Vectra 2.5i Acil Yardım Lütfen

avdr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 2 sene kadar önce Vectra A kullandığım dönemde tesadüfen bu forumu bulmuş ve üye olmuştum.

Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve ben hayatımın hatasını yaparak Vectrayı satıp 0 km ford focus aldım. Valla bendeki 12 yaşındaki vectra buna 10 basardı diycem, siz de abartma diyceksiniz ama malesef durum böyle.

Şimdi focusu elden çıkartıp yeniden opele dönme niyetindeyim. Aday olarak 2000 model Vectra 2.5i var. Araç 80.000 km.de ve otomatik vites. Lovato marka lpg uygulanmış. sahibi 20.000 ytl istiyor.

Yardım istediğim konular şöyle:

1. Arabayı almadan önce kontrol için özel servise mi yoksa yetkili servise mi götüreyim? Yetkili servis pek ilgilenmiyor gibi geliyor bana. Şöyle arabanın kazası var mı yok mu anlayabilecek, motorunu şanzımanını elektronik aksamını falan iyi bilen, arızası var mı yok mu, bozulmaya yüz tutmuş parça var mı falan yani arabanın ıcığını cıcığını çıkaracak güvenilir bir servis tavsiye eder misiniz. Şehir ankara.

2. Modeline ve km.sine göre fiyat nasıl. Bu arabalar kaç km.ye kadar sorunsuz kullanılabilir. Otomatik vites ve lpg takılmış olması korkutuyor beni. Bir de servis km.sinin orjinal olup olmadığını anlayabilir mi?

3. Bu arabayı alırsam başıma dert almış olur muyum. B kasa vectraların sık arıza yaptığı, parçalarının çabuk bozlduğu ve çok pahalı olduğu söyleniyor. Doğru mudur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.Bence hem bir yetkili servise,hem de ankaralı arkadaşların önereceği bir özel servise götürmeniz daha iyi olur.Ama sizinde söylediğiniz gibi özel servislerin daha iyi ilgilendiği kesin.
2.Bence fiyat biraz yüksek ama 2.5i'nin meraklı otomobili olduğunu gözönüne almamız lazım.Bu arabaların kullanım km'si tamamen sürüş tarzınıza bağlı ben 96 vectra-b'yi 170 binde sattığımda motorunda en ufak bir sorun yoktu ve bence 350-400 bin km yi belki daha fazlasını rahatça görürdü.Otomatik vites konusuna gelince itinalı kullanıldıysa büyük bir sorunla karşılaşmazsınız.Şu an kullanmakta olduğum 94 vectra'da otomatik ama hiç bir problemi yok.Araba daha 80 bin km'de lpg'nin üzerinde ne kadar kaldığını bilmiyoruz ama ben böyle bir arabaya lpg taktırmazdım.
3.B kasa vectra gls'yi 8 sene kullandım ciddi hiç bir sorunum olmadı.Bir kere hava debimitresi,bir kere de devir sensörü değişti.Parçaları aşırı pahalı değil ama motor aksamında 2.5 olması nedeniyle fiyat değişebilir.Bir de 97 model 2.5 v6 ların motorlarında bir sorun olduğu ama bunun giderildiği şeklinde bir duyumum olmuştu.Arabayı çok zevkli kullanacağınızı düşünüyorum ama satışta zorlanacağınız da bir gerçek.

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avdr' Alıntı:
Arkadaşlar, 2 sene kadar önce Vectra A kullandığım dönemde tesadüfen bu forumu bulmuş ve üye olmuştum.

Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve ben hayatımın hatasını yaparak Vectrayı satıp 0 km ford focus aldım. Valla bendeki 12 yaşındaki vectra buna 10 basardı diycem, siz de abartma diyceksiniz ama malesef durum böyle.

Şimdi focusu elden çıkartıp yeniden opele dönme niyetindeyim. Aday olarak 2000 model Vectra 2.5i var. Araç 80.000 km.de ve otomatik vites. Lovato marka lpg uygulanmış. sahibi 20.000 ytl istiyor.

Yardım istediğim konular şöyle:

1. Arabayı almadan önce kontrol için özel servise mi yoksa yetkili servise mi götüreyim? Yetkili servis pek ilgilenmiyor gibi geliyor bana. Şöyle arabanın kazası var mı yok mu anlayabilecek, motorunu şanzımanını elektronik aksamını falan iyi bilen, arızası var mı yok mu, bozulmaya yüz tutmuş parça var mı falan yani arabanın ıcığını cıcığını çıkaracak güvenilir bir servis tavsiye eder misiniz. Şehir ankara.

2. Modeline ve km.sine göre fiyat nasıl. Bu arabalar kaç km.ye kadar sorunsuz kullanılabilir. Otomatik vites ve lpg takılmış olması korkutuyor beni. Bir de servis km.sinin orjinal olup olmadığını anlayabilir mi?

3. Bu arabayı alırsam başıma dert almış olur muyum. B kasa vectraların sık arıza yaptığı, parçalarının çabuk bozlduğu ve çok pahalı olduğu söyleniyor. Doğru mudur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

bence kendini üye arşivinde tanıt arkadaşım yoksa yardım alamadan konun kilitlenir :(

avdr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok. o faslı unutmuşum. Uğrayıp bi merhaba dedim.

tuner_rafet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm kardeş,
1.arabanın fiyatı yüksek 2. sorunlarla karşılaşma riskin büyük
3. 6 silindir 2.5 türkiyede nadir bulunan modellerden oldğu için yedekparça fiyatları yüksek olabilir. 4. bence bu arabaya tüp uygulanması hata! madem tüp uygulanacaktı niçin 2.5 almış? 1.6 alıp benzin de binmek daha mantıklı!
ankarada yardımcı olabilecek kimse tanımıyorum bir servise göstermeni tavsiye ederim!

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 motorlu tüplü opel problem çıkartır bence birçok Omega dan biliyorum.Otomatik vitesli aldıktan sonra 2.5 175hplik bir canavarın zevkini çıkartamayacağını düşünüyorum onun dışında gayet iyi bir seçim olur

BATTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiatı banada pahalı geldi tüp konusunda da sıralı sistemse sorun yapmaz keyifle binersin lpg ucuz yakıt kesene de fazla dokunacağını zannetmiyorum 2.5 motor seçeneğin için ayrıca tebrik ediyorum güçlü araba güzel arabadır.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyisi OPEL den uzak dur bir yerinden tutarsın öbür tarafı elinde kalır beş para etmez ne modeli olursa olsun... Kısa ve öz alma kardeşim almaaaaaaaaaaa Hatta TÜRKİYE sınırları içerisinde (O) başlayan hiç bir araba alma başına bela alırsın...:(

kagan-opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyisi OPEL den uzak dur bir yerinden tutarsın öbür tarafı elinde kalır beş para etmez ne modeli olursa olsun... Kısa ve öz alma kardeşim almaaaaaaaaaaa Hatta TÜRKİYE sınırları içerisinde (O) başlayan hiç bir araba alma başına bela alırsın...:(
niye öyle dedin abi sen şikayetçimisin arabandan.