xenon istiyorum ama...

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyatları malum.en adisi 500-600 ytl civarı.
bende diyorumki xenon yerine xenon gibi aydınlatan beyaz ampuller var onlardan alayım.
sizce alayımmı? nasıl bişey (marka,model vs.) alayım.

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi onlardan alma, ama illa da xenon olmasın ışığı ona benzesin diyosan, philips diamond vision öneririm. 5000 K renginde ışık veriyor, tıpkı xenon'a benziyor ama aydınlatması o kadar yüksek olamaz tabi.
Xenon konusunda da cyclone marka xenon seti alırsan çok iyi edersin. Hem diğer markalardan ucuz hemde cok kaliteli. BEn kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Fiyatı da 500 ytl

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol bende biraaz arastırdım philips'i dedigin gibi en iyisi o diyolar.bide ostram var oda iyi deniyo .heralde philips alıp denicem bakalm hayırlısı

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
350YTL' ye de xenon bulabilirsin Çin malı ancak ne kadar yanar orasını bilemem. 5000K philips en iyisi bence de...

abdeg33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de xenon gibi yanandan taktirdim iki gün önce. dün aksam baktim yol bilgisayari farlarla ilgili uyari veriyor. bi baktim sol far gitmis.
7500K renginde isik veriyordu, ama aydinlatmasi da harikayadi. tekrar taktim eski Philips VisionPlus`lari :)
daha önce forumda sormustum taktirayim mi diye, kisa ömürlü olur demislerdi arkadaslar. bu kadarina da pes yani, sadece 1 gün. bir daha asla!
ne demisler: Bir musibet bin nasihattan evladir ;)

alaybey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 4 ayrı marka beyaz ampul aldım en ömürlüsü 15 gün oldu. en son geçen hafta philips 5000 k aldım . görünüş iyi ama bununla uzun gece yolculuğu tavsiye etmem. çünkü yol görünmüyo yada benim gözlerde problem var . :)

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
çukurlar, ampullerin ömürlerini kısaltan önemli etkendir... Benim 1 yıl bile değiştirmeden kullanabildiğim beyaz ampul olmuştur tabii sizler gibi 2 gün sonra çöpe attıklarım da var.

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alaybey' Alıntı:
ben 4 ayrı marka beyaz ampul aldım en ömürlüsü 15 gün oldu. en son geçen hafta philips 5000 k aldım . görünüş iyi ama bununla uzun gece yolculuğu tavsiye etmem. çünkü yol görünmüyo yada benim gözlerde problem var . :)

kesinlikle haklısın yol görünmüyor, benim kısalar xenon, uzunların rengide uysun diye taktım, taktığıma binpişman oldum, sabah hemen tekrar eski philips normal ampullerimi taktırdım serviste

[sc]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw ben baya ciddi ciddi düşünüyordum taktırmayı (philips diamond vission 5000k) ama öle aydınlatmada problem çıkarıyorsa yazık olur.ne yapsam?

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi walla ben memnun kalmadım çıkardım tekrar eski ampullerimi taktım. Gece uzunları yaktığımda uzunun hiç bir etkisi olmuyodu, xenon farın içinde kayboluyodu, ama şimdi uzuna aldığımda süper oluyor. Ben takma derim, para biriktir bir defada en güzelini al. Yani xenon