F1 ödülünü Talat’ın vermesine tepki

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O sadece bir taslak
Ayrıca daha sonraki yıllarda uygulama yapabilir her şey ellerinde

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ama talatla ilgili soruşturma sonuçlanmadı,duruma göre çıkartılabilir halen.Şu anda takvimde olmak cok birşey ifade etmiyor bence...

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asTRa' Alıntı:
Talat’ın KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla podyuma çıkarak birinci gelen pilota ödül vermesinin, Formula 1’in patronu Bernard Ecclstone’la Türk organizatörler arasında varılan sözlü mutabakat çerçevesinde gerçekleştiği belirtiliyor.

bu da önemli tabi.. bekleyelim görelim..

MOPAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
italyanlarda Sicilya Grand Prixi takvime eklensin diye bu olayı körüklemeye başlamış...

Bide söylemeden edemiycem...Kıbrıs a gideniniz vardır mutlaka...Birşey dikkatinizi çektimi?Devlet kurumlarının mesaisi saat 10 gibi başlayıp 2.5-3 gibi bitiyor.Şahsi görüşüm nasıl olsa Türkiye den maaşlar ve paralar geliyor çalışmaya gerek yok diye düşünüyorlar.Etrafta hiç bir yatırım gördünüzmü?Bir bina bir fabrika inşaatı yada bir üretim tesisi??Üretmeye yatırıma gerek yok çünkü hazırda Türkiyeden para akıyor oluk oluk (türkiye de onca parasızlık işsizlik varken)...Ve bunla birlikte Kıbrıs turklerinin % kaçının rum pasaportu sahibi olduğunu fark ettinizmi??Ve en acısı Turkiye Turkleri hakkında küçücükte olsa iyi bi laf ettiklerini duydunuzmu?? açıkcası ben Kıbrısta sanki bir Yunanlı gibi muamele gördüm.Üstünede bir hediyelik eşya dükkanında dayak yemeden zor kaçtım...Adamın bana sorduğu ilk şey "Kıbrıs a neden geldin?" sorusuydu...

Demem oki Kıbrıs ı verelim demiyorum..Ama orası için yaptığımız en azından ekonomik olarak yaptığımız şeyleri tekrar gözden geçirmek lazım...F1 dede belirli kurallar var..Bu kuralları zorlamanın bir gereği yok..

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
zaten kıbrıslılar kadar rahat ve vurdumduymaz bi millet görmedim...

murat6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence iyi olmuş bundan daha iyi bir tanıtım olamaz. Kurallarda devlet başkanı veya uluslar arası camiada tanınmış bir kişi olması gerekir diyor. Talat'ta uluslar arası bir isim o yüzden ceza veremezler. Sonuçta onlar tanımasada biz tanıyoruz vede bizim ülkemizde olduğu için verebilme hakkımız var.

MOPAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten bizim en büyük yanlışımız bulunmak istediğimiz ortamın şartlarına uymak değilde girmeye çalıştığımız ortamı bizim şartlarımızda görmek istemek değilmidir??.. O zaman sonuçlarınada şaşırmamak gerek...Tıpkı milli takım oyuncularının,Fatih Terim in yaptığı amatörce hareket ve sonucunda aldığımız ceza gibi....

Son düzenleme:

ProVoKaTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok büyük ayıp bence yapılan ...

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FIA: "Türkiye F1'i kaybedebilir"

Uluslararası Otomobil Federasyonu'ndan (FIA) bir yetkili, 27 Ağustos Pazar günü yarışın sonunda birincilik ödülünü vermek için KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı davet eden Türkiye'nin, Formula 1 Grand Prix yarışı organizasyonunu yitirme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu bildirdi.

AFP'nin haberine göre, FIA'dan bir yetkili, ''Bu durum, Türkiye'de FIA gözetiminde düzenlenen yarışların sonu olabilir. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun FIA üyeliği de sona erebilir'' diye konuştu.

Türkiye'de FIA gözetiminde dünya turizm (WTTC), ralli (WRC) ve Formula 1 yarışları yapılıyor. FIA, 19 Eylül'de bu sorunu görüşmek üzere bir olağanüstü komite toplantısı düzenleyecek ve davet ettiği Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve 2006 Türkiye Grand Prix organizatörlerini dinleyecek.

AFP'nin haberinde, FIA'ya göre, podyumdaki siyasal karakterli bu törenin, FIA'nın statüsü, uluslararası spor yönetmeliği ve Formula 1 2006 Şampiyonası Spor Yönetmeliği'ne uymadığı belirtildi.

FIA'ya göre, uluslararası otomobil sporunda yönlendirici bir konumu olan FIA'nın rolünde siyasal tarafsızlık temel bir unsur olarak yer alıyor.