Vektra'larin Rölanti Devri?

sbademci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.Arkadaşlar Vektraların rölanti devirlerinin kaç olması gerektiğini bilen var mı? 1.6 ile 2.0 arasında rölanti devri farkeder mi?
2. Bu TC denilen özelliğin açılımı nedir? otomatik olarak devredemidir? hangi durumlarda devreye girer?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...:alkis:

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra B cd 2.0 kullanmıştım daha önce yani 1000devirin altındaydı normal çalışma sıcaklığında... Tabi ilk çalıştırmada daha yüksek olur... TC = Traction control / anti patinaj sistemidir. Çekiş gücü olan tekerlerin patinaja düşmesi durumunda devreye girer ve bunu engeller. Kalkışlarda patinaja düştüğünüzde faydalı bir sistemdir.

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
750-800 devir civarında benzinlilerde, 1.6 2.0 ayrımı oldunu sanmıyorum çoğu arabanın bu civardadır zaten, tc ise göstergede ışığı yanık vaziyette durduğunda devre dışıdır eğer ışık yanmıyosa da devrede demektir. kesin olmamakla birlikte tc devredeyken araç pati eğiliminde olduğu zaman göstergedeki tc ışığının yanıp sönmesi lazım diye biliyorum

olcay_0_6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gögüste TC lambası yanıyorsa devre dışıdır, rolönti ise yol bilgisayarı varsa 0.8 yoksa devir sayacında 0.7-0.8 göstermesi gerekir

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet TC devreye girdiğinde yani araç patinaja düşme durumunda iken yanıp sönme yapar....

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tum nprmal benzınlı aracların 750 devır 800 devır arasındadır.1.6 2.0 3.0 farketmez.ılk calısmada 1-2 dakıka 1250 de calısması normal sonra motar kendını regule eder.

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 2.0 ların fabrika rölanti değeri 752 devir/ dakika

bilgilerinize