Vectra B Elektrik Proplemi

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Herkese selam ve saygılar. Bende Opel vectra B 96 model var. Yaklaşık 14 aydır araç bende. Aldığımdan bu yana sanayiden çıkamadım. Bu yüzden aracı çok sevmeme rağmen satamayı bile düşünüyorum. Aklıma gelen değişen parçalar (radyatör çatlaktı-yenilendi, depo çatlaktı-yenilendi,buji kablosu,bujiler (6 ayda bir) hava hortumu (lpg patlamasından dolayı)tüm filtreler, akü,manifolt tamiri, abs sensörü, vs.)

Son olarak da yolda gliderken göstergede, abs,tc ve emniyet kemeri ışıkları yandı. Ben araç stop etti zannetim ve kontağı kapatım yeniden çalıştırdım sonuç aynı. Hız göstergemde çalışmıyordu. Servise götürdüm (özel servis) Abs sensör kablosunun yandığı söylendi. 130 YTL verdim. Herşey normaldi. Tam 1 hafta sonra yine yolda iken hız göstergem sıfıra düştü üstelik devir saati de yine sıfır civarında titrer vaziyette. Yine servise gittim, saatin bozulduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. O ay çok masrafım olduğu için bir sonraki aya erteledim. Ertesi gün tüm göstergeler normal çalıştı. Arac stop edince gitti. Şuanda yine arasıra çalışıyor arasıra titriyor.
Aracı önceden ilk çalıştırdığımda çok hafiften bir ses gelirdi 1-2 saniye.Bu ses mercedes 403 otobüslerinde ilk marşta duyulan sesle aynı tonda. Aracı yine kapatınca da duyulurdu. Bu ses bu arızadan beri yok. Benim aracın proplemi gerçekten bozulan saat mi? Aracın ısı,tarih ve saat göstergesi de arasıra çalışmıyoru. Servis teybin orjinal olmadığını, yenisi takılırken bağlantıların hatalı takıldığını bu nedenle bu göstergenin iyi çalışmadığını söylüyor. Bu hususlarda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla talihsizlikler zinciri olmuş senin ki;

Bir teyb bu kadar yapmamalı diye düşünüyorum...
Geçmiş olsun, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm şimdi öncelikle geçmiş olsun sorunlar büyük baya ama iyi bir servis bunları çözer öncelikle eletrik tesisatı kontrol edilmelidir gösterge konusun da değişmeden önce tech 2 cihazı ile gösterge fonksiyonlsrı kontrol edilmelidir yani direkt olarak değişmez yani diyeceğim iyi ve kaliteli opelin uzamanı olmuş arkadaşlar bu işi halleder ama onları bulmak lazım şimdi den geçmiş olsun

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Servistekiler, bu saatler birkere titredimi gider.Elimizde bir sürü bozuk saat var diyorlar. Bu saatler bu kadar nazik mi? Saatin arasıra çalışıp çalışmamasına nediyorsunuz? Bir bakıyorum proplemsiz çalışıyorlar. Bir iki stop ettikten sonra çalışmıyor. Bozuksa arasıra niye çalışıyor?

yagmurcini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpago' Alıntı:
Servistekiler, bu saatler birkere titredimi gider.Elimizde bir sürü bozuk saat var diyorlar. Bu saatler bu kadar nazik mi? Saatin arasıra çalışıp çalışmamasına nediyorsunuz? Bir bakıyorum proplemsiz çalışıyorlar. Bir iki stop ettikten sonra çalışmıyor. Bozuksa arasıra niye çalışıyor?
arkadaşım 96 model vectra b bendede var dediğin hız ve motor devir göstergesindeki sorun bendede oldu yeni teyp taktırmıştım arabaya taktırdıktan hemen sonra başladı bu sorun bir bakıyorum çalışıyor bir bakıyorum çalışmıyorduu sonra teyibi kendim söktüm arkasında fiş miş çıkmışmı ona bakmak için arkada kalın bir kablo var teyp ona dokunuyormuş onu karşıya itelediğim zaman devir saati çalışıyorduu teyp ona dokunduğu zaman bazen çalışıyor bazende çalışmıyorduu bende karşıya iteledim o gün bu gündür allaha şükür çalışıyor yalnız benim şöyle bir sorunum var sıcaklığı saati tarihi gösteren ekran çalışmıyorr teyp ten değil değiştirmeden önce orjinal teybi vardı yine çalışmıyordu bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olun lütfen

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ECU yu yeniden programlatın. şimdilik başka çareniz yok gibi.
selamlar

yagmurcini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonmocan' Alıntı:
arkadaşlar ECU yu yeniden programlatın. şimdilik başka çareniz yok gibi.
selamlar
SONMOCAN sen biraz anlıyor gibisin opelden ECU nee bi baktırıyım ben

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ECU Aracın beyni diye tabir ettiğimiz parça. tanıdık servisin varsa orda yaptırtmanı öneririm, biraz tuzlu olabilir çünkü

selamlar

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım böle arızaları cözmek hoşuma gider ama yetkili servise lpg li araçları almıyorlar ne yazıkki.sana şöle söleyim. bunu gibi bi vectraya bayrampaşada lpg takılmıştı arkdaşlar tesisattan bir kaç kabl o maaslamışlar.araçta problem olmuştu kısaca sana söleyeceğim.bilgisiz kişiler tarasından helede opele yapılan işlemler sizleri böyle zor durumda bırakır .sen bu saten sonra yapacağın şu kayseride yetkili servise gidit kabul ederlerse aracı bırak araçı orjinal haline getirsinler yoksa sonradan yapılacak her gelişi güzel onarım başka arızalara neden olacak buda seni huzursuz edecek. tekseferde bu işi halletmek istiyorsan yetkiliyi öneririm sana kolay gelsin

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
spaceghost' Alıntı:
arkadaşım böle arızaları cözmek hoşuma gider ama yetkili servise lpg li araçları almıyorlar ne yazıkki.sana şöle söleyim. bunu gibi bi vectraya bayrampaşada lpg takılmıştı arkdaşlar tesisattan bir kaç kabl o maaslamışlar.araçta problem olmuştu kısaca sana söleyeceğim.bilgisiz kişiler tarasından helede opele yapılan işlemler sizleri böyle zor durumda bırakır .sen bu saten sonra yapacağın şu kayseride yetkili servise gidit kabul ederlerse aracı bırak araçı orjinal haline getirsinler yoksa sonradan yapılacak her gelişi güzel onarım başka arızalara neden olacak buda seni huzursuz edecek. tekseferde bu işi halletmek istiyorsan yetkiliyi öneririm sana kolay gelsin
kardeş sen özel servislere kıcıkmısın çok yanlış yazıyorsun yazdığın kelimelere dikkat et bence biraz ayıp ediyosun biz bu işi bilmiyormuyuz sence :(