Neler yeni
  • Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Astra'dan Golf'e Yeniden...

vahit1981

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yaklaşık 4 yıl kullandığım Opel Astra J 1.4 Sport otomatik aracımı geçen hafta sattım. Eski bir Golf 4,5 ve 6 serisi kullanıcısı olarak Astraya geçmiştim. Gayet keyifli ve güzel bir araç Astra J güzel günlerimiz oldu onunla ona çok iyi baktım . Astra K ve Mokka almak üzere yola çıktım şahsi kanaatim içime sinmedi Astra J'den sonra albenisi olmadı benim için. Bende yeniden golfe döndüm 7 kasa dizel DSG Golf Comfortline aldım. Herkese selamlar. Son bir not aracınıza baktığınız, ilgilendiğiniz kadar kendiniz ve sevdiklerinizle ilgilenmeyi sakın unutmayın . Sağlıklıcakla kalın...

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Hayırlı olsun Vahit bey...Allah kaza bela vermesin..

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Yeni aracınızı güle güle kullanmanız dileğiyle. Sizden şöyle bir ricada bulunabiliriz eski yenisi arasında kıyaslama yapabilirmisiniz şunlar iyi şunlar kötü gibisinden.

Entigin

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Hasip Bey'e katılıyorum. Objektif bir kıyaslama değerlendirmesi isteriz.

Berkin

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Eski şirkettimde dizel otomatik golf vermişlerdi 2017 model. Yaklaşık 4 ay kullandım aktif olarak. Astra kendi arabam olduğundan dolayı mı bilmiyorum sürerken daha keyif alıyorum. Golfün yol tutuşu bence daha iyiydi ama özellikle viraj dönüşlerinde astranın sürüşü daha keyifli. astra dansöz kıvraklığı ile golf ise dümdüz dönüyor. Haa bu dönüşlerde benim görüşüm golf daha güven veriyor ama buda sürüş zevkini azaltıyor. Sonuçta bende yarışmıyorum kimseyle limitleri zorlayıp virajda riske girmiyorum. Ayrıca astra daha geniş yada tasarımını genişlik hissiyatı verecek şekilde güzel yapmışlar. Astranın içinde çok daha rahat hareket ediyorum. En güzelide astranın arka tarafı golfe göre bariz her türlü çok daha geniş. Golfte en beğendiğim özellik ise istanbulda ki sıkışık trafikte ön ve arka sensörlerinin oluşu. Bu sayede çok rahat hareket edebiliyorum sıkışık trafikte. Benim arabam benzinli golf ise dizeldi benzin tüketimine girmiyorum o yüzden.
Son olarak golf ile astra aynı değerde satılsa ve golfün bariz daha iyi özellikleri olan araba olduğu kesin bile olsa sırf o tasarımından dolayı almam. Benim için tasarımda sınıfta kalan bir araba. Tam tersi beğenenide çoktur. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu benim şahsi görüşüm.
Astra candır çünkü benimdir :)

Ektra not: yeni aklıma geldi onu yazayım dedim. Golf yanılmıyorsam 120 hp. Astram ise 140hp. Ama golfün ivmelenmesi çok daha iyiydi. DGS ye çok laf atan var ama bence burdaki en büyük etken DSG.

Son düzenleme: