elektrik arıza ışığı sorunu

krex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, yoğun uyarı :D üzerine üye arşivinden bahsettiğim arızayı burada da açtım....arabayı alalı 8 ay oldu. ilk defa dört ay önce oldu. kontağı açtıktan 2 sn sonra yanık kalması gereken sarı elektronik arıza işareti yanıp sönmeye başladı. ikinci hareketle de marş basmadı(tık bile yok). ne oluyor falan derken 4. 5. denemede arıza ortadan kalktı. ve araba çalıştı(umursamadım). bu arıza en az 7-8 kere daha başıma geldi. en sonuncu da iftara gideceğiz doldurdum arkadaşları arabaya , pat araba çalışmadı. morardım kaldım yaww. 2-3 dk bekledikten sonra arıza ikazı söndü, gittik ama morarmak yanıma kar kaldı. servise gideceğim ama 2 ay önce de park sensörü taktırdım, arızayı ona yoracaklar diye korkuyorum (yok beyni etkiledi falan da filan.. sensörü servis dışında takdırdım) bu kadar servis eleştirisinden sonra..... paylaşayım istedim...iyi forumlar

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şunu baştan söleyin astrah larda kullanılar veri aktarım sisitmei ne yazıkki uygun olmayan park sensörü montajı sonucu etkilenmektedir.bundan bilginizolsun.arızayla ilgili olarakta kontrol edilmesi gerek onu söleyim size

krex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedim ya sensör taktırmadan öncede oluyordu. sensör üstüne bahane olacak

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıldır 1.6 astra H kullanıyorum aynısı bende de bir kaç kez oldu... (birebir aynı olay) yani dizele mahsus bir durum olmayabilir... Servise gittim bende programlayıp yolluyorlar sürekli... Neden olduğunu onlarda bilmiyor... Tam arıza olduğunda bakılması lazım ama servisi tutupta arabanın kaldığı yere getirmek nasıl olcak işte... Birde gelse bile gelene kadar arıza geçicek zaten...

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar s orun şu.anahtarlarda eskisi gibi cip yok.astra hlar .ıktığından beri bu şikayetli ilgili p1612ve p1613 transponder hatalı ortam tanımlayıcı gibi arıza kodları vermektedir.serviste kumandadan tut cıma kadar bir çok parca değişttti.ama bir cözüm yok.işin kötüsü arızayı herzaman yapmıyor.ve bunun belirli bir preyodu olmadığından sebebinide araştıramıyoruz. şuan beyin programı dediler yapıyoruz ama sonrası için kesin birşey söleyemem.iş oplein elinde anlayacağınız

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
arkadaşlar s orun şu.anahtarlarda eskisi gibi cip yok.astra hlar .ıktığından beri bu şikayetli ilgili p1612ve p1613 transponder hatalı ortam tanımlayıcı gibi arıza kodları vermektedir.serviste kumandadan tut cıma kadar bir çok parca değişttti.ama bir cözüm yok.işin kötüsü arızayı herzaman yapmıyor.ve bunun belirli bir preyodu olmadığından sebebinide araştıramıyoruz. şuan beyin programı dediler yapıyoruz ama sonrası için kesin birşey söleyemem.iş oplein elinde anlayacağınız

aydınlatılmış oldu bu konu... cevap için teşekkürler

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım o sarı ışığın yanıp sönmesi anahtarın içindeki çipi bir an tanımamasıdır onun CIM(direksiyon kolon mödülü) arızalı olabilir sen servise götür istersen biran önce garantiden yapsınlar tabi dışarıda bakım yaptırmadıysan..................

ÖZ-KAL...

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradaşım cım değiştir gecer demek çok yüzeysel olur.başkada arıza yapacak parca yok ama cım değişimide öle kolay değil.opel bunları test ettiriyor arızalı değilse servise fatura eder.şöle birşey olabilir.yedek anahtarla kullanın aracı siz bide onu deneyin.inşallah sonuç çıkar.k.i.b

krex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar teşekkürler bilgiler için