Corsa Direksiyon Kilidi Nasıl Açılır ?

• Konuyu başlatan muratt06
  • Başlangıç tarihi
M

muratt06

Bilgi Girilmemiş
Selam bütün arkadaşlara. Yeni bir corsa kullanıcısıyım ve bugün kilitlenen direksiyonu bi türlü çözüpte marşı çalıştırmadım. Anahtar bi türlü çevrilmiyor. Yardımınız olursa sevinirim

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa da farklımı bilmiyorum ama kilitlenen direksiyon ortalanır yani kilitlenince dönmez ya tam ortalanıp kontak çevrilir. direksiyon en sağda veya en solda ise anahtar dönmez..

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arifin de dediği gibi direksiyonu sağa sola oynatarak anahtar çevrilmiyosa bi uzman çağırmak gerek sanırım..

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada oluyo bazen sağ sol yaparken direksiyon biraz hareket ediyo o zaman çevir bi kaçkez dene oluo

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarı fazla zorlamadan anahtarı çevirmeye çalışırken direksiyonu sağa sola oynatmaya çalışın kilidin açılması gerekiyor, açılmıyorsa bir servis yardımı almanız yerinde olacaktır.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de olmuştu Opel Asistanceyi aradım ve yedek anahtarla denememi önerdiler ve sorun çözüldü. Çünkü yeni nesil araçlar da elektronik beyin olduğu için bazen böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de direksiyonu sağ sol yap. oynatarak açmayı dene. oda olamzsa yedek anahtarla dene...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı hafif cevirdikten sonra zaten ileri gitmiyor daha fazla, sonra direksiyonu oynatın ve anahtarı biraz daha çevirin hepsi bu..

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
Direksiyonu tam sağa veya tam sola kırıp kilitlediysen zor açılır ama açılır sabırla denemen lazım benim de başıma gelmişti.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence anahtarın soktuğun yuvanın üzerine çekiç veya ona benzer bi çisimle vur.şaka değil.anca öyle acılır.kontak silindiri iceri girecek sol elinle o silindiri çıkmasını engelle ve anhtarı yuvaya sok aracı calıştır en yakın opel servisine git yakınsan bana gel:).bütün opellerde kronik arıza kontak silindirinin içinde küçük bi parca var ve zamanla o parca aşınıyo onuniçin anahtarı sıkıştırıyo.silindiri yerinden cıkartıp içerisindeki o parcayı söküyosun olay bitiyo.diğer arkadaşlar yakında sizinde başınıza gelecektir.çok müşterim bu yüden yolda kalıyo