Ankara icin lastik bilgileri

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha bugün öndeki iki lastiğimi değiştim.Bridgestone du.Yerine lassa impetus aldık.Çifti 230 ytl tuttu.Yol yardımı filan içinde bunun.Lastiklerin yol tutuşunu zamanla deneyeceğiz inşallah.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün artık değişme vakti geldi deyip normalde 120 ytl ye bulduğum vay be ucuz muş diye hemen almaya kalktığım ama sonrasında bir araştırma iyi olur diye bakındığım hankook marka 2007 nin 40 . haftası çıkışlı lastik aldım. k406 kodlu bir lastik.

yaptığım araştırmalar sonucunda michelin markasında fransa yada almanya çıkışlı hiç lastik bulamadım paso italya-ispanya-rusya yapımı.. ve bu bandda gelen lastiklerin geri dönüşüne baktığımda sanki ankaradaki herkes ağız birliği etmişcesine "yağ gibi kayıyor" dedikçe soğudum.. neyse o marka bu marka o model bu model en optimum seçenek hankook oldu. işte internetten ve bayilerinden genel aldığım fiyatlar 195/60/15 ebatı için 120 ytl civarı idi.. işte abdulkadir özcan aş diye bir yer en uygun görünüyor orada ise 114 ytl..

uzatmayayım ki tam oraya giderken yolda hankook tabelasını gördüm ve içeri girdim silikonlu modelini hemde 100 ytl ye indirdi adam ki babam saolsun hemen atılmasa rahat 95 ytl olurdu ki 3 yan dükkanında 95 ytl fiyat verdiler.neyse 20 ytl onemli degil toplamda..

demem o ki 195-60-15 ebatındaki hankook k406 silikonlu lastigin fiyatı 95 ytl dir ki 90 bile yapılabilir iyi bir pazarlıkla.. aldığım yer ise kazım karabekir yolunda gap otel ile shell benzinlik arasında hankook reklam tabelasının olduğu bir lastikçi idi.. işçilik temiz idi ve yaklaşık 30 dakka dolmadan işlem bitti.

umarım bu bilgiler az da olsa yardımcı olur..

edit: yaklaşık 20 km lik bir kullanım sonucu daha az ses çukurlarda daha az sarsılma hissettim.. ıslak zemin bulduğum gibi zorladım ama tepkiler bekledigimden çok daha iyi idi.

Son düzenleme:

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silikonlu ne demek abi ? İlk defa duydum.

silikon maddesinin ne olduğunu biliyoruz basit bir mantık yürütürsem tahminimce ıslak zeminlerde tutunmayı arttırır ve fren mesafesini düşürür. bunun yanında lastiğin kırılganlığını azaltır ve daha yumuşak ve rahat bir sürüş sağlar. birde silikonlu olmayanlar daha ucuz olduğuna göre iyi birşey:D

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben de Bridgestone B330 kullandım 2 set, yani 2 defa 4'er tane aldım.. Bu lastik 4 mevsim lastiktir fakat ıslak zeminde gerçekten başarılı. Ben de kullandığımda farkı hissetmiştim. açıkçası hafif karlı zeminde de gayet beni yolda bırakmamıştı..
bir dezavantajı var ki (tamamen kişisel) bence ömrü az bu lastiğin.. yani bir sene tepe tepe kullanamadım ben.. 7-8 ay sonra lastik tutuş performansı düşüyor.. fiyatı da öyle çok da ucuz değil bakarsanız. şimdi 100 ün üstündedir..
en iyisi kışın 4 tane kış lastiği kullanmak, nisan-mayıs gibi de orjinal lastiklere dönmek ;)
sevgiler..