Araç devirlenmiyor

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonerenserler' Alıntı:
Kardeş enjektörleri temizlettim 59 ytl verdik. Sorun cozulur dediler cozulmedi. Bos yere gitti 50 + 9 kdv = 60 ytl... En başta debimetreyi değiştirseydim Cebime kalırdı :( Ölçüyorlar, ölçümde problem yok ki... Ben de anlamadım ne işe yarar ellerindeki bilgisayarlar...
Bak işte bunda haklısın. "Önce bu işin çözümü bumu dur? Kesin eminmisiniz? Emin değilseniz baya bir kafanıza ekşirim." diye sölemek lazım. Benimde daha önce, başka bir yerin arızası sebebi ile boşuna sağlam V kayışımı değiştirmişti izmitteki yetkili servis.
Gerçi şimdi adamlara girer girmez debimetre desem bana parça satabilmek için hemen "evet evet kesin debimetre hemen değiştirelim" demeyeceklerinin de garantisi yok!!!!
Offf ya neden bir akrabam opel servisi değil ki???

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CengoCenk' Alıntı:
Bak işte bunda haklısın. "Önce bu işin çözümü bumu dur? Kesin eminmisiniz? Emin değilseniz baya bir kafanıza ekşirim." diye sölemek lazım. Benimde daha önce, başka bir yerin arızası sebebi ile boşuna sağlam V kayışımı değiştirmişti izmitteki yetkili servis.
Gerçi şimdi adamlara girer girmez debimetre desem bana parça satabilmek için hemen "evet evet kesin debimetre hemen değiştirelim" demeyeceklerinin de garantisi yok!!!!
Offf ya neden bir akrabam opel servisi değil ki???

Çok doğru söylüyorsun kardeş, benim dediğim gibi bir pazarlığa gir, kabul ederlerse eywallah etmezlerse o zaman kendileri bilirler. O gün değerler sağlam diye; tam 6 saat arabanın her yerini kurcaladılar. Problem nerden diye.... En sonunda dedimki sunu bir deneyelim, kabul ettiler, sorunu çözdük. Normalde bana da benzindedir dediler. 3 ayrı yerden benzin aldım sonra hiç bir şey olmadı. Sonra benzin filtresi vs bir kaç parça değiştirdik fayda etmedi. En sonunda paraya kıydım riski aldım. Zaten değişecek iki parça kalmıştı ya debimetre ya da oksijen sensörü:)

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük bir ihtimalle enjektörlerinde kirlenmiş veya kötü benzinden dolayı tıkanmış olabilir. bende izmirde yaşıyorum, yapabilecegim bir şey olursa elimden geleni yapmaya çalışırım.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RAINMAN' Alıntı:
büyük bir ihtimalle enjektörlerinde kirlenmiş veya kötü benzinden dolayı tıkanmış olabilir. bende izmirde yaşıyorum, yapabilecegim bir şey olursa elimden geleni yapmaya çalışırım.
Kardeş; cengo ist'de yaşıyor burlarda olsa; benim çıkma debimetre ile bakardık duruma:)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar sağolun varolun.
Öncelikle tecrübelerinizi paylaştığınız, daha sonrada yardım teklifleriniz için.
Umarım dediğiniz gibi enjektör olayı ile çözümleyebiliriz.
Bakalım yarın belli olacak.

anladığım kadarıyla ya enjektör ile kurtaracağız, ya da çözüm bulunmaz ise debimetreye baktıracağız.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CengoCenk' Alıntı:
Dostlar sağolun varolun.
Öncelikle tecrübelerinizi paylaştığınız, daha sonrada yardım teklifleriniz için.
Umarım dediğiniz gibi enjektör olayı ile çözümleyebiliriz.
Bakalım yarın belli olacak.

anladığım kadarıyla ya enjektör ile kurtaracağız, ya da çözüm bulunmaz ise debimetreye baktıracağız.

Walla kardeş daha fazla bilseydim de daha fazla yardımcı olurdum. Ustası değiliz ama başımızdan geçenlerden oluşan tavsiyeler bunlar, sen de sağol. Ama sunu unutma debimetrenin gerçek adresi bahsettiğim servis. Reklam yapmak değil amacım. Ancak fiyat farkı ve orjinal parçayı satıyor olması idi beni ordan almaya yönelten.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşlar arkadaşın aracında hava debimetresi yokki
başka sorun var onuda tech 2 cihazı ile bakmak lazım
araçta motor arıza lambası yanıyormu ve araç kaç km de.bu öğreneğim önce .

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ayrıca corsa 1.216v araçların hava debisi ladalarla aynı sadece gövde farklı onuda soket takılan yeri söküyorsun yani içleri değiştiriyorsun fiyatı ise 80 ytl marka bosch yani orjinal parça ,bunu çoğu servis bilmeyebilir.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
ayrıca corsa 1.216v araçların hava debisi ladalarla aynı sadece gövde farklı onuda soket takılan yeri söküyorsun yani içleri değiştiriyorsun fiyatı ise 80 ytl marka bosch yani orjinal parça ,bunu çoğu servis bilmeyebilir.

Kardeş onun opel için olanını Bosch servisten aldım 180 Euro'ya... Acaba pahallıya mı oldu ?