Fren Sistemleri

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benimde 2003 zafiram var ani fren yapmak zorunda kaldim hava yagmurluydu benimde anlamadigim sekilde aninda durdum ve arkadan gelen mercedes E 220 frenledi geldi ve bir metre kala zor kurtardi demek istedigim
zaman zaman degisik reflex ler gösterebiliyor abs birde sen gazdan ayagini cektigin an varya o an o hesaplaniyor sen frene basmadan kendisi yapabiliyor

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uzun sözün kısası nı video görüntüleri ispatlamış durumda. Her yönü ile abs nin varkı açık ara önde.:alkis:

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ScArC' Alıntı:
peki fren hidroliğini ne kadar sürede bir değiştirmemiz gerekiyor? (astra h için)
Çok uzun zaman öncenin sorusuna şimdi cevap veriyorum, çünkü ben 90.000 ne dayandım, fren hidroliğini 90.000 km de değiştirmek gerekiyormuş opel servis planında 90.000 de V kayışı ile fren hidroliğinin değişimi var ben buna bir de şanzımanı eklemek istiyorum, çünkü benim araç da şanzınam eski performansında değil gibi geliyor . Bu bakımda büyük ihtimalle şanzıman yağını da değiştireceğim.

frost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aranıza yeni katıldım yeni bir astra aldımbugun elime geçiyor forumda dolaşirken bu konuyu gordum ve yardımcı olabılecegımı dusundum.on bılgı olarak baslarsak ıkı cesıt surtunme kuvvetı vardır statik vede dinamik statık surtunme katsayıları dınamık surtunme katsayılarından her zaman buyuktur or statık 0.4 dınamık 0.35 gıbı bırımsız bır carpan durumundadır abs nın temell amacı kızaklamayı onlemek ve statık surtunmeyı saglamaktır. boylece aracın kontrolu kaybolmadan en kısa mesafede guvenlı bır sekılde durmayı amaclayan bır sıstemdır bu. en soguk kanlı oldugunu soyleyen pılotlar bıle abs olmayan araclarda anı olaylar karsısında kızaklamayı onleyemedıklerı gorunmustur yanı bunu ayarlamak cok ınce bır cızgıde yurumek gıbıdır ve bu yuzden test verılerıne uymayan bır sonuc cıkar ve abs hesaplanandan daha ıyı bır performans gostererek daha kısa bır mesafede durmayı saglar herkese ıyı sohbetler.