lastik olculeri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

astra england

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar benim araba 1.6 16 v celik jantli on ve arka lastik ayarlari ne kadar olmalidir tesekkurler

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G ise araç orjinali 195 60 R15 tabiki ben bu ölçülere katılmıyorum para olsa 205 60 R15 taktırırım yada 213 60 R15 taktırırım

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşım,

hesaplama için aşağıdaki linki kullanabilirsin...

http://www.lastix.com/haberler.asp?nws=14

Bu durumda orjinali 195/60/R15 olan bir lastik yerine,

16" jantla beraber 205/50/R16 lastik,
17" jantla beraber 205/45/R17 lastik ideal olacaktır...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben jant değiştirmeden lastikleri genişleteyim diyorum jantlar güzel hoşuma gidiyo ayrıca site için çok teşekkür gerçekten güzel site

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
M@honi' Alıntı:
Astra G ise araç orjinali 195 60 R15 tabiki ben bu ölçülere katılmıyorum para olsa 205 60 R15 taktırırım yada 213 60 R15 taktırırım

Neye göre katılmıyorsun? Heralde uzun zaman alan testler yaptın..

Lastik ölçüsü aslında araç üzerinde birçok şeye etkendir.. O yüzden mümkün olduğunca orjinale sadık kalmak bence iidir.. Lastikleriniz en az amortisörleriniz kadar konforada etkendir.. Veya lastiğinizin yuvarlanma mesafesi değiştiğinde aracınızın bir anda karakteri olumlu yada olumsuz değişebilir.. Bu ve buna benzer daha birçok etken var ancak şimdi hepsini sıralamıyacağım.. Ancak orjinal lastik ölçüsü belirlenirken bunların hepsi gözönüne alınıp optimum bir değer belirlenir..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısın da bu lastikler hem görüntü açısından güzel değil çünkü arabanın kasasına göre ince duruyo hiç gözüme hoş gelmiyor ayrıca da ıslak zeminler de filan şu tahliyesi beklentilerimi karşılamıyor ben biraz daha geniş 205 60 R15 lastiklerden yanayım özellikle de vakumlu lastikler

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Vakumlu lastiklerin hem su tahliyesi hemde ıslak zeminde yol tutuş özellikleri tabiki daha ii.. Yumuşak olduğu için asfaltıda güzel kavrıo ama sonuçta kışlık lastik.. O zaman 4 tanede güzel yazlık lastik al tam asfalt lastiği olsun.. hatta üstünde hiç tahliye kanalı felanda olmasın direk kuru :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...