Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Astra 1.4t Turbo Sorunu

MusaÇ.

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra 1,4T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2011
Merhabalar, ben heni kullanıcıyım. 2011 model astra 1.4T aldım ve ilk uzun yolda servise götürün uyarısı almaya başladım. Araç yüksek hızlara çıkmakta zorlandı. Turbonun devreye girmediğinden şüphelendim. Bir moladan sonra hoz düzeldi, çok keyifli bir performansa gelmişti araç ki yine aynı uyarı çıktı ve performans düştü.
Forumda tüp ile ilgili sorunları okudum. 1 gün benzinde bindim ve uyarı almadım.
Sanırım sorun tüpte. Lovato tüp takılı. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri arasında sürekli gir gel yaptığım bir işim var. Bana burakardan iyi bir tüp ustası ve bir de bakımlar için opel ustası önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Aramıza hoşgeldiniz Musa bey..Aracı tüplü olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Merhabalar, ben heni kullanıcıyım. 2011 model astra 1.4T aldım ve ilk uzun yolda servise götürün uyarısı almaya başladım. Araç yüksek hızlara çıkmakta zorlandı. Turbonun devreye girmediğinden şüphelendim. Bir moladan sonra hoz düzeldi, çok keyifli bir performansa gelmişti araç ki yine aynı uyarı çıktı ve performans düştü.
Forumda tüp ile ilgili sorunları okudum. 1 gün benzinde bindim ve uyarı almadım.
Sanırım sorun tüpte. Lovato tüp takılı. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri arasında sürekli gir gel yaptığım bir işim var. Bana burakardan iyi bir tüp ustası ve bir de bakımlar için opel ustası önerebilir misiniz? Teşekkürler.
lpgayari.com ekibiyle görüşün derim

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Öncelikle benzinde sorun yoksa bu güzel haber.

1- LPG montajı baştan aşağı kontrol edilecek. Özellikle nozul çapı ve enjektör konumu...

2- LPG ayarı yapılacak. Bildiğimiz rolantideki ayar değil. Yol üzerinde 1-2 saat sürecek bir yol ayarı.

MusaÇ.

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra 1,4T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2011

1- LPG montajı baştan aşağı kontrol edilecek. Özellikle nozul çapı ve enjektör konumu...

2- LPG ayarı yapılacak. Bildiğimiz rolantideki ayar değil. Yol üzerinde 1-2 saat sürecek bir yol ayarı.

Teşekkürler, yola çıkmadan önce basit lpg ayarı yaptırmıştım ama işe yaramadı demek ki. Yeniden deneyeceğim.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997

Teşekkürler, yola çıkmadan önce basit lpg ayarı yaptırmıştım ama işe yaramadı demek ki. Yeniden deneyeceğim.
Bilindik lpg ayarı 100 kere de yapılsa ise yaramayabilir. Siz lpgayari.com ekibiyle bi görüşün, daha net bilgiler vereceklerdir

ugur86

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2011
Olay ayarla alakalı, lpg karışım ayarı yanlış ise turbo egzos gazından yeterince tahrik alamıyor ve basınç düşüklüğü uyarısı verip korumaya alıyor. İstanbul için Candan mühendislik, Ankara için ise Lpgayari.com ekibinden Akif Tezel beyle görüşün, sorununuzu çözecektir.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Olay ayarla alakalı, lpg karışım ayarı yanlış ise turbo egzos gazından yeterince tahrik alamıyor ve basınç düşüklüğü uyarısı verip korumaya alıyor. İstanbul için Candan mühendislik, Ankara için ise Lpgayari.com ekibinden Akif Tezel beyle görüşün, sorununuzu çözecektir.
Candan Mühendislik kendi montajı olmayan araçlara bak(A)madigini söylüyor.

Lpgayari.com ekibinin ankara, İzmir, Antalya ve unuttuğum bi ilde daha yerleri var.

MusaÇ.

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra 1,4T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2011

ebuz44

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
mondeo
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
titanium
Model Yılı
2009
hocam profil mesajı attım dönüş yaparsanız sevinirim.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Çözüldü mü sorununuz?

MusaÇ.

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra 1,4T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2011
Merhabalar, sorun hakkında yazmak için bilerek bekledim biraz. Aracı test etmek istedim. lgpgayari.com ile iletişime geçip İzmir'de ayar yaptırdım. Yolda sürüş esnasında, 1,5 saat kadar süren bir ayarlama yapıldı. Yaklaşımdan, iletişimden gayet memnun kaldım. Aracı test ettik, hata kodu ya da turbo sorunu olmadan, güvenli bir yolda, 200km hızlara kadar geldik. Turbo'nun devreye girme sorunu ve hata ekranı düzeldi. Usta tekrar etme şansının olduğunu, tüpteki nozzle uçlarının bir boy büyüğünün gerekli olabileceğini özellikle söyledi. 24 saat hiç sorun olmadı. 1 gün sonra İstanbul'a uzun yola çıktım. Yolda yeniden aynı hatayı vermeye başladı. Önceden kontak kapatıp açtığınızda sorun düzeliyor, ekranda hatayı görünce yeniden başlıyordu sorun. Aynısını yaptım, 40km sonra yine hata verdi. Yine kontak kapatıp benzine geçtim ve turbo düzeldi. Yüksek hızda aracı tekrar tüpe aldım. Ne oldu bilmiyorum sonra bir daha aynı hatayı vermedi. Üstünden 2 hafta kadar geçti, bu arada aracı çok kullanmadım. 3-4 defa kısa mesafeler yaptım ama sorun tekrarlanmadı. Şu an bir sorun görünmüyor. Yakıt tüketimim sanırım azaldı. Uzun yolsa hız sabitleyiciyi de kullanarak geldim, bazen test etmek için yüklendim de araca ama tüpte 23-24 kr. civarında yaktı. AFR ayarı araca gayet iyi geldi.
Umarım faydalı olmuştur bu bilgiler. Bu hafta sonu uzun yolda yine deneyeceğim, tekrar bilgi vermeye çalışacağım.

eyüp demir

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra 1.4 turbo 140
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
enjoy
Model Yılı
2011
Merhaba arkadaşlar, Aracım 1.4t otomatik. Yeni lpg takıldı brc turbo kit, lpg adaptasyon sürecinde şu an, ağır yük ve sürüş şartlarında kalibrasyon yapılmadı, memleketten dönüşte detaylı şekilde yapılacak.

Sorun şu araç dolu, klima açıkken yokuşta gaza yüklenince "aracı en kısa zamanda servise götürün" uyarısı veriyor. Cihaza bağlayınca P0299-yükleme basıncı çok düşük hatası alıyorum. Dün Bosch car Serviste genel bakımı yaptırdım, yağı castrol'e geçirdim bujileri de iridyum bosch yaptırdım. Sonra aynı yokuşu dönüşte yine klima açık daha sakin kullanımda tırmandım, agresif dipgaz vs yapmayınca bir uyarı vermedi. Turbo'yla alakalı bir sorun sanırım. Acaba sorun lpg ayarlarından mı, turboya giden havalandırma borularında ve yağ bağlantılarında mı bi kaçak var, yoksa turboda bir arıza mı var sizce. Sakin sürüşte, klima kapalıyken rampa da olsa vermiyor. Ama arabaya yüklenince yapıyor bunu. Servis detaylı bakmadan hemen turbo değişimi isteyebilir, pahalı bir parça hemen atlamak istemiyorum, bakmam gereken başka bir yer var mı sizce?
Merhaba arkadaşlar, Aracım 1.4t otomatik. Yeni lpg takıldı brc turbo kit, lpg adaptasyon sürecinde şu an, ağır yük ve sürüş şartlarında kalibrasyon yapılmadı, memleketten dönüşte detaylı şekilde yapılacak.
UĞUR BEY BENDE DE 2011 ASTRA 14 TURBO ARAÇ VAR. AYNI HATAYI BENDE ALIYORUM. P0299 MOTOR EKSİK TAKVİYE DİYOR. 3 OPEL SERVİSİ GEZDİM. TURBO DEĞİŞECEK 3 600 TL MASRAF ÇIKARDILAR. SAĞLAM BİR USTAYA GÖTÜRDÜM İNTERKOL BORULARINDA KAÇAK OLABİLİR. KAÇAK OLUNCA ORANTILI BASINÇ OLMAYINCA TURBO YETERLİ GÜCÜNÜ VERMİYOR ÇEKİŞİ DÜŞÜRÜR, YATIK ARTAR DİYOR.ÇÖZÜM OLARAK ÖN TAMPON SÖKÜLECEK.BORULAR TEST EDİLECEK.KAÇAK VARSA SORUNLU BORU DEĞİŞECEK. İŞCİLİK 200 TL PARA İSTEDİLER. BU YÖNTEMİ UYGULAYCAĞIM ANCAK SORUNUNUZU GÖRÜNCE MERAK ETTİM.SORUNUNUZU ÇÖZDÜNÜZMÜ. ÇÖZÜLDÜ İSE NASIL BİR YOL İZLEDİNİZ. BANADA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. TÜM OPEL HAYRANLARINA SAYGILAR.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur86

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2011
UĞUR BEY BENDE DE 2011 ASTRA 14 TURBO ARAÇ VAR. AYNI HATAYI BENDE ALIYORUM. P0299 MOTOR EKSİK TAKVİYE DİYOR. 3 OPEL SERVİSİ GEZDİM. TURBO DEĞİŞECEK 3 600 TL MASRAF ÇIKARDILAR. SAĞLAM BİR USTAYA GÖTÜRDÜM İNTERKOL BORULARINDA KAÇAK OLABİLİR. KAÇAK OLUNCA ORANTILI BASINÇ OLMAYINCA TURBO YETERLİ GÜCÜNÜ VERMİYOR ÇEKİŞİ DÜŞÜRÜR, YATIK ARTAR DİYOR.ÇÖZÜM OLARAK ÖN TAMPON SÖKÜLECEK.BORULAR TEST EDİLECEK.KAÇAK VARSA SORUNLU BORU DEĞİŞECEK. İŞCİLİK 200 TL PARA İSTEDİLER. BU YÖNTEMİ UYGULAYCAĞIM ANCAK SORUNUNUZU GÖRÜNCE MERAK ETTİM.SORUNUNUZU ÇÖZDÜNÜZMÜ. ÇÖZÜLDÜ İSE NASIL BİR YOL İZLEDİNİZ. BANADA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. TÜM OPEL HAYRANLARINA SAYGILAR.
Merhabalar üstad, bu konu artık çok sıradan ve kolay çözümlü bir konu lpg kaynaklı ise eğer, olay tamamen ayar kaynaklı, egzos gazı kıvamının tuboyu tahrik edemeyecek karışımda olmasından kaynaklanıyor, zengin yada fakir karışım, çözümü afr ayarı denen wideband sensör ile yapılan lpg ayarı, benzinle birebir aynı ayara getirilip düzeltiliyor, ben bu şekilde çözdüm, afr ayarını her yer yapamıyor ama, google lpgayari.com diye aratın oradan iletişime geçin, ankara izmir ve bursada var benim bildiğim

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Sırf bu sebeplerden dolayı Prins Vsi2 taktırmayı düşünüyorum, sizce daha mantıklı değil mi?

Zafer715

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Hocam bugün lpg konusunda uzman kullanıcıların olduğu birkaç forumda yazdım, benzine alın ve bozuk lpg ayarları ile aracı zorlamayın dediler , benzin haritası a14net motorlarda 10-20 km arasında hızlı bir şekilde kendini düzeltiyormuş zaten, samsuna dönüşe kadar benzinle kullancam. İlk montaj sonrası sadece otomatik kalibrasyon ile gönderilmem hataydı zaten, yol sürüş kalibrasyonu istemeliydim.
Hangi lpg sistemleri bu sekilde duzelme yapiyor?

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Hangi marka kullandığınız önemli değil. Önemli olan onun montajı, ayarı, işçiliğidir.

Sedat34

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2015
Varsa taktirdiginiz yerde birde afr ayari isteyin yapsinlar benim aracimdada lpg var yaklasik 30 bin oldu allaha sukur benzinle nasil gidiyorsa lpgdede ayni gidiyor arkadaslarin dedigi gibi ustanin cok onemi var burda imkaniniz varsa istanbuldaki candan muhendisligi bir ugrayin derdinizi anlatin hemen cozerler ama sole bir bilgim var 1.4 t olan araclara en uyumlu kit lavoto obd2 diye biliyorum ben suan etrafimda 1.4 t de kullanan cok bu markayi ve kimsenin sikayeti yok bende dahil buna ama kesinlikle afr ayari isteyin farkini goreceksiniz

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Varsa taktirdiginiz yerde birde afr ayari isteyin yapsinlar benim aracimdada lpg var yaklasik 30 bin oldu allaha sukur benzinle nasil gidiyorsa lpgdede ayni gidiyor arkadaslarin dedigi gibi ustanin cok onemi var burda imkaniniz varsa istanbuldaki candan muhendisligi bir ugrayin derdinizi anlatin hemen cozerler ama sole bir bilgim var 1.4 t olan araclara en uyumlu kit lavoto obd2 diye biliyorum ben suan etrafimda 1.4 t de kullanan cok bu markayi ve kimsenin sikayeti yok bende dahil buna ama kesinlikle afr ayari isteyin farkini goreceksiniz
Peki regülatörü takılırken büyük olan HP regulatoru mu takıldı yoksa normal kutunun içinden çıkan regülatör mu takıldı? 1.4T icin