Opel Astra harket halinde iken motor stop ediyor

tuncayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay gelsin benim aracım opel astra g 1.6/16 vallf 2003 comfort. aracım şuan 142000 km de. Aracımda bir türlü çözümünü bulamadığımız bir problem var yardımcı olursanız size minnettar kalacağız. aracımda seyir halindeyken duracağım zaman veya da vites değişimi sırasında stop ediyor. bu olay her zaman olmuyor bazen bakıyorsun 1000 km yapıyorsun hiçbirşey yok bazen 50 km gitmeden bu olayla karşılaşıyorum. stop etmeden önce aracım yolda giderken silkeleme yapıyor ondan sonra ayağımı gazdan ne zaman çekersem stop ediyor sonra bir kaç marşla çalışıyor ancak arıza göstergeleri yanıyor. ustalara gösterdiğimizde bobin yanmış dediler ve iki sefer bobin değiştirdim. sonra bobine aşırı yük geliyor dediler bunu engellemek için bir parça taktılar ancak aynı sorun hala devam ediyor. bu sorun aracı tüpte kullanırken daha sık yaşanıyor ancak bir kaç defa benzinde de aynı sorunu yaşadım. aracın bujileri, filtreleri değiştirildi. bu sorunun ne olduğunu anlayamadık bazen yapıyor bazen hiç yapmıyor özellikle ayağımı gazdan çektiğim zaman ve vites değişiminde stop ediyor ve arıza ışıkları yanıyor. diyelim stop etmeden önce devir 3000 de ise ayağını debriyaja bastığında bu devir hızla sıfıra düşüp stop ediyor lütfen yardım edin ustam.