benzin pompası çalışmıyor

alperr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 1.6 astra gl akşam park ettim,sabah kontağı çevirdim,araba çalışmıyor!!
sonra aldım alet çantamı elime,voltmetre ile benzin pompası kablosundaki elektiriği ölçtüm,kontağı cevirmeme rağmen voltaj gelmiyordu.
Otomobil kapımın önünde simdi ne yapabilirim acaba?Beyni söküp yeni bayin takmayımı denesem,ama arabayı yürütemiyorum bu dediklerimi evimin önunde yapmak zorundayım,tesekkürler.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım önce bak bakalım sigortamı atmış.sonra yakıt pompa rölesiene bak.öle hemen beyin değişirmi yav.sen onu iyice kontrol et bakalım istanbuldaysan yaRDIMCI OLALIM

alperr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle beyin çıktı!!!

evet astrayı özel bir servis ile çektirdikten sonra bilgisayara bağlandı.Aracın motor beyninden hiçbir veri alınamadığını gördükten sonra acı son yaklasıyordu!Nasıl olduğunu anlayamadığımız sebepten ötürü beyni söküp içini açtığımızda gördümki içi hala kurumamış asidik sıvı ile dolu ve yollar oksidasyondan kopmuş durumda idi!
Mikroskop altında ve yüksek teknoloji kullanarak kopuk 6 adet yolun lehimini tamamladım.Artık sıra beyini arabaya takarak denemeye kaldı!

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay gelsın sana

alperr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağlam opel motor beyni arıyorum

sıvı girmiş beyindeki 6 kopuğu tamir edip temizlememe rağmen çalıştıramadım.osiloskopta incelediğimde 12volt 6 volt,5 volt ve osilatör frekansını görebiliyorum fakat bilgisayar beyni tanımıyor!Ya yazılımı silindi veya çok düşük ihtimal entegreler yandı!Sonuç olarak arabamı çalıştırabilmem için yeni beyine ihtiyacım var.