ve2. silindirin 10, 3.silindirin 12, 4.silindirin ise 5 kez arızaya maruz kaldığını gördük. Gazcıların tavsiyesi ise ilginçti ''benzinle ilgili olan sorununuzu çözdürdükden sonra tekrar gelin programlayalım'' oldu. Şimdi aranızda allah rızası için bu aracın ne problemi olduğunu kavrayabilen ve yardımcı olabilecek kimse yokmu?

Unutmadan : Kaputu açıp baktığımda bazı hortumların uclarına vidalar takılarak tıkanmış olduğunu görüyorum bu bilerek tıkanmış hortumların bahsettiğim problemle alakası olabilirmi? Ankara da bu işlerden iyi anlayan
ve fazla masraf çıkartmayacak birileri varmı?

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bogaz kelebek temizlendikten sonra buji kablolarınıda bi kontrol ettir cok faydası olabilecegini dusunuyorum

FCP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
weSti555' Alıntı:
bogaz kelebek temizlendikten sonra buji kablolarınıda bi kontrol ettir cok faydası olabilecegini dusunuyorum

Doğru! Eee adam üstad! :D

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorununa bu forum bile deva olamaz.Bırakın da bu işi" attan düşen" halletsin derim ben..

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bobinine baktır geçen biz gt ile 3 silindirle aydımn-ankara yapmışız

araba gaz yerken kesiklik de yapıyor mu?

selamlar

olympuses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz yerken kesiklik olmuyor ama şu buji kablolarından zaten biraz şüpheliyim hani