1.7 Dti Hakkinda Bilgi Yokmu ??

mert_efe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 DTİ HAKKINDA BİLGİ YOKMU ?? olumlu veya olumsuz etkilerini neden yazışmıyoruz takip ettiğim kadarıyla bi arkadaşımız 1.3 cdti corsa ile 1.7 dti corsanın kalkışlarının eşit hatta 1.3 motor corsanın daha seri olduğunu yazmış böyle bişi nasıl olur bilgilerinizi bekliyorum 1.7 DTİ hakkında konuları burada konuşmamızı umuyorum.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım 1.7 ler klasik sistem dizel.maksimum yakıt püskürtme basıncı 370 bar.1.3 yakıt püskürtme basıncı 1000 barın üstünde.böyle yüksek basınç yüksek sıkıştırma oranı ve yüksek güç demek.u yüzden senin araçtan daha seri kalka bilir sonrası biraz öle değil tabiki.sen dert etme benim tercihim herzaman 1.7 dir.çünküğ bu motor 1.3 ten 10 kat daha fazla yol yapar

mert_efe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok Saçma ama...

Çok Saçma yaa neden böyle anlamış deilim 1700cc lik bir motor nerdeyse 1300 cc lik bir motora eşit biz sürat yapalım rampada bayırda klimayla yolda kalmayalım dedik millet aracı kötülüyo 1800 benzinli passatla kapıştı passat yeter dedi kaldı...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internette motorla ilgili arama yaparken gördüm 1.7 dizel motor ISIZU diye geçiyordu.

berkol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende o ISUZU meselesini duymuştum ya

bizim şirkette 2 tane var 1,7 DTI ben başka dizel arabaya binmediğimden de olabilir bana gidişi güzel geliyor

100,000i devirdiler ikiside bakımları düzenli yapıldığından bi arızalarıda yok..
alınası bi araba olabilir ama günümüz dizel teknolojisinin epey bi gerisinde olduğundan süphe yok :)

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ısuzu olduğunu herkes biliyor zaten parçalarda ısuzudan geliyor bu bir gercek.arkadaşım 1300cc motorla passatla kapışmayı geç sen önce.
tabiki araça kötü değil.çok iyi rampada gidişte çok iyi sana şunu öneririm.rampada dıur ve kalkmayı dene.ozaman 1.7 mi 1.3 mü dersin karar senin.

mert_efe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış oldu galiba

ya ben yanlış anlattım yada siz yanlış anladınız 1.8 passatla sivastan dönen komşumuz anlattı 1.7 corsa 180 giderken arkasından gelip uzunları çakıp yol istemiş adam şaşırdım nasıl oluyo anlamadım diyor bunu anlatmak istedim ben ilgiliniz için tşkler ve ayrıca ısuzunun yaptığı dizel motorların bitmediğini biliyorum çünkü dayımda NPR namı değer ŞAMPİYON kamyon var 800.000 de hala gidiyor...bu araçlarında motorunun bitmeyeceğini düşünüyorum 1700 olduğu için rampada falan sorun olmayacağını umuyorum sizcede öle deilmi... :)

mefayi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaslar 1.7 dtı motorlar ısuzu motor ben de 1,7 var valla 1.3 tnng yln ile kalktığımızda arkada kalıyo
ama bi kalkıs videosu yapcaaaz insallah izlemek nasip olur size ısuzu dizel motorun üstüne baska tanımam :D

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkın siz kalkın dikkat edinde trafikte kalkmayın ben nasıl araba kullandıgını biliyorum tnng_yln ın bence fazla deneme sansını trafikte yer seni

mefayi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim ben de biliyorum onun nası kullandığını ama su da var ki o da benim nasıl araba kullandığımı bilir en az turbo ferdi kadar deliyimdir :D