Enjektör Temizliği mi kurtarır? Carbon Clean mi kurtarır?

azazil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir bilen cevap versin

benim arabam 1994 model opel corsa bu aralar araba gaz yememeye ve fazla yakıt sarfıyatı olmaya basladı.onceden vuruntu olmazdı şimdi vuruntu yapmaya basladı bazen suratlı gıderken araba teklıyor ne yapacağımı sasırdım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Enjektör temizliği mi sizce daha yararlı carbon clean mi?
Birinci tercihin enjektör temizliğinden yana olmalı. Enjektör memeleri sökülerek test aletine bağlanır ve her memenin benzin atması (işeme tabir edilen) test edilir. Kimyasal ilaçlarla temizliği yapılıp gerekli parçaların değişimi yapılır. Sonuçta enjektörler daha sıhhatli çalışacağından yakıt tüketimi ve çekiş problemleri düzelecektir. Ülkemizde satılan yakıtlar kalite bakımından sorunlu olduğundan zaman zaman bu tür temizliklerin yapılması faydalı olacaktır. Carbon clean yanma işlemi sonucu zamanla oluşan kurumların temizliği ile ilgili olduğundan ikinci plana alınabilir. (Benzindeki pislikler enjektörleri daha kısa zamanda olumsuz yönde etkiler buna karşılık kurumlaşma ise daha uzun zamanda meydana gelir) Maliyet bakımından; Kaliteli bir serviste enjektör temizliği+parça değişimi için ödediğim ücret 2006 yılında 120 YTL iken carbon cleanı 2007 yılında 60 YTL ye yaptırmıştım.

Son düzenleme:

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer sürekli arıza ışığı yakıyor 2 bin devir öncesinden gaz yemiyor,sallantı yapıyor,benzin çok yakıyor.ara sıra haftada bi kaç gün rölantide kendi kendine devir aşşağı yukarı çıkıp iniyorsa büyük ihtimal kurum vardır motorda bu gibi durumlarda carbon clean bi işe yaramaz diye tavsiye edilmiyor. ancak şans yinede deneyenler işe yaradğnı söliyenler oluyor.carbon cleaner 70-80 liraya hallolur en fazla,motor açmak temizlemek ise 700ytl civarı tutar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence al bi würth enjektör temizleyici doldur depoya fulle depoyu devirli olarak kullan depo bitene kadar hiçbişe kalmaz tecrübeyle sabit

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence al bi würth enjektör temizleyici doldur depoya fulle depoyu devirli olarak kullan depo bitene kadar hiçbişe kalmaz tecrübeyle sabit

34.000 km.de 2007 model 1.3 cdti corsa aracım var. araçta önemli bir şikayetim olmamasına rağmen faydasını olduğunu bildiğim içim 15 gün önce depoya bir şişe kaliteli enjektör temizleyici ilave ettim. 300 km oldu sadece şehir içerisinde kullanmama rağmen araç ataklaştı, daha iyi gaz yiyor, 1.ve 2. viteste daha de serileşti.
uzun yıllardır enjektör temizleciyi arada bir bütün araçlarımda kullandım ve hiç carbon clean yaptırmadım çok faydası oluyor. yalnız her yerde satılan dandik temizleyicilerden değil amerika yada avrupa da dolumu yapılan markalı ve orjinal temizleyicilerden kullanmaya dikkat etmek lazım. zaten servislerdeki carbon clean cihazlarında kullanılan temizleyicilerde genellikle würth marka. aynı konuyu opel yetkili servisten ayrılıp özel servis açan bir arkadaşımla da tartıştık, enjektör temizleyici kullanmak carbon clean yaptırmaktan hem çok daha ucuz hem daha faydalı, depoya konan enjektör temizleyici depodan itibaren enjektörlere kadar her yeri temizliyor. dedi
sözün kısası arada bir kullanmakta fayda var diye düşünüyorum.

nuri5858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 vectra gls

arkadaşlar benim 95 vectra var ilk aldığım zamanlar 20tl 82km yol ğidiyordu sonra67km ğitti şimdi ise 63km ye düştü sizce sorun ne olabilir arkadaşlar enjektor temizlenmesi ğerekir diyorlar lpğ çiye ğittim bir sorun bulamadı fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :confused: n-asilturk@windowslive.com