Astra j 1.4 T Anlık Hararet Yükselmesi

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Evet :) arabanızda nerdeyse tüm soğutma sistemi yenilendi en az 5 yıl arkanıza bakmazsınız :)

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Geçmiş olsun

Tuna

Kayıtlı Kullanıcı
Vites
Otomatik
Model Yılı
2011
Teşekkürler Hasip bey, arabadan hiç anlamayan biriyken şuan arıza tespiti yapacak kadar herşeyi öğrendim, araç arızaları hakkında konu açıldığında yaptıgım yorumları gören eş dost çevrem kulaklarına inanamıyor 😊 yarın lpg taktırdıgım ustaya gidip hayırla yaad edicem kendisi 😉 sizlere de teşekkür ediyorum

gkhndrr

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
astra j 1.4 t
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
cosma
Model Yılı
2013
merhaba
yazdıklarınızın tamamını okudum
benim de bir sorunum var yardımcı olabileceğinizi umuyorum 2013 model otomatik astra sahibiyim benzin/lpg li bir araç
yaklaşık bir ay önce araba sogutucu arızalı arabayı durdurun dedi hemen sağa çekip durdurdum sıkıntı nedir diye baktığımda radyatör suyuna yağ karışmıştı tamircimi aradım geldiler arabayı çektiler bundan sonra maceram başladı tam olarak 32 gündür 3. usta değişti ve hararet sorunu çözülmüyor
yapılan işlemler 3 defa üst kapak contası değişti
lpg söküldü
termostat değişti
soğutucu değişti
bütün muşurlar değişti
üst kapak değişti
segmanlar değişti
tekrar bütün contalar değişti
fan kontrol edildi
beyin bilgisayar a bağlandı kontrol edildi
bir tek krank filan kaldı değişmeyen
radyatörü değiştirmeyi düşünüyorum ama onunla da çözüleceğini sanmıyorum
32 gün oldu arabam tamirci de yatıyor usta artık bana başka bir astra bulun getirin bende mi hata var demeye başladı hatta ne kadar opel özel servisi ustası varsa aracımı geldi gördü anlamadı gitti çıldırmak üzereyim...

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
Geçmiş olsun, uzun bir liste yazmışsınız neredeyse herşey değişmiş, subaplara baktınız mı ? geriye bir tek subaplar kalmış, lpg li olduğu için subaplar erimiş olabilir mi ? bazı motorlar lpg ye uygun değil, sizde ki 1.6 mı 1.4 mü?

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
merhaba
yazdıklarınızın tamamını okudum
benim de bir sorunum var yardımcı olabileceğinizi umuyorum 2013 model otomatik astra sahibiyim benzin/lpg li bir araç
yaklaşık bir ay önce araba sogutucu arızalı arabayı durdurun dedi hemen sağa çekip durdurdum sıkıntı nedir diye baktığımda radyatör suyuna yağ karışmıştı tamircimi aradım geldiler arabayı çektiler bundan sonra maceram başladı tam olarak 32 gündür 3. usta değişti ve hararet sorunu çözülmüyor
yapılan işlemler 3 defa üst kapak contası değişti
lpg söküldü
termostat değişti
soğutucu değişti
bütün muşurlar değişti
üst kapak değişti
segmanlar değişti
tekrar bütün contalar değişti
fan kontrol edildi
beyin bilgisayar a bağlandı kontrol edildi
bir tek krank filan kaldı değişmeyen
radyatörü değiştirmeyi düşünüyorum ama onunla da çözüleceğini sanmıyorum
32 gün oldu arabam tamirci de yatıyor usta artık bana başka bir astra bulun getirin bende mi hata var demeye başladı hatta ne kadar opel özel servisi ustası varsa aracımı geldi gördü anlamadı gitti çıldırmak üzereyim...

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, Neredeyse sıfır motor yapılmış. Yalnız birşey dikkatimi çekti arıza hep motorda aranılmış soğutma sistemi boruları, radyatör ve bağlantıları kontrol edilmemiş gibi algıladım. Belkide radyatör içersinde yağdan kaynaklı tıkanıklıklar oluştu veya suyun dengeli dönüşünü engelleyen başka bir sorun olabilir gibi algılıyorum. Benim fikrim soğutma sisteminede bakılmalı. Tekrardan geçmiş olsun hayırlı ramazanlar.