Vectra B Elektrik Proplemi

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de oşdu araba kafayı yedi sandım servise götürdüm arabanın tesisatını söktüler tamamen 3 kez gittim arka arkaya sonunda gögsün altında sol taraftaki sigorta beyin bağlantıları ıslanmış su girmiş nem yapmış temizlediler normale döndü (lpg ci gösterge için açtığı kablo deliğinin kenarı açık kalmış ordan su girmiş lpg ciden faturayı aynen tahsil ettim.)

DeGGiaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş hep aynı servise mi gidiyorsun?
servis seni sömürüyor gibime geldi. bence servisini değiştir. adam gibi baksınlar yapsınlar. tech2 cihazıyla ecuya iyice baktır. elektrik tesisatını iyi bir kontrolden geçirt.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım göstergenin itremesi teybden değil gösterge arızalı ama değişmeden olur..tabi onun parcası olması lazım..cıkma bir gösterge gibi..göstergedeki km ve devir saatinin altında motorlar var anlardan birisi arıza yapınca bu iki ibre calışmaz bazen calışır bu motor piyasada bulunmaz.anca cıkma bi sat bulucan ondan söküp kendi saatine takıcan..hangisi itiriyorsa diğeri arızalıdır..bazen ikisi birden arıza yapıyo.teybe gelince opel ck enteresan bir arac teyp takılınca tarih calışmyabilir.gecenlerde bir müşterim taktırmış farklı marka,geldi merkezi kılıt calışmıyor ,ara,ara,ara yok en son teybi söktüm merkezi kilit calıştı orjınal teybini taktık sorun cözüldü.opel herşey beklenir:D

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

Herkese selam ve saygılar. Bende Opel vectra B 96 model var. Yaklaşık 14 aydır araç bende. Aldığımdan bu yana sanayiden çıkamadım. Bu yüzden aracı çok sevmeme rağmen satamayı bile düşünüyorum. Aklıma gelen değişen parçalar (radyatör çatlaktı-yenilendi, depo çatlaktı-yenilendi,buji kablosu,bujiler (6 ayda bir) hava hortumu (lpg patlamasından dolayı)tüm filtreler, akü,manifolt tamiri, abs sensörü, vs.)

Son olarak da yolda gliderken göstergede, abs,tc ve emniyet kemeri ışıkları yandı. Ben araç stop etti zannetim ve kontağı kapatım yeniden çalıştırdım sonuç aynı. Hız göstergemde çalışmıyordu. Servise götürdüm (özel servis) Abs sensör kablosunun yandığı söylendi. 130 YTL verdim. Herşey normaldi. Tam 1 hafta sonra yine yolda iken hız göstergem sıfıra düştü üstelik devir saati de yine sıfır civarında titrer vaziyette. Yine servise gittim, saatin bozulduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. O ay çok masrafım olduğu için bir sonraki aya erteledim. Ertesi gün tüm göstergeler normal çalıştı. Arac stop edince gitti. Şuanda yine arasıra çalışıyor arasıra titriyor.
Aracı önceden ilk çalıştırdığımda çok hafiften bir ses gelirdi 1-2 saniye.Bu ses mercedes 403 otobüslerinde ilk marşta duyulan sesle aynı tonda. Aracı yine kapatınca da duyulurdu. Bu ses bu arızadan beri yok. Benim aracın proplemi gerçekten bozulan saat mi? Aracın ısı,tarih ve saat göstergesi de arasıra çalışmıyoru. Servis teybin orjinal olmadığını, yenisi takılırken bağlantıların hatalı takıldığını bu nedenle bu göstergenin iyi çalışmadığını söylüyor. Bu hususlarda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

üstat elektrik tesisatına bir bakarsan sanırım kablolarının bayatlamış ve pilastik aksamının dökülüyor olduğunu göreceksin,aynı sorunlar bendede vardı tesisat değişecek diyip 2000 ytl ye yakın masraf çıkarttılar,sağolsun elektrikçi arkadaş 100 ytl ye tüm kabloları tek tek bantladı ve hiçbir sorun yok.kolay gelsin.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu bayağı eski, ama yine de benzer problemi yaşayacak arkadaşlar için ben bir deneyimimi paylaşayım.

Kontağı açtığımda tc, abs, vs ışıklar yanıyor, devir ve hız göstergesi inip çıkıyordu.

Sorun çok basitmiş : Bagaj kilidinin kabloları sıyrılmış ve kısadevreden dolayı tüm bu gariplikler oluyormuş.

Bu tip sorunlarda sensör ve göstergeleri değiştirmeden önce kısadevre ihtimali muhakkak düşünülmeli.

DeGGiaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sorun bende de şu anda mevcut ama biraz daha farklılık var... Şöyle ki:Yolda giderken bütün göstergeler sıfıra iniyor(devir,hız,yakıt ve hararet) belirli bir süre sonra hava yastığı lambası yanıyor tekrar herşey normale dönüyor ve bu ara ara tekrarlanıyor...Servise gittim tech cihazına bağlattım hava yastıklarında hiçbir sorun bulamadı ve bana göstergelerin bozulduğunu söyledi...Ya değişecek ya da tamire gidecekmiş... Ama bence sorunun sebebi göstergelerin bozukluğundan ziyade daha değişik bir durumdan kaynaklandığı yönünde..Ama nedir ne değildir çözemedim..yardımlarınızı bekliyorum...

Difficultking

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sorun bende de şu anda mevcut ama biraz daha farklılık var... Şöyle ki:Yolda giderken bütün göstergeler sıfıra iniyor(devir,hız,yakıt ve hararet) belirli bir süre sonra hava yastığı lambası yanıyor tekrar herşey normale dönüyor ve bu ara ara tekrarlanıyor...Servise gittim tech cihazına bağlattım hava yastıklarında hiçbir sorun bulamadı ve bana göstergelerin bozulduğunu söyledi...Ya değişecek ya da tamire gidecekmiş... Ama bence sorunun sebebi göstergelerin bozukluğundan ziyade daha değişik bir durumdan kaynaklandığı yönünde..Ama nedir ne değildir çözemedim..yardımlarınızı bekliyorum...
Hocam bu sorunu nasıl çözüdnüz şu an bende mevcut