Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Araç gaz yemedi ve çekiş düştü arıza lambası yandı

white54

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
AstraJ
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Merhabalar Astra j sedan 1.6 dizel 110 hp kullanıcısıyım.Arabam ile 100 km hızla giderken gaz yemedi ve arabamın çekiş performansı düştü Motor arıza ışığı yandı.Klavuzda emisyon ile ilgili bişeyler yazıyor.
Daha önce böyle bir sorun yaşayan varmı? P.tesi servise gidecdğim umarım kötü birşey değildir.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Takipçiler
1
arıza uyarısının detayı cihazla okunmadan yorum yapmak güç, o kadar çok parametre var ki.

u.uçar

VIP Üye
Ad Soyad
Ufuk
Araç
O.Astra Sedan 1,6 l
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2017
Takipçiler
0
Foruma hoşgeldiniz. Herhangi bir uyarı veya ikaz verdi mi? Aracı yeni mi aldınız? Araç kaç km de? DPF dizel partikül filitresi veya katalizör tıkanmış da olabilir. Sonucu paylaşırsanız iyi olur.

Ulubatli81

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra H 1.3 dizel otomatik
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
enjoy
Model Yılı
2012
Takipçiler
0
Benzer bir sorunla karşılaştım. Geçmiş olsun. Şarj dinamosundaki kömürler bittiği için araç şarjı kesti ve arza lambaları yandı. Stop ettim birdaha çalışmadı aküyüde bitirdiği için.

Cemil

Admin
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Takipçiler
1
Partikül filtresi dışında,Turbo ve aksamlarınada bir bakılmalı..

white54

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
AstraJ
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Bu sabah servise gittim cihaza bağladılar. Ustanın söyediği sensörlerden kaynaklı Turbo anlık olarak devreye girmemiştir ve arıza ışığı yakmıştır dedi. Şuan bir sıkıntı gözükmüyor dedi. Bu sabah zaten servise giderken araç normaldi.herhangi bir çekiş düşüklüğü gissetmedim.

Başka bir konu servis danışmanı bu araca katkısız motorin al dedi yani ucuz olanı al dedi. Yoksa partikül filteri hatası verir aracın daha fazla yakar dedi.

Şimdi ikinci bir sorum ben arabama hangi yakıtı almalıyım.Genelde opet tercih ediyorum

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Takipçiler
1
Bu sabah servise gittim cihaza bağladılar. Ustanın söyediği sensörlerden kaynaklı Turbo anlık olarak devreye girmemiştir ve arıza ışığı yakmıştır dedi. Şuan bir sıkıntı gözükmüyor dedi. Bu sabah zaten servise giderken araç normaldi.herhangi bir çekiş düşüklüğü gissetmedim.

Başka bir konu servis danışmanı bu araca katkısız motorin al dedi yani ucuz olanı al dedi. Yoksa partikül filteri hatası verir aracın daha fazla yakar dedi.

Şimdi ikinci bir sorum ben arabama hangi yakıtı almalıyım.Genelde opet tercih ediyorum
Bununla geçmiş olsun.

Yakıt konusunda genel bilinen kaliteli yakıt kullanmanın gerektiği ama iyi bilen varsa cevaplar

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemil

Admin
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Takipçiler
1

u.uçar

VIP Üye
Ad Soyad
Ufuk
Araç
O.Astra Sedan 1,6 l
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2017
Takipçiler
0

Bu çok önemli işte acaba servis danışmanının dediği doğru mu?
Çünkü nerde ise hepimiz hatta petrol istasyonlarının tamamı yeni nesil dizel araçlarda bir kaç kuruş fazla olan katkılı mazot kullanın diyor?
mesela Shell de hatta petrol istasyonlarının tamamında 2 çeşit mazot var katkılı olan ve olmayan acaba hangisi doğru?
Bu soruyu ancak uzmanlar yanıtlayabilir diye düşünüyorum.

Ozan41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Yıldırım
Araç
Opel astra
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Encoy aktive
Model Yılı
2014
Takipçiler
0
Arkadaslar 2014 opel astra 110 bg dizel aracim ayni motor isigi ariza verdi cekisten düştü servise götürdüm oksijen sensöru dediler degistim turbo selenoid valf dediler degistim 1 hafta gecti yine ayni cekisten dustu isik yandi 10 dk sonra arac kendine geliyor fakat isik sonmuyor bilgisi olan acil yazabilirmi

Osmanseker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Takipçiler
0
Arkadaslar 2014 opel astra 110 bg dizel aracim ayni motor isigi ariza verdi cekisten düştü servise götürdüm oksijen sensöru dediler degistim turbo selenoid valf dediler degistim 1 hafta gecti yine ayni cekisten dustu isik yandi 10 dk sonra arac kendine geliyor fakat isik sonmuyor bilgisi olan acil yazabilirmi
Aynı sorun çok nadir bende de oluyor ama biraz devirli kullandıktan sonra geçiyor .Hatta servis uyarısı da veriyor ama çözüm bulamadık. Her zaman yapmadığı içinde fazla üzerinde durmadım.

Bodrum JK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan Demir
Araç
Opel Astra 1.6 dizel 110 hp j kasa
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Aynı sorun çok nadir bende de oluyor ama biraz devirli kullandıktan sonra geçiyor .Hatta servis uyarısı da veriyor ama çözüm bulamadık. Her zaman yapmadığı içinde fazla üzerinde durmadım.
Selamlar Aynı sorun bende oldu 1.6 dizel 110 ekrandan sorun sildirip devam ediyorum var mı? Çözümü

Bodrum JK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan Demir
Araç
Opel Astra 1.6 dizel 110 hp j kasa
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Selamlar sorun giderildi mi?

akifakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Akif Akdoğan
Araç
Opel Astra 1.6 136 hp
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
edition
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Merhaba,

Sorunu giderebilen yok sanırım ? Sorunu giderebilen varsa hızla buraya da yazabilir mi ?

Bende Opel Astra 2016 Dizel Otomatik 136 hp araç var.
Bir saatlik trafikte kullanımdan sonra durduk yere motor ışığı yaktı. Turbo yu kapattı. Araç çok düşük devirde 2000 deviri aşmadan çalışmaya devam etti fakat hiç performanslı değildi. 1 gün sonrasında tekrar bindiğimde ışığın söndüğünü gördüm ve araç normal performansında çalışmaya devam etti.

Bu olay 1-2 hafta arayla uzun kullanımlarda (ortalama 1 saatin üstü) aynısını yapmaya devam etti ve araç soğuyup sabah kalktığımda yanan motor lambasını(kitapçıkta emisyon arıza) söndürdü.

Onca ustaya götürmeme rağmen herhangi bir sorun tespit edilemedi ve çözüm bulunamadı. Kullanmayada devam ediyorum aynı şekilde. Sizce bir problem olur mu bu şekilde kullanmaya devam etsem ?

Arıza tespit cihazına takıldığında turbo giriş çıkış arasında fark olduğunu yazıyor. Kanatçıklarda problem olabilir diyor. Fakat herhangi bir ses vs. yok.

akifakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Akif Akdoğan
Araç
Opel Astra 1.6 136 hp
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
edition
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Merhaba Çözüm bulabildin mi ?

akifakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Akif Akdoğan
Araç
Opel Astra 1.6 136 hp
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
edition
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Merhabalar Astra j sedan 1.6 dizel 110 hp kullanıcısıyım.Arabam ile 100 km hızla giderken gaz yemedi ve arabamın çekiş performansı düştü Motor arıza ışığı yandı.Klavuzda emisyon ile ilgili bişeyler yazıyor.
Daha önce böyle bir sorun yaşayan varmı? P.tesi servise gidecdğim umarım kötü birşey değildir.

Merhaba,

Çözüm bulabildin mi ?

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Essentia
Model Yılı
0
Takipçiler
1
Arkadaşlar arıza kodunun ne olduğunu bilmeden şundan dolayı bu arızayı veriyor diyerek yorum yapmak zor. Örnek vermek gerekirse p0171 arıza kodu motor fakirde çalışıyor demektir. Motor neden fakir çalışır yada neden fakir arızası verir? Motor bir yerden kontrolsüz olarak hava alıyorsa fakire düşer. Buji iyi sıkılmamışsa aynı arızayı verir. Emme manifoldunda çatlak varsa da aynı arızayı verir subab kurum bağlamışsa da aynı arızayı verir, oksijen maf ve map sensörleri de bozulursa aynı arızayı verir depo havalandırma valfi bozulursa da aynı arızayı verir. Arıza kodunu okuduktan bu arızaya sebep olacak ihtimalleri kontrol etmek ustaya kalır. Çözülemeyen problem yoktur, kronik arıza da yoktur. Usta arızayı çözemiyorsa başka bir ustaya göstermekte yarar var.

akifakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Akif Akdoğan
Araç
Opel Astra 1.6 136 hp
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
edition
Model Yılı
2016
Takipçiler
0
Arkadaşlar arıza kodunun ne olduğunu bilmeden şundan dolayı bu arızayı veriyor diyerek yorum yapmak zor. Örnek vermek gerekirse p0171 arıza kodu motor fakirde çalışıyor demektir. Motor neden fakir çalışır yada neden fakir arızası verir? Motor bir yerden kontrolsüz olarak hava alıyorsa fakire düşer. Buji iyi sıkılmamışsa aynı arızayı verir. Emme manifoldunda çatlak varsa da aynı arızayı verir subab kurum bağlamışsa da aynı arızayı verir, oksijen maf ve map sensörleri de bozulursa aynı arızayı verir depo havalandırma valfi bozulursa da aynı arızayı verir. Arıza kodunu okuduktan bu arızaya sebep olacak ihtimalleri kontrol etmek ustaya kalır. Çözülemeyen problem yoktur, kronik arıza da yoktur. Usta arızayı çözemiyorsa başka bir ustaya göstermekte yarar var.

Merhaba,

Arıza kodu olarak P2598 'i vermekte. Ekran görüntüsünüde aşağıda paylaşıyorum.

Destek vermenizi rica ederim.

Ekli dosyalar

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel