Opelciler 1.vites max.hızınız nedir?

esfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir zaman denemedim denememde ben arabamı seviyorum çünkü

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bizzat kendim 2005 astramla sport modda 1. viteste 8000 devir i kökledim.en son 50 km i gördüm sanırım. pek bakamadım o anda hıza.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AGA BİR SORU.EN EKONOMİK BENZİN TÜKETİMİ 3000-4000 ARASIMI.YADA OLAY NASILDIR?
Kardeş yakıt konusunda tecrübelerim şunlar:
1.Özellikle sert kalkışlardan kaçınmalısın.gaza aniden değil hafifçe basarak vitesleri 2500 devirde değiştir.Kalkışlar yakıt sarfiyatında çok önemlidir.çünkü araç en çok benzini hızlanırken harcar.:good:
2.Arabayı sabah ilk çalıştırdığında motoru ısıtmak için fazla zaman harcama.en sağlıklı ve ekonomik olanı 1dk olduğu yerde çalıştırarak yola çıkmaktır.yola çıktığın an çabucak motor ısınır.ama motor ısınmadan fazla devir verme.motor yağının henüz katı olmasından dolayı aşıntı olacağından zararlı olur.:good:
3.Uzun yolda aracı 2500-3000 devir civarında kullan ve gaz pedalı ile gereksiz yere oynama bir karar tut ayağını aynı hız sabitleyiciye almış gibi kullan:good:
4.Arabayı baygın olarak sürme.gaz yemediğini hissetiğin an vites küçült.baygın motora gaz vermek fazla yakıt sarfiyatına ve motorun yetersiz yağlamasına yol açar.çünkü yağ pompası motor devrine göre çalışır.:good:
5.Arabayı kesinlikle küçük viteste 3000 devir ve üzeri devirlerde sürme.seri bi şekilde vitesleri değiştirerek hızına göre baygın olmayacak şekilde en büyük viteste git:good:(3vites 40-45 gibi mesela)Ayrıca 100 km yi asla geçmemeni tavsiye ederim.çünkü bizim arabalarda baya yakıt farkediyor 100den sonra.
6.Araca rölantideyken gereksiz gaz verme ve uzun duraklamalarda kontağı kapat.:good:
7.Depoda az benzin bulundurma.az benzinin çabucak buharlaşma ihtimali vardır özellikle yazın:good:
Tüm bunları uyguladığın zaman belirgin ölçüde yakıttan tasarruf ettğini göreceksin:rock