Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

kadirakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra J -1.4 turbo
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
İyi geceler
Ben bir hafta içinde şanzıman yağını değiştireceğim Ankara’da Aydoğmuş şanzıman tavsiye edermisiniz birde yağ olarak Castrol Transmax Dexron VI - Mercon LV düşünüyorum sizce nasıldır

rene

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 Turbo
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2014
İyi geceler
Ben bir hafta içinde şanzıman yağını değiştireceğim Ankara’da Aydoğmuş şanzıman tavsiye edermisiniz birde yağ olarak Castrol Transmax Dexron VI - Mercon LV düşünüyorum sizce nasıldır
Vites geçişlerinde bir sertlik varmı sizde?

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
İyi geceler
Hocam ben eylül ayında söylediğiniz yağ ile değiştirdim herhangi bir sorun yaşamadım bilginiz olsun.

kadirakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra J -1.4 turbo
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
Hocam ben eylül ayında söylediğiniz yağ ile değiştirdim herhangi bir sorun yaşamadım bilginiz olsun.
Hocam sizce şanzıman üstüne bir servise mi gitsem yoksa özel serviste halledilecek birşey mi. Emin olamıyorum

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Ben özel serviste kara düzen degistirdim. Bazı şanzıman servislerinde makineyle değişim yapılıyormuş. Karar sizin.

Wir leben Autos

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra j
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
myopeş sitesine login olursanız, güncelleme olup olmadığına bakabilirsiniz aracınızın. Şasi bazlı gösteriyor.

rene

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 Turbo
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2014

Wir leben Autos

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra j
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
my.opel.com.tr

teknik servis aksiyonu altında görebilirsiniz.

onuru61

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Onur Zihni
Araç
Opel Astra 1.4t
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
Herkese Merhaba,
2014 1.4t otomatik vites astra sahibiyim. Aracım 35bin km'de. Şanzuman yağı değişimi için belirli km kriteri var mı? Bu yağın değişimi için Yetkili servis şart mı veya bildiğiniz Ankara'da işinin ehli bir opel ustası var mı ?

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sercan aydın
Araç
Opel astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
Merhabalar bende ilk defa astra sahibi oldum. 2012 model 1.6 turbo cosmo otomatik vites ilk başlarda çok memnundum ta ki şanzıman yağı değişene kadar. Şanzıman da hiçbir sıkıntı yoktu daha uzun ömürlü olsun diye gittim şanzıman yağını yetkili serviste değiştirdim. Yağ değişimi sonrası 1 2 3 te vuruntu yapmaya başladı. Servisteki usta zamanla düzelir dedi diğer usta şanzıman inecek dedi. Sanayideki başka usta selenoid ve yağ değişecek düzelir dedi. Başka bi usta buna naparsan yap düzelmez dedi. Bu nasıl iştir anlamadım. Şanzımanda hiçbir sıkıntı yokken yağ değişimi sonrası vuruntu oldu nasıl düzelmez Ne yapmam gerekiyor kafam çok karışık

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Merhabalar bende ilk defa astra sahibi oldum. 2012 model 1.6 turbo cosmo otomatik vites ilk başlarda çok memnundum ta ki şanzıman yağı değişene kadar. Şanzıman da hiçbir sıkıntı yoktu daha uzun ömürlü olsun diye gittim şanzıman yağını yetkili serviste değiştirdim. Yağ değişimi sonrası 1 2 3 te vuruntu yapmaya başladı. Servisteki usta zamanla düzelir dedi diğer usta şanzıman inecek dedi. Sanayideki başka usta selenoid ve yağ değişecek düzelir dedi. Başka bi usta buna naparsan yap düzelmez dedi. Bu nasıl iştir anlamadım. Şanzımanda hiçbir sıkıntı yokken yağ değişimi sonrası vuruntu oldu nasıl düzelmez Ne yapmam gerekiyor kafam çok karışık
Sanzuman yagi degismesi normal o konuda normal yapmissiniz. fakat servis 5 litre yag degistiriyo, normalde sanzuman da 8.5 9 litre civari yag var. yag bosaldigi zaman eski yagin icinde biriken tortu, parca sanzumanin icinde kaliyo. Buda yukaridan dokulen yag ile birlikte ayagi kalkiyo sanzumanda biraz etki yaratiyo. 10 bin binin daha sonra yagi tekrar degistirin bi bakin duzelmezse sanzuman alistirmasi yaptirttin servise. Bulundugunuz ilde otomatik yag degisimi makinesi varsa mumkunse komple yag degisimi yaptirtin 9 litre degisimi yani.

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Sanzuman inecek diyen ustaya itibar etmeyin.Eski yag ve yeni yag birbirine karistigi icin bu problemi yasiyorsunuz

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sercan aydın
Araç
Opel astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
Tamam öyle deneyim. İlginiz için teşekkür ederim

Wir leben Autos

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra j
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
:) yetkili servisler bunun degismemesi gerektigi oncelikle belirtiyor aslinda, direkt degistirmeleri enteresan.

Ustte baya yazistik bu konu net degil,

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sercan aydın
Araç
Opel astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
Okudum hepsini 😊Yetkili servis direk değişir dedi. 4 5 farklı ustaya gittim hepsi farklı şeyler söylüyor. Otomatik şanzıman ustası bulmak zor. Vuruntu yapar falan deseydi asla değiştirmezdim. Şimdi tekrar şanzıman yağını değiştirip, makineyle şanzıman adastapyonu yaptırcam. Bakalım ne olacak

dimastt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sercan aydın
Araç
Opel astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2012
Tekrar merhaba dediğim gibi şanzıman yağını değiştirmeye gittim. Usta tekrar selenoid dedi. Ben yağına bakalım önce dedim. Yağa baktık siyah kahverengi gibi ve kokuyor. Bunun yağı değişmemiş dedi. Dedim değiştirdim yetkili serviste faturası var dedim şaşırdı. sorun çözülsün diye. Usta 2 defa yapalım dedi tamam dedim. Önce boşaltıp 3 lt ekledi. Sonra tekrar boşaltıp 4,5 lt ekledi. Teste çıktık ve inanamadım yavaşladığım zamn 3 2 1 de olan vuruntu gitti. Çok nadir yapabilir zamanla o da kalmaz dedi. Yalnız yağ konusunda dexron 6 dedim hayır olmaz dedi ve kendi dediği yağı koydu. Düzgün usta bulmak zormuş bunu çok iyi anladım. Darısı arabada sıkıntısı olan arkadaşlara..