Neler yeni

Aracım Stop etmiyor

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Merhabalar 3 haftalık opel kullanıcısıyım 2012 astra 1.4 T sport benzinli aracım var. İki gündür çözülemeyen bir sorun mevcut. Aracım Stop edip kontağı çıkarttıktan sonra yaklaşık 1 sn. Sarsıntılı çalışıp öyle stop ediyor. Bilgisayarda hata vermiyor. Kimse bulamadı sebebini. Birisi ters çalışıyor diyor. Birisi turbodaki havayı atıyor normal diyor. Kimisi direksiyon altında modül var ondan diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varımdır. Hayırlı akşamlar

mskirca

VIP Üye
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Örnek video paylaşırsanız arızanın nasıl gerçekleştiğini görürüz. Belki normal davranıştır. Forumdaki arkadaşlar izleyip ona göre yorum yaparlar.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Örnek video paylaşırsanız arızanın nasıl gerçekleştiğini görürüz. Belki normal davranıştır. Forumdaki arkadaşlar izleyip ona göre yorum yaparlar.
İlk fırsatta çekeceğim.

ahmet1.4t

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet k
Araç
astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2011
Arkadasim sana cevap yazmak icin uye oldum ayni sorun bendede vardi fakat bunun yaninda yuksek devirlerde tekleme problemim vardi. servise gec stop.ediyor diye vermedim tekliyor diye verdim.
Bobin buji ve turbo selenoid valfi degisimi sonrasi teklemeyle birlikte gec stop etme problemide halloldu belki bu bilgiler yardimci olabilir sana iyi aksamlar.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Arkadasim sana cevap yazmak icin uye oldum ayni sorun bendede vardi fakat bunun yaninda yuksek devirlerde tekleme problemim vardi. servise gec stop.ediyor diye vermedim tekliyor diye verdim.
Bobin buji ve turbo selenoid valfi degisimi sonrasi teklemeyle birlikte gec stop etme problemide halloldu belki bu bilgiler yardimci olabilir sana iyi aksamlar.
Çok teşekkür ederim yarın ilk işim bunlara baktırmak olacak.

ahmet1.4t

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet k
Araç
astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2011
rica ederim. Gecmis olsun umarim hallolur keyifle binersiniz araciniza

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Bugün götürdüm ustaya bobinleri sağlam dediler. Arac soğukken yapıyor. Şimdi pazartesi yetkili servise bırakacağız bakalım ne olacak.

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Aksaklık olduğunu düşünmüyorum, 4 silindirde 4 buji var. Stop ederken son anda bir ateşleme yapılıyor olabilir.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Aksaklık olduğunu düşünmüyorum, 4 silindirde 4 buji var. Stop ederken son anda bir ateşleme yapılıyor olabilir.
Peki bunun çözümü sizce ne olabilir. Az önce bir ustada kontaktan kaynaklı olabilir dedi. Kafayı yicem. Haaa bide serviste güvenilir değil. Gecen hafta yagmur Sensörü hata verdi. Eskişehir alpataya götürdüm. Direk sensör değişimi olmalı bozulmuş dedi. 1400 TL çektiler. Meğer sigorta atmış 35 kuruşa yaptık. Ne yapacağız bilmem.

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Hocam size zahmet youtubeye bir link atıp bizimle paylaşırmısınız ? Belkide herşey normaldir bizim araçlarımızla karşılaştıralım.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Aracım suan ustada o yüzden çekemedim. Ama olayın özeti şöyle. Araba soğukken çalıştırıp stoplayınca biran duruyor gibi oluyor sonra birdaha motor hareketi oluyor ve sonra stopluyor. Yaklaşık bu işlem 2 saniye sürüyor. Sıcakken böyle birşey yok. Ayrıca yine soğukken çalıştıktan 3 5 dk sonra sarsıntılı bir titreme yapıyor sonra oda kayboluyor. Durum bu yani.

barat

VIP Üye
Ad Soyad
Barış Tekin
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2013
Sürüş sırasında çekişten düşme ya da kararsızlık hali var mı? Belirtiler ateslemeden kaynaklandığını düşündürtüyor.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Sürüş sırasında çekişten düşme ya da kararsızlık hali var mı? Belirtiler ateslemeden kaynaklandığını düşündürtüyor.
Sürüşte böyle bir sey yaşamıyorum. Ancak arada bir titreme oluyor oda ışıklarda durdugumda oluyor sonra kesiliyor.

barat

VIP Üye
Ad Soyad
Barış Tekin
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2013

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Evet arkadaşlar aracım 5 gün sonunda teslim aldım. Eminim takip eden merak eden vardır. Öncelikle bobinleri bujiler hepsi bakıldı hepsi sorunsuz. Beyin kontrol edildi sorunsuz. Yakın enjektörü vs vs vs hersey bakıldı. Hiç bir soruna rastlanılmadı. Eskişehir de 5 elektırıkcı baktı. 11 farklı cihaza bağlandı ve 5 günde yetkili servis alpata da kaldı. Sonuc olarak çözüm bulunamadı. Neden yaptığı tespit edilemedi. Bir kaç noktaya değinildi öncelikle boğaz kelebeği aşırı kurum tutmuş. Öyle çok tutmuş ki kapanmıyordu. Temizlendi ama düzelmedi. Ve yag kontrolü yapıldı. Araca yanlış yağ konulmuş olabileceği tahmin ediliyor. Bu j kasanın yağı özelmiş. Yag değişti. Ve tahminen motor yanlış yağdan dolayı kurum tutmuş olabilirmiş. Katkı maddesi konuldu ayrıca shell v power katkılı benzin alındı. Bu şekilde de kurumu temizle yapmaya devam ederse motoru açacağız dediler. Ben hiç birşey anlamadım bu işten. Motorda sorun olsa cihazda arıza kodu verir. Nedir bu durum Allah aşkına bi akıl verin bana.

Mustafa Feyzi

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
Ayağınız frende iken stop edin normal şekilde stop ediyormu bir bakın buraya yazın sonucunu bekliyorum.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet nejat demirtaş
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
1.4 T Sport
Model Yılı
2012
Soğusun araba deneyip dönüş yapacağım.

Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
İlginç bir sorun gerçekten...Çalışmama duydum ama stop etmeme ilk kez duyuyorum..Konuyu takipteyim..