Immobilizerli Tüm Araçlarda

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar immobilizerli bütün araçlarda kontak anahtarını çevirmek işkencemidir böyle ya? Neden diğer araçlarda olduğu gibi kontak anahtarını takınca kademeli olarak rahat ve kolay bir şekilde açılmaz. Yada kolayca açılabilmesi için ne yapmak gerekir. Konu hakkında deneyimli ve bilgili arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum. sabah akşam ve her defasında bitsin bu işkence yaw...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne tür bir işkence anlamadım.Ben öyle bir sorun yaşamıyorum.Sorunu daha fazla açarsan yapılacak yorumlardan soruna açıklık getirilebilir.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani senin anlayacağın şekliyle kontak anahtarını taktıktan sonra çevirmek için daha fazla güç sarf ediyorsun ve hatta bazen direksiyonu sağ sol yapmak zorunda kalıyorsun bilmem anlatabildim mi?

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım.Hiç öyle bir sorun yaşamadım.Şirketimizinde 5-6 tane opel aracı var.Herbirine bindim ama hiç öyle birşeyle karşılaşmadım.Senin kontakta bir sorun olabilirmi.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanmıyorum araç sıfır 8 aylık 12.000 km'de opel asistanceye sorduğum da immobilizer ile ilgili olduğunu söylemişlerdi. Peki sen kontak anahtarını taktığında ekstra bir şeyler yapıyormusun. Mesala debriyaja basmak falan gibi.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kilitlenmişse sağa sola sallayarak açacaksınız tabiki.
bu opelde değil, her markada aynıdır.
onun dışında direksiyon kilitlenmemişse sağa sola çevirmeye de gerek kalmadan direk marşa basmanız gerekiyor.

Eğer ki direksiyonun kilitlenmediği zamanlarda da zorluk çekiyorsanız aracınızla iligili bir problem olabilir...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
KA®ANLIK' Alıntı:
onun dışında direksiyon kilitlenmemişse sağa sola çevirmeye de gerek kalmadan direk marşa basmanız gerekiyor.

Eğer ki direksiyonun kilitlenmediği zamanlarda da zorluk çekiyorsanız aracınızla iligili bir problem olabilir...

+ 1453

NighTFLighT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.snowboardturk.com
KA®ANLIK' Alıntı:

+ 33 , bende katılıyorum direksiyon olayına ....

selimkocer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşlar bu sorun değil benim astra da da aynısı var hatta servis de soyledı bana direksiyona bi el atmak gerekıyor sankı dıreksıyon kılıtlı gıbı ama kılıtlı degıl anahtardan algılama olayı var o sorun degıl normal bır sey

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şunu bilindi immosisteminin kontak anahtarını cevrilmesiyle ilgili hiç bir alakası yokturç çünkü kontak silindiri mekanik çalışır.immodan bağımsız bir sistem.şöyle bir problem olanbilir.kontaksilindiri içindeki gres özeliğini yitirmiş olabilir. kontaksilindirini yetkili serviste ücretsiz olarak yağlata bilirsin aracın garantide boşa para verme .
bilgin olsun