1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Opel sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

Arkadaşlar Bu Akşam Aracımla Ilk Kazamı Yaptım

'Çizik Giderme & Pasta Cila' forumunda Murat tarafından 6 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
  2. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Mahalle arasında virajı kısa aldım kamyon basamağına malesef görüldüğü gibi nerde uygun yapılabilir servise götürsem çok tutarmı

3. Hasip

Hasip Admin

783
    272
    63
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2011
    Öncelikle çok geçmiş olsun, Rabbim beterinden korusun. Gördüğüm kadarıyla sadece çamurlukta ezilme var kapı sağlam duruyor. Öncelikle sanayiye gidip sadece pastayla beyaz renkli boyayı temizletin. Aracınızın hangi kısmında ne kadar boya hasarı var ortaya çıksın, sonrasında bunları fotoğraflayın elinizde bulunsun yarın satarken gösterirsiniz. Ezik kısımda daha önceden macun yoksa yani orjinalsa çekilerek tamir edilebilir. Boya konusuna gelince temizlendikten sonra tekrar düşünün en kötü ihtimalle Auto King veya hoşunuza giden başka bir yerde yaptırırsınız. Şimdi neden sanayiye gidin dediğime gelince bu basit işlemler için servise giderseniz malesef yüksek fiyat çıkacaktır. Sanayiye gidip 50-100 liraya maksimum bu temizlik işini yaptırırsınız boya içinde fiyat araştırması yaparsınız.

4. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Sağolun hasip hocam kapıda ve çamurlukta ezilme var çekerek düzelirmi acaba bide kaskom var faydası olurmu

5. Hasip

Hasip Admin

783
    272
    63
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2011
    Hocam çekerek düzeleceğini düşünüyorum. Kasko bu işler için yapılıyor hocam yalnız geçmişte yaptığım hataya düşmeyin 250-300 liralık hasarı gittim kaskodan yaptırdım yenilerken 900 lira fazladan verdim hasarsızlık bozuldu diye.

Murat bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Kasko bozulmasın aynen hocam göçük giderici bir yer var pazartesi fiyat alıcam inşaallah

7. Sedat

Sedat Kayıtlı Kullanıcı

7
    0
    1
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Sport
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2013
    Çok geçmiş olsun

8. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Allah razı olsun sağolun

9. brs06ank

brs06ank Kayıtlı Kullanıcı

10
    3
    3
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Enjoy
    Motor Tipi:
    1.6
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2007
    geçmiş olsun

Murat bunu beğendi.
  10. alayeri

alayeri Kayıtlı Kullanıcı

32
    7
    8
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Edition
    Motor Tipi:
    1.6
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2012
    geçmiş olsun naçizane önerim bunun için kasko bozmaya değmez bir de kaskoların mini onarım paketleri var benim de şöyle bir olay oldu mini onarimla autokingte hallettik.

Ekli dosyalar:

Murat bunu beğendi.
  11. Cemil ŞEN

Cemil ŞEN Kayıtlı Kullanıcı

191
    47
    28
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Edition
    Motor Tipi:
    1.3 CDTI
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2012
    Çok geçmiş olsun...Bencede sanayide değişim olmadan hallederler..Mini onarıma bunun gireceğini düşünmüyorum(kapı ve tamponda hasar görmüş)..Yinede bir sorun isterseniz..Sevise giderseniz büyük bir ihtimal parça değişimine giderler..Yinede oradan bir fiyat ve bilgi alın..Fikir edinmeniz açısından...

Murat bunu beğendi.
  12. omeroz

omeroz Kayıtlı Kullanıcı

67
    29
    18
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Edition Plus
    Motor Tipi:
    1.6 CDTI
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2016
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
    Bunun biraz daha büyüğü benim başıma gelmişti. Çok kötü görünüyürordu. Bayağı da üzülmüştüm. Yıkamacım sordu ne oldu buraya diye, bi çay içene kadar %80-90 yok olmuştu... şimdi kaportada düzeleceği kadar düzelecek gerisi de nazarlık napalım memlekette boya takıntısı olunca boyatamıyoruz. Kıbrısta, Avrupada böyle birşey için araç ta 4-5 yaşı geçtiyse komple boyuyorlarmış aracı...

Ekli dosyalar:

Murat ve Cemil ŞEN bunu beğendi.
  13. Cemil ŞEN

Cemil ŞEN Kayıtlı Kullanıcı

191
    47
    28
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Edition
    Motor Tipi:
    1.3 CDTI
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2012
    Sizinki büyük bir ihtimal karşı tarafın boyası geçmiş..Malesef bu biraz farklı..Komple boyayı almış oradan..Ve evet haklısınız boya konusuna katılıyorum..Yahu Ayakkabın yıpranır boyarsın,Evini boyarsın,güzel görünsün diye onu bunu boyarsın..Araca geldimi yok boyalı almam falan :)Enteresan gerçekten..Veya parça değişmiş..Yahu ne güzel işte yeni parça takılmış..Daha uzun dayanacak(Orjinal olması şartı ile)...

Murat ve omeroz bunu beğendi.
  14. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum bilgileriniz için bu sabah aracımı topkapı evren oto servise bıraktım 800 liraya anlaştım parça değişmeden düzeltilip boyanacak orjinal gibi olur dedi usta kaskoyu bozdurmadım hasarsızlık indirim 3 üncü kademedeyim kaybetmemek için kendim yaptırıyorum hepinize selamınaleykum

15. u.uçar

u.uçar Kayıtlı Kullanıcı

81
    22
    8
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Design
    Motor Tipi:
    1.6 CDTI
    Vites:
    Manuel
    Model Yılı:
    2017 Sedan 110 hp Ecoflex S&S
    Geçmiş Olsun. Hakikaten millette boya takıntısı paranoyaya dönüşmüş. Geçen hafta arkadaşa tarla yollarında kullanmak üzere 80 model reno baktık. Ona bile boya var mı diye soruyorlar. Dikkat ederseniz kaza var mı diye soruyorlar. Gülermisin ağlarmısın? Sanki boya olmayınca araba sağlam olacak?:(

omeroz bunu beğendi.
  16. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    Evet malesef ilk önce hasar kaydı varmı diye soruyolar motor falan bakmıyolar artık bunada şükür Başımıza gelecekmiş hayırlısı inşaallah

17. Hasip

Hasip Admin

783
    272
    63
    Araç:
    Astra
    Donanım:
    Cosmo
    Motor Tipi:
    1.4 T
    Vites:
    Otomatik
    Model Yılı:
    2011
    Geçmiş olsun hocam. Fotoğrafları çekmeyi ihmal etmeyin malum ilk sorulan şey boya :( Benim aracımın çigeri tertemiz olmasına rağmen sağolsun hanım sayesinde baya boyalı :)

18. Murat

Murat Kayıtlı Kullanıcı

50
    9
    8
    Araç:
    Astra
    Model Yılı:
    2015
    aynen hocam doğru hallettim teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş