Düşünceleriniz lütfen...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanla hayvan arasındaki fark ;
İkisinede araç çarpınca ve her ikiside öldüğünde ,
İnsanın cesedinin başında beklenmesi ve onun kaldırılması,
Hayvanın cesedinin hiç önemsenmeden ve hatta üstünden geçilerek asfalta gömülmesi,
Kadarmıdır?

(Konu düşüncelerimden bir kesit olmayıp yanlızca sizlerin fikirlerini almak için açılmıştır.)

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hassas bir konu.Hemen her gün bu sahneleri yaşıyoruz.Özellikle kendi adıma konuşmam gerekirse her gün otobandan işe gidip geliyorum ve genelde yüksek hızla.Bu tür bir durumlada karşılaşıldığı zaman elimizden birşey gelmiyor.Sonuçta onu yol kenarına çekmeye çalışmak belkide daha hazin bir kazaya yol açabilir sonuçta trafik hızlı akıyor.Bu bence karayolları veya trafik görevlilerinin işi.Elbette şartlar uygunsa bizlerde bir şekilde durumu düzletmeye çalışırız.Ama unutmayalımki bu ülkede halen ambulans geç geldiği için veya kimsenin arabam leke olur diye arabasına koymadığı için insanlar ölüyor

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duygudan uzak ve tamamen mantık çerçevesinde bir cevap olacak belki ama, birinde hukuki yaptırım var-diğerinde yok...Dolayısı ile davranışlar da buna paralel oluyor.

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben henüz hiçbir haycana çarpmadım ama küçükken birkeresinde kedinin üzerinden geçmiştim bisikletle ama birsey olmadı allahtan.benim evim karayolu yanın da ve eger benim evimin önünde bir köpek yada kedi görürsem tutup çöpe atıyorum ama akıskan bir trafikte motoruna zarar gelmediise devam etmek bence en mantıklısı