yay

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar imzada gördüğünüz corsa C için yay alıcam tavsiyelerınız nelerdır acaba ben eıcbah 5 lık dusunuyorum yardımcı olursanız sevinirim birde öneri sunarken fiyatta söylersenız cok memnun olurum sımdıden tesekkurler..

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C'lerde özellikle arka lastik zaten çok gömülüyor, o yüzden 5 yerine 3,5 cm'lik yay öneririm.Eibach iyidir, fiyatı da sanırım 180€ civarlarında.Eğer yay takıp amortisörlere bişey yaptırmazsan konfor oldukça düşüyor, öyle böyle değil bayaa bi rahatsız ediyor...Özellikle arkalar oturana kadar kalan boşluktan dolayı amortisörler bayaa bi hırpalanıyor ve ses yapıyor, frende de araba öne yaylanıyor.Dolayısı ile ya orj, amortisörlerini de tornalat ya da koni set al.Koni Oktaykan'da var, 1.000 YTL civarlarında...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya arkadasim yaptirma..
inan ben senden fazla yay takmak istiyorum arabama ama yapan arkadaslar var 2 de 1 alti suruyo icim gitiyo...
tr yollari :(

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu aralar serviste çok benzin borusu değişim yapıyoruz.basınca araba harika oluyor ama memleket belli.dikkali olmakgerek.basarsanda amartisörleri yaptır.250 milyon gibi maliyei var.ön amartisörleri tornalayıp kuleyi yaya kadar çekiyorlar. arka amarisörüde kısaltıyorlar.sana tavsiyen bunu çıkma amartisörlere yaptır prjinalini elleme.yaptırmazsan.uzun yolda giderken hefi meyilli bir yerden gidersin araba sallanır.sinirini bozar.tam araç gececen hafif sert yatarsın araba aynen yatar oraya zor toplar.bunu bilerek mantıklı bir şekilde yapmanı öneririm tercih senin.k.i.b

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
arkadaşlar bu aralar serviste çok benzin borusu değişim yapıyoruz.basınca araba harika oluyor ama memleket belli.dikkali olmakgerek.basarsanda amartisörleri yaptır.250 milyon gibi maliyei var.ön amartisörleri tornalayıp kuleyi yaya kadar çekiyorlar. arka amarisörüde kısaltıyorlar.sana tavsiyen bunu çıkma amartisörlere yaptır prjinalini elleme.yaptırmazsan.uzun yolda giderken hefi meyilli bir yerden gidersin araba sallanır.sinirini bozar.tam araç gececen hafif sert yatarsın araba aynen yatar oraya zor toplar.bunu bilerek mantıklı bir şekilde yapmanı öneririm tercih senin.k.i.b

+1000 katılıorum.ben arkın corsaya ap almıştım 5 ölümcül düştü araç:)corsa çok basıo haberiniz olsun.v inanılmaz konforsuz oluyo.ama eibach pek düşürmüo başka bi arkımda eibach var 3,5 o güzel konforlu ama çok alçak diil.alçalsın diosan AP ama çok zıplıo kesin amortisöre işlem yapılmalı.yoksa kullanamzsın zaten alçaklıı bi yana thlikeli.otoban viyadüklerinde falan kafayı çok atıyo yukarıya.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece yay takılması ne kadar doğrudur? Amortisörlere daha fazla yük binecek, belirtildiği gibi yığılmalar tıkırtılar başlayacak... Alçaltıyor doğru, güzel görüntü oluyor ama ben pek taraftar değilim açıkçası... Yaylı araba kullanmadım ama yaptıranların yorumları hiç olumlu değil... Araba olmadık zamanda olmadık tepkiler veriyor diye.... Çukurlarda vs... zıplamakta cabası... Para biriktirip set almak en sağlıklısı hatta keşke imkan olsada coilover sistem bulunsa alınsa...