Neler yeni
  • Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Cam Filmleri Ağır Kusur Sayıldı

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Artik söyleyecek tek kelime bile kalmadı. Artık cam filmiyle muayeneden geçemeyeceğiz.

FB_IMG_1509567191717.jpg

Son düzenleme:

Entigin

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Önce serbest bıraktılar sonra yasakladılar, şimde de sapla samanı ayıramıyorlar kömüt gibi film çekenle 1 numara film taktıranları aynı kefede değerlendiriyorlar.

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Aynen öyle hocam uzun yola çıkıyoruz çocuk uyuyor vs hiç vicdan kalmadı. Filmi söküp perde almayı düşünüyorum.

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Cam filmleri kendi imkanı ile söken arkadaş varmı acaba?Ben youtube tan biraz izledim..En çok zorlanılan rezistanslı olduğu için arka camlarmış...Dün haberlerde çıkan bir videoyu izledim..Sökme işlemini yapan kişi,''arka camlardaki rezistanstan dolayı onları sökmüyoruz ve trafik polisleride buna bir şey demiyor ''gibi bir söylemde bulundu..Acaba arka camları sökmesek bir sorun olurmu?Bu hafta sonu kendim sökmeyi düşünüyorum..

goktasoktay

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Cam filmleri kendi imkanı ile söken arkadaş varmı acaba?Ben youtube tan biraz izledim..En çok zorlanılan rezistanslı olduğu için arka camlarmış...Dün haberlerde çıkan bir videoyu izledim..Sökme işlemini yapan kişi,''arka camlardaki rezistanstan dolayı onları sökmüyoruz ve trafik polisleride buna bir şey demiyor ''gibi bir söylemde bulundu..Acaba arka camları sökmesek bir sorun olurmu?Bu hafta sonu kendim sökmeyi düşünüyorum..
Ben ayın 24 ünde muayeneden geçtim, hafif kusur yazdılar. Bir hafta sonra olsa paşa paşa söktürecektim. Sizin sorduğunuza gelince bence söktürmeden tüvtürk geçirmez muayeneden. Ben de arka camı kara kara düşünüyorum. Yan camlar neyse de arkada rezistansa hasar vermeden nasıl sökülür. Youtube da yapanlar var ama bizim uygulayabileceğimiz kolay bir yöntem bilen varsa ve paylaşırsa dua alır. Bizim memlekette hemen olayı fırsata çevirme hastalığı var, götürüp söktürelim desek 100-150 tl fiyat isterler eminim. Ben muayeneden yırttım, lakin arka yan camları kendim uğraşıp sökerim. Arka cam için de polis birşey demez diye düşünüyorum. En azından havalar ısınınca sökeceğimi söylerim.
Hasip bey ben de perde almayı düşünüyorum, bod perdelerden. Fakat bildiğim kadarıyla sonradan takılan karartmalı cam, cam filmi ve perde yasak kapsamında olmalı. Yani polis çevirirse perdeye de ceza yazabilir...

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Hocam aslında arayışım açılır kapanır perdelerden, bulabilirmiyim tartışılır :)

baran

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
2013 Astra J 1.4T
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Peki camları fabrika çıkışından renkli olan araçlar? Örneğin Ford Focus Titanium donanım aracın arka kapı ve arka camı renkli cam. (Film değil) bunlara nasıl bir uygulama olacak?

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Fabrika çıkışlı araçlarda Transparent şeklinde bir ibareyle ışık geçirgenliği belirtilmiştir. Onlarda bir sorun yok olan bize oldu hocam :)

alayeri

Kayıtlı Kullanıcı
Vites
Manuel
Model Yılı
2012
arka cam dışındaki tüm hepsini rahatlıkla sökersin sadece acele etme yeter yukarıdan aşağıya tek bir tabaka halinde sökmeye çalış camsil, su bilmem ne hiç ihtiyaç duymadım. Arka cam rezidans olayı benim de çok kafamı kurcaladı o yüzden sökmedim normalde göze batmaz önden de görünmez çok kılın birine denk gelirseniz artık o da onun işgüzarlığı. internet videolarında arka camları sökenleri gördüm ama hasar verip vermediklerini kullanarak anlayabiliriz.

alayeri

Kayıtlı Kullanıcı
Vites
Manuel
Model Yılı
2012
Fabrika çıkışlı araçlarda Transparent şeklinde bir ibareyle ışık geçirgenliği belirtilmiştir. Onlarda bir sorun yok olan bize oldu hocam :)
Hasip hocam aslında ondan bizde de var sanırım transp.%70 min. 43 R yazıyor. Test uygulanmış belli çok az da karartma mı vardır nedir.

Ekli dosyalar

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Donanım seviyelerine göre veya üretim yıllarına göre artık nasıl dersek. Bizim araçlarımızda söylediğiniz gibi %70 geçirgenlik mevcut, film ile geçemeyiz muayeneden ancak bu %70 konusunda bize birşey diyemezler.

alayeri

Kayıtlı Kullanıcı
Vites
Manuel
Model Yılı
2012
Hocam aslında arayışım açılır kapanır perdelerden, bulabilirmiyim tartışılır :)
bebek güneş perdesi denen bir ürün var ilgilenirsen şehiriçinde kullanmam belki ama memlekete gel git yaparken düşünüyorum. Yorumlarda ebatlarla ilgili sıkıntılar duydum o yüzden beklemedeyim yaza kadar.

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
İçerisini görünmeyecek derecede değişiklik(veya aksesuar takılması)yasak diye biliyorum...

Berkin

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Basın açıklaması yaptılar her taraftan farklı ses çıkınca. Fabrika çıkışlı renkli cam hariç yapılan (arabanın içerisini göstermeyi engelleyici) her şeyin yasak olduğunu özellikle belirttiler. Yani olay sadece film değil perde yada güneş girmesin diye çekilen gazeteler bile yasak. Tabi Türkiye'de son yıllarda görülen basın açıklamaları sonradan yanlış anlaşıldı diye başka şekilde söylenebiliyor. Bu yüzden bu açıklamanın yazılı olarak dağıtımını bekliyorum. Takipteyim.

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Dün aracın tüm camlarındaki filmleri kendi çabamızla söktük(Saç kurutma makinesi ile gayet kolay söküldü)..Sn Cumhur başkanıda yeniden çalışma başlatılmasını istemiş..Buyrun burdan yakın....

Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Ben şahsen muayene gelene kadar sökmeyi planlamıyorum. Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası ne olacak bakalım. Benim beklentim çok koyular hariç izin verecekler.

Berkin

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
eyy film takılı araba sahipleri. Sizlere sahip çıkacağız :) şaka bir yana, sabah liseye girişin yine değiştiğini öğrenince film yasağıda haftaya değişir gibi geliyor. Gece rüyada gördüklerini sabah kanunlaştırdıklarından ciddi ciddi şüphe duymaya başladım. Bir ülkenin düzeni lego gibi zırt pırt değişirmi. Biraz siyasi oldu kusura bakmayın ama ülkemizin gerçeği bunlar.

Berkin

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2014
Jet hızıyla değişimler devam ediyor güzel ülkemde.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması:
"Cam filmi bugün tamamen yasak. O yasak kalkıyor. Belli bir standart geliyor. Ön, arka, yan camlarda ne kadar olacak, kimler üretebilir… Her şeyin yukarıdan aşağı standardize edildiği bir süreci arz edeceğiz.
Cezaları 8-10 gündür tamamen kestik. Bir tane ceza kesilmeyecek bu konu aydınlığa kavuşana kadar. Talimat verdim bu konuda"