Neler yeni

Astra K 1.6 Cdti 136 Hp Manuel Mi Ford Focus 1.6 Tdci 115 Hp Manuel Mi?

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Arkadaşlar merhaba..Öncelik eski bir ford focus kullanıcısı olarak şuan sizin de fikirlerinize danışmak istedim. Kendime 2.el dizel yakıtlı ve dolu donanımlı bir araç bakıyorum şuan ve kararsız kaldım...Yeni kasa Opel Astra 1.6 CDTI 136 hp manuel vites Hatchback Excellence donanımlı bir araç mı yoksa Makyajlı kasa Ford Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel vites Sedan Titanium Tekno paket ve bixenon opsiyonlu bir araç mı almalıyım..İkisi de 2016 model..ikisi de 30 bin km de.Fiyatlar yakın..Karar veremedim..Daha önce kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba?Konfor sorunsuzluk malzeme kalitesi yakıt tüketimi ergonomi yol tutuş güvenlik teknolojik olarak genel bi değerlendirme yapabilecek arkadaşımız var mı?

cosmo53

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra 1.6cdti cosmo stil sedan
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2014
Arkadaşlar merhaba..Öncelik eski bir ford focus kullanıcısı olarak şuan sizin de fikirlerinize danışmak istedim. Kendime 2.el dizel yakıtlı ve dolu donanımlı bir araç bakıyorum şuan ve kararsız kaldım...Yeni kasa Opel Astra 1.6 CDTI 136 hp manuel vites Hatchback Excellence donanımlı bir araç mı yoksa Makyajlı kasa Ford Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel vites Sedan Titanium Tekno paket ve bixenon opsiyonlu bir araç mı almalıyım..İkisi de 2016 model..ikisi de 30 bin km de.Fiyatlar yakın..Karar veremedim..Daha önce kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba?Konfor sorunsuzluk malzeme kalitesi yakıt tüketimi ergonomi yol tutuş güvenlik teknolojik olarak genel bi değerlendirme yapabilecek arkadaşımız var mı?
opel

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Opel forumunda bu soruyu sorarak aslında gönlünüzde opel yattığını belli etmişsiniz hocam :) Bencede opel, hatta şöyle yapın 5-6-7 yaşındaki astralarla focusların ilanlarını açıp inceleyin focusun daha fazla yıprandığını göreceksiniz. 2012 focus ile 2011 astra karşılaştırmış birisi olarak yazıyorum bunları. (Not 2 araçta görerek incelendi)

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Tesekkur ederim hocam..Tereddutte kaldigim konu şu ki..Astra için tum testlerde cok sert ve konforsuz oldugu soylenmis..ben test ettim lakin otoyol gibi yolda gerceklestigi icin pek de konforunu deneyememis oldum..kaymak asfaltta cok iyiydi..konforu ve yol tutusu beni düşündürüyor..cunku artik watts tipi suspansyonlardan da torsiyona gecmis astra

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
J kasa seriler dahil opelin sert süspansiyonları hep eleştirildi. K kasa ile birlikte opel süspansiyon sistemini değiştirdi. Burdan şunu çıkarabiliriz süspansiyonlar J kasa kadar sert olmayacaktır. Yol tutuş konusunda kesinlikle güzel bir araçtır uzmez sizi. Konfor konusunda aracı ne kadar sureyle asfaltsiz yolda surdugunuzu dusunun, genellikle hep asfaltasiniz değil mi :)

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Genelde şehir içi asfalt yolları kullanıyorum evet hocam..Acaba arada Focus konforlu astra konforsuzdur diyebilecek kadar bi fark var mıdır ki..focus bile bana hafiften sert bi otomobil olarak gelmişti çünkü

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
öyle şey olmaz hocam 2 araçta C segmentindeler karar size kalmış.

cosmo53

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2014
bana göre ford traktör gibi .

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Bende oyumu astradan yana kullanıyorum :)

baran

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
2013 Astra J 1.4T
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Dizelse Ford alacaksın. Focus'un tüm dizel versiyonlarını kullandım ben ve kesinlikle astra dan konforlu. (Astra da da H ve J kasa kullandım).
Yanlız 2016 modelse focus u neden 1.5 yeni nesil dizel 120 hp versiyonu değilde 1.6 eski tdci 115 versiyonu bakıyorsunuz? yeni 1.5 dizel çok sessiz ve güçlü, astranın 136 beygirini baya bir hırpalıyor şimdiden söyleyeyim.
1.6 Ecoboost 182 hp motorda otm. vites olsaydı ben tercihimi ondan yana kullanırdım, muhteşem sony + bi-xenon farlarla tadından yenmez bana kalırsa.
Ben şu an kullandığım araçta, J kasa 1.4 T 140 hp., bazen kendi kendime soruyorum bu araç gerçekten 140hp mi diye?

Berkin

VIP Üye
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Spor
Model Yılı
2014
Kilolu birisi olarak astranın ön konsolu daha geniş hareket hacmine sahip benim için. Sırf bu bile beni astraya yöneltiyor.

cosmo53

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2014
Eskidendi hocam o, yeni nesil 1.5 dizeli sessizlik konusunda inanılmaz, kesinlikle anlamıyorsun aracın dizel olduğunu.
ama astranın çalışmasıyla karşılaştırılmaz . ford hırıltılı

Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Benece iki araç çok yakın birbirine ama benimde tercihim Opel olurdu...Ford a karşı sanırım önceki araçlarından kalma bir ön yargı oluştu..Motor sesi,rüzgar sesi ,iç hacim darlığı ve iç trim sesleri..Vs..

Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Ek olarak ben de şunu söyleyeyim, astrayla ( madem excellence alacaksınız) akşam sürüşü yapın. O led matrix farları emsalsiz. Bende afl+ var. J kasa cosmo. Onlar bile harika ki, artık bizenon falan demode oldu. Led matrix farlar muhteşem, kıyaslanamaz forddaki bizenonla. Far çok önemli, gece hele uzun yola çıkıyorsanız büyük kolaylık sağlıyor bu tarz farlar. Dediğim gibi ben afl+ farlardan çoooook memnunum ki led matrix onun ötesinde.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

cosmo53

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2014
Ek olarak ben de şunu söyleyeyim, astrayla ( madem excellence alacaksınız) akşam sürüşü yapın. O led matrix farları emsalsiz. Bende afl+ var. J kasa cosmo. Onlar bile harika ki, artık bizenon falan demode oldu. Led matrix farlar muhteşem, kıyaslanamaz forddaki bizenonla. Far çok önemli, gece hele uzun yola çıkıyorsanız büyük kolaylık sağlıyor bu tarz farlar. Dediğim gibi ben afl+ farlardan çoooook memnunum ki led matrix onun ötesinde.

bende de afl var da ne farkı var hangisi daha iyi sence led matrix mi afl mi

Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Led matrixin aydınlatması çok daha iyi. Hani bizdeki uzunları karşıdan geleni görünce kısalara geçiriyor lakin led matrix te her daim daha iyi görüş sağlıyor.

cosmo53

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
cosmo
Model Yılı
2014
Led matrixin aydınlatması çok daha iyi. Hani bizdeki uzunları karşıdan geleni görünce kısalara geçiriyor lakin led matrix te her daim daha iyi görüş sağlıyor.

daha mi uzağı gösteriyor . merak ettim bak gece gece . eyvallah :) . astra candır caan

Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Görüş alanınız daha uzun evet