binek opel otomobillerin 0-100 leri :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski arabamın (uno) göstergede bi gariplik vardı 0 - 100 km yi 4 sn de buluyodu :D

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 ex ve 99 1.6 ies hondam oldu. Sonrada astra 2001 comfort 1.6 ve 96 gl 1.6 cc. otm.
4 yıl kadar hondaları kullandıktan sonra astraya ilk bindigimde iscilik,malzeme, arabadaki kapıların kapanmasındaki tokluk, ic dizaynına verilen onem bariz sekilde one cıktı. Honda tek kelimeyle teneke kaldı. Taki opelde gaza basana kadar araba gitmiyordu. İvmelenmesi gitmesi hondaya gore cok hantaldı. Ama motor sesi, yol sesi hondaya gore nerdeyse yoktu. Astra yola cok iyi basıyordu bi agırlıgı vardı ve hissettiriyordu guven veriyordu. Kaputu bile tek kolla kaldırıken bu ne agırlık dedirtmisti.
Opel kasa olarak hondalardan agırdır. 2001 yılı aracları karsılastırın. Hondalarda kapıyı kapatırsınız cılız bir ses gelir ve cok hafiftir.
Astranın kapısını kapatın cok tok kapanır ve agırdır. Honda yalıtımı yoktur. Motor ve yol gurultusu oldugu gibi icerdedir. Bu gibi unsurlar yuzunden honda cok hafiftir bu avantajı iyi bir motorla birlestirdinmi rakiplerine karsı cok iyi 0-100 degerleri cıkar.
Sonuc olarak sunu anladım almanlar otomobil, japonlarda motor yapmasını biliyor. Birde japon aracların sorunsuzlukları gercekten cok basarılı. Hic surpriz arıza cıkarmadılar bana. Ama opeller malesef oyle degil.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikarahal' Alıntı:
94 ex ve 99 1.6 ies hondam oldu. Sonrada astra 2001 comfort 1.6 ve 96 gl 1.6 cc. otm.
4 yıl kadar hondaları kullandıktan sonra astraya ilk bindigimde iscilik,malzeme, arabadaki kapıların kapanmasındaki tokluk, ic dizaynına verilen onem bariz sekilde one cıktı. Honda tek kelimeyle teneke kaldı. Taki opelde gaza basana kadar araba gitmiyordu. İvmelenmesi gitmesi hondaya gore cok hantaldı. Ama motor sesi, yol sesi hondaya gore nerdeyse yoktu. Astra yola cok iyi basıyordu bi agırlıgı vardı ve hissettiriyordu guven veriyordu. Kaputu bile tek kolla kaldırıken bu ne agırlık dedirtmisti.
Opel kasa olarak hondalardan agırdır. 2001 yılı aracları karsılastırın. Hondalarda kapıyı kapatırsınız cılız bir ses gelir ve cok hafiftir.
Astranın kapısını kapatın cok tok kapanır ve agırdır. Honda yalıtımı yoktur. Motor ve yol gurultusu oldugu gibi icerdedir. Bu gibi unsurlar yuzunden honda cok hafiftir bu avantajı iyi bir motorla birlestirdinmi rakiplerine karsı cok iyi 0-100 degerleri cıkar.
Sonuc olarak sunu anladım almanlar otomobil, japonlarda motor yapmasını biliyor. Birde japon aracların sorunsuzlukları gercekten cok basarılı. Hic surpriz arıza cıkarmadılar bana. Ama opeller malesef oyle degil.

Bu yazdıklarına ilaveten Honda ve Astra'nın 1.6'ları arasında yaklaşık 20bg fark var...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,8 benzinli otomatik vites arabam var yavaş olduğunu düşünmüyorum yetiyorda artıyor bile bana çok çok sıkışınca s düğmesine basıyorum vitesin devir 3000 in üstüne çıkıyor o zman baya bir ivmeleniyor araba. :)

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu zaten dolaylı yoldan belirttim ust yazıda,
( Bu gibi unsurlar yuzunden honda cok hafiftir bu avantajı iyi bir motorla birlestirdinmi rakiplerine karsı cok iyi 0-100 degerleri cıkar.)

Aynı hacimde motorlar 20 bg fark var dogru ama bunu yuksek devirde dusuk torkla oduyor honda motoru. Astra 100 bg lik motoru ile 150 nm torkunu 3500 d/d da uretiyor. Haliyle alt devirleri canlı oluyor. Honda ise daha dusuk bir torku daha yuksek devirde saglıyor. Honda devir cevirt yeter istediginden fazlasını yapar. Ust devirlerde iyice acılır digerleri gibi nefesi tıkanmaz.

94 civic aracım 1.5 cc karburatorlu ama 16 valf di. 90 beygir 117 nm torka sahipti. 0-100 ise 9.8 sn. 940 kg dı. Cok memnundum gidisinden seriliginden. 200 le giderken direksiyon bile bırakabiliyorum yumurta kasa yere cok yakındı.

Honda hep daha fazla guc alır ama bunu fazla devirle saglar. Torku dusuktur. belli bir devire kadar sakindir sonra motor sanki karakter degistirir gaza bastıkca daha cok devir ister sanki. Cosar gider yıgılmadan ust devirlerde. Motor konusunda honda cok baska yerde. 1.6 cc atmosferik motorla 165 bg yada 2000 cc motorla 240 bg guc alan firma. Litre basına en fazla guc. Standart honda motorlarındada yakıt / performans oranı ve sorunsuzluguda cok iyi. Trigerleri bile 100.000 km de degisiyorsun gecenlerde. Astrada 60.000 gecirme deniyor.

Son düzenleme:

toto

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opel güven ve konfor üretiyo performans için opel alanlar yanlış yapmışlar..hız için alıcaksanız japon markalarına bakın.opel hantal oturaklı konforlu orta şekil araba üretiyo.almacıarın hepsi öyle.mercedesz bmw hepsi tank gibi..

emrekoc1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabii mesela benim patronuma honda civic aldık.otomatik vites ona rağmen banamısın demiyor.. hiç zorlanma yok..Tek dezavantajı içeriye çok ses alıyor. Bir de şasisi sağlam..Yandan doğanın biri vurdu ön sağ kapıdan yaklaşık 60 ile filan (hiç fren bile yok ) sadece kapı değişti. direklerde hiçbirşey yok.Çok şaşırdım.Servisteki arkadaşlarla konuştuk bunların direkleri çok sağlamdır dedi... ama ben opel kullanıyorum bendeki rahatlık sürat onda yok...

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ortalığı karıştırayım :) megane ıı c segment yani astranın rakibi 1.6 motor ama 115 hp astra ise 1,6 motor ama 100 hp

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok konu hortlamıştı da sanırım rekor bunda. :D
1 yıl 8 ay...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...