Hangi motor yağını kullanmalı?

Hangi marka motor yağını kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    318

ahmetabaci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kse 71 belki carbon clean yerine silindir kapagını sokup kurum temizliği yapmak istiyor ben bu güne kadar hiç bir sorun yasamadım.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik olarak zararlı olduğu kanıtlanmışmıdır?Bu konu impala ss.com forumun dada epey tartışıldı.Şikayetçi olanlarda bir hayli kalabalıktı,memnun olanlarda.Netice olarak zararlı olduğu konusunda kimse teknik olarak somut bir örnek gösteremedi.
Türkiye ye dönüp bakıldığında eğer yanılmıyorsam VOLVO her 40.000 Km.de periyodik olarak yapılması gerektiğini vurguluyor.

kse71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu ile ilgili daha önce forumda çok tartıştık.kötü diyenlerle iyi diyenler hala aynı düşüncedeler.onun için bence herkes bildiğine devam etsin.
ahmet in dediği gibi ben silindir kapağını söküp yapıyorum kurum temizliğini (mutlaka yapılması gerekiyorsa).
bence böylesi servisler içinde daha karlı...

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
Mobil super S 10/40 w çok kaliteli bi yağ zaten

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel makinası var basınclı hava ve ozel katkıyla aracı45 dakika çalıştııyorlar motor içindeki kurumları temizliyor

cipiarES

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam sentetik 0W/40 bp visco yada castrol (tüm castrol yağlarını bp üretiyor kutularından bakabilirsiniz) kullanıyorum.
Avantajları :
1-Yağ ince olduğu için motor soğukken yada hava soğukken yağın akışkanlığı halen yüksektir. Kontağı çevirdiğiniz anda yağlama başlar.
2-Yüksek devirlerde ve yüksek ısılarda tam sentetik yağlar daha iyi iş gördüğü için tercih edilmelidir.
3- Bakım aralığı normal yağlarda örnğin castrol magnetec için 15.000_km iken tam sentetik yağların önerilen değiştirme aralığı 30.000_km'dir.
4- Normal yağı 40,00_ytl'ye değiştiriyorsanız tam sentetik yağ yanılmıyorsam 64,00_ytl'ye değişiyor. Alın bu da size ekonomik olma avantajı.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkaşalr opelin bütün araçlarına yetkili olarak mobil 1 tavsiye ediyoruz.bununda tam sentetik olanları 15.ooo km yarı sentetik olanları ise 7500 km olarak kullanılıyor bunun arasında tercih sizin. carbon clean işlemi tepoya atılarak olmaz .aracın yakıt sistemi devre dışı bırakılarak tamamen bunun için kullanılan özel kimyasalla aracı en az 15 dakika çalıştırarak temizleme işlemi yapılır.depoya atılanları tavsiye etmem.depoda su varsa eğerde temizlenir 15 daki,kalık işlemdirbu.siz bu işlemleri yaparken lütfen opelden anlayan arkadaşlarla muhatap olun.