Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Astra J Plaka Ampül

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013

Plaka ampul kodunu bilen ayni zamanda guzel led tipi ampul onerileri veya link alabilir miyim ? sari rengi beyaz ile degistirmek istiyorum.

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active
Model Yılı
2014

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active
Model Yılı
2014
Bence gayet güzel bir aydınlatma yapıyor. Çok fazla beyazlatıp sırıtmıyor. Yani benim fikrim bu. Hiç kötü durmuyor apaçi arabaları gibi :)
Satış sayfasındaki görselde baya yoğun gözüküyor ışık ama gerçekte o kadar abartılı değil.

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Bence gayet güzel bir aydınlatma yapıyor. Çok fazla beyazlatıp sırıtmıyor. Yani benim fikrim bu. Hiç kötü durmuyor apaçi arabaları gibi :)
Satış sayfasındaki görselde baya yoğun gözüküyor ışık ama gerçekte o kadar abartılı değil.
hmm olmadi bi bakarim ya da takariz durur napalim artik. tesekkurler tekrardan

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active
Model Yılı
2014
Rica ederim :)
Ben memnun kaldığım için önerdim.
Geri vites lambasını da tavsiye ederim. Eski ışığa göre en az 2 kat daha güçlü ve daha parlak bir beyazlık katıyor

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Essentia
Model Yılı
0
TRY 36.01 44%OFF | 2 adet/takım LED Araba plaka numarası aydınlatma ışıkları lamba ampulü Vauxhall için Opel Corsa C D Astra H J Vectra M8617
https://s.click.aliexpress.com/e/cTxUPRtf

Link gözüküyor mu bilmiyorum. Ben aracımda bunu kullanıyorum. Lambayı komple değiştirip bunu takıyorsunuz yuvasına. Bağlantı gene aynı, dirençlerde ısınma da yok çünkü soğutmalı dirençle geliyor ve arka tampon içinde ciddi hava sirkülasyonu var. Aydınlatması ayrıca güzel. N11 deki ürün gibi led+dirençler 1 2 dolara falan Türkiyeye geliyor hem o fiyat çok hem de dirençler soğutmasız olduğu için alev alabiliyor. Bizim ankarada bu amerikan parklar yüzünden çok araç yandı soğutmasız direnç yüzünden çünkü ucuz malzeme. Mekanikte en fazla montaj hatası olur onda da en kötü yatak sarar. Elektrik hatası yangın çıkarır elde avuçta ne varsa götürür dikkat etmek gerekir.

mskirca

VIP Üye
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
TRY 36.01 44%OFF | 2 adet/takım LED Araba plaka numarası aydınlatma ışıkları lamba ampulü Vauxhall için Opel Corsa C D Astra H J Vectra M8617

Link gözüküyor mu bilmiyorum. Ben aracımda bunu kullanıyorum. Lambayı komple değiştirip bunu takıyorsunuz yuvasına. Bağlantı gene aynı, dirençlerde ısınma da yok çünkü soğutmalı dirençle geliyor ve arka tampon içinde ciddi hava sirkülasyonu var. Aydınlatması ayrıca güzel. N11 deki ürün gibi led+dirençler 1 2 dolara falan Türkiyeye geliyor hem o fiyat çok hem de dirençler soğutmasız olduğu için alev alabiliyor. Bizim ankarada bu amerikan parklar yüzünden çok araç yandı soğutmasız direnç yüzünden çünkü ucuz malzeme. Mekanikte en fazla montaj hatası olur onda da en kötü yatak sarar. Elektrik hatası yangın çıkarır elde avuçta ne varsa götürür dikkat etmek gerekir.
Aracınızda nasıl durduğuna dair (aydınlatma durumu) örnek foto paylaşabilir misiniz?

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active
Model Yılı
2014
@Nobran;

Muzaffer Abi;
n11'de satılanın içinde arıza kesici, ısınmayı önleyen bir dekorder denilen sistem çıkıyor. O fayda etmez mi? Yani ısınmasını engellemek için değil mi?

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Essentia
Model Yılı
0
@Nobran;

Muzaffer Abi;
n11'de satılanın içinde arıza kesici, ısınmayı önleyen bir dekorder denilen sistem çıkıyor. O fayda etmez mi? Yani ısınmasını engellemek için değil mi?
Sistem şöyle çalışıyor. Akor ampüllerin çektiği toplam akım değerine göre bir amper değeri belirlenmiş ve BCM ye bu değer girilmiş oluyor. Lüks markalarda her bir ampül için ayrı kontrol ünitesi var ve ampül patladığında direk o ampülü söylüyor ön sağ far yada arka sol stop arızalı şeklinde. Ancak opelde, en azından benim aracımda, sadece iç ve dış aydınlatma için ayrı ayrı kontrol ediliyor yani verilen hataya bakarak aracın içinde mi dışında mı ampül patlamış onu haber veriyor arayıp bulmak sürücüye kalıyor. Yani dışarıda bir ampül patlamış ise onu haber veriyor ama dışarıda olmasına rağmen hangisinin arızalı olduğunu kendiniz tespit edeceksiniz. Devam edeyim, sistem şöyle çalışıyor atıyorum ilgili aydınlatma sisteminde toplam 10 ampül var her birisi 10 amper olsa tesisat 100 amperlik sigorta ile güvenlik altına alınmış oluyor hem de sistemde 1 ampül patlarsa akım değeri normal olarak 90 ampere düşeceğinden BCM 100 değil de 90 amperi fark ettiğinde "hmm demek lambalardan en az biri arızalı" diyor ve arıza ışığını yakıyor. Ledlere paralel direnç koymanın amacı işte o 100 amperi tutturabilmek çünkü led akor ampüle göre daha az akım çektiği için direk takılan ledler arıza ışığının yanmasına sebep olur. Led ampulle beraber paralel bağlanan cihazın adı ne olursa olsun ister dekoder ister modül ister arıza ışığı yakmayan sistem vs fark etmez içinde sadece bir direnç vardır ve o direnç mutlaka ısınacaktır çünkü diğer türlü az akım çektiği müddetçe arıza verecektir, amaç o akım değerinde akım çektirip arıza yaktırmamak ve böyle uygulamalarda soğutmalı direnç bu yüzden elzemdir. Üzeri kanatlı pasif soğutma yapmak için tasarlanırlar ve bir tarafından kaportaya vidalanmak için (kaportanın sacına bağlayarak ekstra soğuması ve sallanıp bir yere temas ederek orayı yakmaması için sabitleme amacıyla) vida delikleri bulunur. Bazı ledlerde bu direnç ledin kendi devresi üzerinde minik bir direnç olarak bulunuyor ya tutarsa misali yapmışlar ama genellikle o ledlerin de kendisi ısındığı için de takıldığı duyu eritiyor. En iyi ihtimalle de direnç soğuması sağlanamadığı için direnç kömür oluyor.

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Essentia
Model Yılı
0
Aracınızda nasıl durduğuna dair (aydınlatma durumu) örnek foto paylaşabilir misiniz?
Ürün görsellerinde verilen fotoğraftan farkı yok ama isterseniz hava karardıktan sonra bir fotoğraf çekebilirim 😊

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active
Model Yılı
2014
@Nobran ;

Muzaffer abi cevap için teşekkürler.
Senin verdiğin aliexpress linkindeki ürünü takmak güvenli diyosun yani?
Ama gövde şeffaf renk. Koyu renkli araçlarda nasıl durur acaba? Sırıtır mı? Bizim arabalarda o ampul kasası siyah çünkü.

Ayrıca hem yakından çekilmiş hem de uzaktan çekilmiş fotoğrafı bekliyoruz :)

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Essentia
Model Yılı
0
Screenshot_20181225-221432_Gallery.jpg

Böyle duruyor araçta, şeffaf olması problem değil eğilip bakmadıkça görünen bir yerde değil 😊

MUSTAFA AYDIN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA AYDIN
Araç
Opel Astra 1.6 115 Hp
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus Active Select
Model Yılı
2010

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013

ariza lambasi yakmiyor degil mi ?

Nobran

Moderatör
Ad Soyad
Muzaffer KOÇAK
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Essentia
Model Yılı
0
hocam elinize saglik fakat cok mu parlak ya da hafif gun isigi var ve yerler islak diye mi parliyor..
Şöyle söyleyeyim opellerin plaka lambalarında reflektör yok. O yüzden t10 sokete sahip ledlerden takarsanız şansınıza ledlerin bütün konumları aşağı baksa bile 3 5 ledden fazla led olmuyor (cree led hariç) bu plaka lambası da markaya özel dizayn edildiği için bütün ledlerin konumu aşağı plakaya doğru ve lambanın tamamına led döşeli. Haliyle parlak oluyor ve 6 yıla yakındır bu ledler takılı, bu parlaklıkta 10 dan fazla araç görmemişimdir diyebilirim. Ve arıza lambası yakmıyor doğrudur çünkü paket içeriğinde direnç var.

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Araç
Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active
Model Yılı
2014
35 tl verip n11.com'dan almıştım, 1 ay olmadan @Nobran 'a güvenip aliexpress'ten yenisini aldım. 70 tl'ye gelmiş oldum plaka ampulu ama olsun, sağlıklı olsun yeter ki