2.0 motor vectra ya tüp nasıl olur???? (ACİL)

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende vectra kullanıcıyım banada sölüyolar sende taktır falan.abi hem 2.0 zevkini alıyım hemde ucuza geziyim.bence gereksiz bi mantık.bir diğeri kapalı garaja bile giremyiosun bence önemli bi problem.bence değmez.ki sanmıyorum 150 175 gibi düşük yakmaz kesinlikle ist trafiğinde hele.bugün dizel 1,3 ler yakıyo o parayı.bnce yazık etme arabana.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Forumda yeniyim, opel sahibi olarakta yeniyim...

Herkese selamlar...

Yaklaşık 1.5 ay kadar önce 96 Model Vectra 2.0 GLS aracıma Voltran SGI sıralı LPG sistemi taktırdım. 1-2 haftalık alışma ve ayar süreci dışında gayet memnunum. İlk ölçümlerime göre; şehir dışı 90-100 km hızla 100 km de 9-10 lt yakıyor. Şehir içinde de 14-16 lt civarı
oluyor. Güçten çok az düşme var tabii. Aksi mümkün değil zaten.

Bazı arkadaşların da dediği gibi önce kaliteli bir marka sonra da temiz bir montaj yapan usta. Sonrası memnuniyet derim.

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karaf' Alıntı:
Forumda yeniyim, opel sahibi olarakta yeniyim...

Herkese selamlar...

Yaklaşık 1.5 ay kadar önce 96 Model Vectra 2.0 GLS aracıma Voltran SGI sıralı LPG sistemi taktırdım. 1-2 haftalık alışma ve ayar süreci dışında gayet memnunum. İlk ölçümlerime göre; şehir dışı 90-100 km hızla 100 km de 9-10 lt yakıyor. Şehir içinde de 14-16 lt civarı
oluyor. Güçten çok az düşme var tabii. Aksi mümkün değil zaten.

Bazı arkadaşların da dediği gibi önce kaliteli bir marka sonra da temiz bir montaj yapan usta. Sonrası memnuniyet derim.

bi sorun olmasın yaw.şehir dışı benim araba yakmıyo 9-10 litre 100 le giderken.aynısının benzinlisi.msela silivriye gidiorum 60-65km aşağı yukarı 3,5 ltreyi geçmiyo 100'ü geçmessem toplam yaktığım.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
alpervectra-B' Alıntı:
bi sorun olmasın yaw.şehir dışı benim araba yakmıyo 9-10 litre 100 le giderken.aynısının benzinlisi.msela silivriye gidiorum 60-65km aşağı yukarı 3,5 ltreyi geçmiyo 100'ü geçmessem toplam yaktığım.

Henüz bu konularda çok acemiyim, bilemiyorum belki de sorun vardır ama nereden ve nasıl başlayacağımı da pek bilmiyorum açıkcası.

Çevreden normal diyorlar genelde ama???

Neyse, zaman herşeyin ilacıdır.

CenturyVB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper o 3,5 lt yol bilgisayarında görüyosan inanma pek :) Birde normalde 100km de 10lt ortalaması olan bir araba , yaklaşık 100km de 12-13lt lpg tüketir , lpg tüketimi benzinden fazladır yani , bu arada konu hakkında yaptığım araştırmalarda voltran , lpg dönüşüm cihazı üreten firmalar arasında kalite olarak 3.ncü sırada BRC , LEVATO ve VOLTRAN diye gidiyor sıralama belki BRC olsaydı performans düşüklüğü olmayacaktı ama BRC lerde dövizin fırlamasından önce 2000YTL civarındaydı şimdi ne durumdadır bilemiyorum.

CenturyVB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli Lpg sistemi koku yapmaz , koku yapıyorsa söktürüp paranızı geri alın , kaçak vardır vatana millete zararı olur onun.

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar

arkadaşlar öncelikle herkese selam foruma yeni katıldım ve 96 model opel vectra 2.0i gls aracım var ama maalesef henüz bi benzinlik sahibi olamadım :eek: bazı arkadaşlar lpg ye karşı aslında bende lpg olayına karşıyım. Sorum şu lpg haricinde yakıt tasarrufu için ne kullanmalıyım veya ne yapmalıyım??? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler....

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X5 'im olsa ana bile lpg taktırırım bildiğim kadarı ile tüketim aynı oluyor litre olarak gazın fiyatı düşük olduğundan kazanç elde ediliyor .Ankarada lpg siz jeep,x5,range kalmadı desem yeridir.Arabanın gücüne çekişine çok önem veriyorsanız gidin v8 alın. Zaten hangimizin arabası %100 verimle çalışıyor dyno çıkartın hanginizinki fabrikasıyla tutuyor o yüzden çekiş kaybı okadar da önemli değil bence tek sorun lpg de kışın zor çalışması.

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kadett' Alıntı:
Sonunda Yanma ve patlama karışımları Tepkiler herşey değişiyor.
Motora acırım ben motora !!!!
Benzin ile aracı çalıştırdığınızda Faydalı kurumlar Birikmektedir.
Faydalı kurumlar pistonlarınızı herzaman koruyacaktır.

bildiğim kadarıyla sıralı sistemlerde sisteminde bir ecu su var yani yanma ve patlama karışımları ona göre ayarlanıyor zaten lpg dönüşümünden 2 hafta sonra tam verim alırsınız diğer bir konu ise faydalı kurum olayı sıralı sistemde araç çalışırkern bnezin ile çalışıyor ve bir müddet sonra kendiliğinden lpg ye geçiyor şu anda sıralı sistemi çok övüyorlar