"Türkiye'yi üretim anlamında henüz sayfadan silmedik"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Türkiye'yi üretim anlamında henüz sayfadan silmedik"

FUARDA dünya tanıtımı yapılan iki modelden biri olan Opel Astra Sedan, yabancı basın mensuplarının da katılımıyla ilk kez vitrine çıktı. General Motors Orta ve Doğu Avrupa Direktörü Chris J. Lacey, bu yıl Türkiye'ye bir sürpriz yaptıklarını belirterek, "Yeni Astra Sedan yüzünü ilk kez İstanbul'da gösteriyor" dedi. GM'in Türkiye'de ne zaman üretim yapacağıyla ilgili sorulara ise Lacey şu cevabı verdi: "Geçmişte Türkiye'de Opel ile çok önemli bir deneyimimiz var. Türkiye'yi üretim anlamında sayfadan silmedik. Yeni bir fabrika kurulması kararı verilirken modellerin döngüsüne ve Avrupa'daki üretim kapasitesine bakılıyor. Şu an için kesin birşey yok. Ama önümüzdeki dönemde Türkiye'de üretim yapabiliriz. Hatta yan sayinin çok güçlü olduğu Türkiye'de hafif ticari araç üretimi olasılıklar arasında yer alıyor. Türkiye şu an AB üyesi olsaydı, bu karar çok daha çabuk verilebilirdi." Dünya lansmanını İstanbul'da yapmayı istemelerinin en büyük nedeninin, Astra Sedan için Türkiye'nin çok önemli bir pazar olmasından kaynaklandığını belirten Lacey, "Türkiye'de pazarın yüzde 65'ini sedan modeller oluşturuyor. Böyle önemli bir pazara hitap eden yeni modelimizin tanıtımı için İstanbul Auto Show'dan daha iyi bir fırsat olamazdı" diye konuştu.

Kaynak: Sabah

1_pix_trans.gif

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haber güzel ama şu sedan braz daa özenli tasarlansa fena mı olurdu yawss....

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Torbalı yı açacaklar mı ki tekrar ???

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de bunu duymuştum zaten bizi listeden silmeleri olanaksız nereye siliyolar bir sürü araba satıyorlar Türkiye de %100 torvalı daki fabrikayı açarlar zaten şuan yedek parça deposu olarak kullanıyorlar beni de işe alsalar kalite kontrol elemanı diye ne süper olur daha ne isterim :) :) :) :)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görmez miyim abi ayıp ettin

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu potansiyeli görmemeleri için kör olmaları gerekirdi zaten...En sonunda hatalarından dönecekler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...