• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Astra J Motordan Gelen Ses (Video)

OPASJ

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Merhaba,
Aracım Astra J 2012 1.3 TDI Sport /105 Bin Km.
Haftada birkaç defa videodaki sesi duyuyorum(rahatsız edici bir ses). Her zaman olmuyor.
Genelde ilk çalıştığında 1-2 km sonra ses kesiliyor. Bu yüzden servise gidene kadar ses kalmıyor :)
Daha önce böyle bir ses duyan, yada tecrübesi olan birisi var mıdır? Sorun ne olabilir!

*Yakıt veya çekiş gücü gibi bir problem yaşamıyorum.
*Arıza göstergesi veya kaydı bulunamıyor.
Şimdiden Teşekkürler.

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Sanki zincir sesi gibi ama emin olamadım...Ama ses gidiyormuş..Zİncir olsa herzaman duyulur..Yineden o bölgelere bir baktır derim..Çünki dönen birşeyden ses geliyor..Kayış veya zincir sesine benziyor..

Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz bana pistonlardan geliyor gibi geldi ses ilk çalıştırmada pistonlar yağlanmadan ses yapıyor daha sonra yağlanınca ses kesiliyor zincir veya kayışdan yapsa devamlı yapar bide bakımları zamanında yapıldımı yağını kontrol edin eksiltme varmı

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Motor yağı nedir?
Ne zaman değişti? Km ve tarih?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OPASJ

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz bana pistonlardan geliyor gibi geldi ses ilk çalıştırmada pistonlar yağlanmadan ses yapıyor daha sonra yağlanınca ses kesiliyor zincir veya kayışdan yapsa devamlı yapar bide bakımları zamanında yapıldımı yağını kontrol edin eksiltme varmı
Teşekkürler.
Dediğiniz gibi olabilir. Sürekli olan bir durum değil.
100 Bin bakımı üç ay önce Yetkili Serviste yapıldı. yağ, filtreler vb. bakım parçaları yeni.
Bu ses yaklaşık bir yıldır devam ediyor.

Motor yağı nedir?
Ne zaman değişti? Km ve tarih?
Üç ay önce 102 bin km, bakımda değişti. GM 5/30 (dexos2)

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Sanki zincir sesi gibi ama emin olamadım...Ama ses gidiyormuş..Zİncir olsa herzaman duyulur..Yineden o bölgelere bir baktır derim..Çünki dönen birşeyden ses geliyor..Kayış veya zincir sesine benziyor..
Zincir değil diye düşünüyorum. Sürekli olmuyor. Servise gidene kadar ses kalmıyor. Aracı bir iki gün servise bıraktım yine ses alınamadı. Sesi dinletiyorum videodan çözemediler.

Son düzenleme: