Neler yeni
  • STİCKER (LOGO) DAĞITIMLARI EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLAYACAKTIR.
    STİCKER TALEBİNDE BULUNMADAN ÖNCE BURAYA TIKLAYARAK TALEP BİLGİLENDİRME KONUSUNU OKUYUNUZ.
    LÜTFEN ÖRNEK ŞABLONA GÖRE TALEPTE BULUNUNUZ.

Başına gelen varsa yardım lütfen!!!

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Herkese iyi forumlar dilerim.aracımın akü başlığını söktüm 10 dakika bekledim.nedenini sormayın kendimi kötü hissederim.sonuç olarak ön camlar otomatik aşağı veya yukarı çıkmıyor basılı tutmam gerekiyor.arka camlar arkadan ya da ön konsoldan (şoför kapısındaki Kuman’da) hiçbşrşekilde çalışmıyor.ve dışarıdan anahtarla araç kapamaya basık tutunca otomatik camları yukarı kaldırmıyor.teşekkürler

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
@Wodoo2 aramıza hoşgeldiniz. Herhangi bir sorun yok hocam sadece camları yeniden programlamanız gerekiyor. Şu an mobildeyim bilgisayar başına geçince nasıl yapıldığını anlatayım.

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Hoşbulduk teşekkür ederim

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
4 camı, ön iki camı ya da sürücü camını (tam hatırlamıyorum) tamamen indirin kaldırın düzelir. Akü sorunu yaşadığımda 4/5 kere başıma gelmişti.

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Denememiştim bunu da denerim arkalar çalışmıyor zaten de.tek sağ tarafı tamamen indirdim ama ikisini tam indirmeyi denememiştim. Bunu da denerim teşekkürler

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Denememiştim bunu da denerim arkalar çalışmıyor zaten de.tek sağ tarafı tamamen indirdim ama ikisini tam indirmeyi denememiştim. Bunu da denerim teşekkürler
Hoşgeldiniz bu arada. Muhtemelen şoför tarafını tam indirip kaldırınca çözülür. Benim o olay başıma bir kaç kere geldiğinden artık öğrenmiştim, servisle akü kavgası verdiğim dönemde artık nasıl bir hışımla basmışsam şoför cam düğmesine, arada camı otomatik indirmek için düğmeye tam bastığımda birşeylere sürtünerek basılıyor düğmeye.

Rahstsız oluyorum biraz ama şu sıralar havalar serin olduğundan çok lazım olmuyor. Şeytan diyor garanti bitmeden bin servisin tepesine değiştirsinler ama şeytana uymamak lazım. Kendim ettim kendim bulucam:) Yaza düğme grubunu bi sökmem gerekecek artık:)

Son düzenleme:

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Evet şoför camını tam açınca ön taraflar düzeldi ama Hale’n arka camlar hiçbir şekilde ne arkadan ne de şoför tarafından açılmıyor.acaba konsol ayarlarında var mı öyle birşey bulamadım ama...

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Evet şoför camını tam açınca ön taraflar düzeldi ama Hale’n arka camlar hiçbir şekilde ne arkadan ne de şoför tarafından açılmıyor.acaba konsol ayarlarında var mı öyle birşey bulamadım ama...
J kasada bu şekilde düzeliyordu. Neyse tamamen çözülene kadar 4 camın açılmamasından iyidir:) . H kasayı bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır..

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Aracı yeni aldım. Ne kasa oluyor benimki.astra sedan 2008

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Son düzenleme:
11 Şub 2017
Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Eğer g kasadaki gibiyse, şöyle oluyor:
Her cam için ayrı ayrı, şoför tarafından önce camı indiriyorsunuz, eliniz kaldırmadan birkaç saniye bekliyorsunuz düğmeye basmaya devam ederek. Sonra camı kapatıyorsunuz ve aynı şekilde cam kapandıktan sonra düğmeye birkaç saniye daha basılı tutacaksınız. Bir cam halloldu. Diğer camlar için de aynı şeyi tekrarlıyorsunuz, sorun halloluyor. Eğer düğmelerin hiç çalışmaması gibi bir durum var ise öncelikle sigortalara bir baktırın derim..

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
@goktasoktay hocamın söylediği gibi her camı düğmeyi hiç bırakmadan sonuna kadar indirip 3 saniye bekliyorsunuz, yine aynı düğmeyi hiç bırakmadan sonuna kadar kapatıp 3 saniye bekliyorsunuz. Bütün olay bu şekilde hocam.

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.ön çamın ikisi dediğiniz gibi oldu.ama arkalar hiçbir yerden Kuman’da olmuyor.sigortalara bakayım yarın ama pek anlamam en iyisi bir elektrikçiye götüreyim.

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Sigortasında problem olabilir hocam elektrikçi kısa sürede çözecektir geçmiş olsun.

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Bugün gittim sanayiye arkadaşlar. Sigortalar kontrol edildi.laptopla bağlantı yapılıp denendi.Diğer özel fonksiyonlar denendi. Camları yukarı kaldırıp basıp tutmak vb bir sürü özellik. Cam motorlarına bakıldı ama Hale’n aracımın arka camları hiç tepki vermiyor. Abi uzun bir ara getir de iyice bakalım dediler yani sorun Hale’n devam ediyor. Diğer yazdıklarımı zaten burada siz çözmüştünüz teşekkürler.

3 Kas 2017
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Cam motorlarına,teline veya modülüne kapı sökülerekmi bakıldı?

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Kapıyı söktüler evet tamamen.en sonunda hatta şu an Hale’n sanayide elektrikçideyim.arka bagajdan beyaz bir sigortanın arkalara doğru en gerilerde yanmış olduğunu gördüler.onu değiştirdiler arkalar arka taraftan çalışmıyor ama artık ön şoför tarafından çalışıyor. Anahtarı kullanmayıp arkadan tel ile müdahale edilince arkalar arkadan da çalışıyor.eee peki neden sanayidesin hala diyeceksiniz. Bu seferde onu yaptıktan sonra merkezi kilit devreden çıktı ne anahtarla ne de kapıdan araba bagaj dahil ne kilitleniyor ne de açılıyor.bulamadılar 3 saat oldu Hale’n çözülmedi. Taktıkları sigortayı geri çıkardılar ama yine de merkez kilit çalışmıyor.pc ye bağlandığında merkezi kilit arızası ve park lambası arızası veriyor.

3 Kas 2017
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Valla Allah kolaylık versin..Baya karışmış olaylar..Peki o kabloları iptal edip tekrar farlı bir yerden akım alıp yapsalar olmazmıymış?

Wodoo2

Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2018
Araç
Opel astra sedan enjoy
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Yarı Otomatik
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2008
Hiç kablo olayına girilmedi.sadece arkadqn bir sigorta değişti sonra kapılar ve bagaj açılıp kilitlenmiyor.kaldık böyle valla

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
@Wodoo2 hocam ne oldu çözüldümü konu merak ediyorum nasıl bir sorun oluşmuş ?

Bu konuyu okuyan(lar) (Kullanıcı(lar): 1, Misafir(ler): 0)