Corsada debriyaj balatası

rterdem_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha 150 km deki 1.2 corsada,geri viteste 2-3 metrelik yokuş çıkarken kaputtan duman çıktı.Ardından yolda giderken balata koku yaptı.Acaba debriyaj balatası mı yandı?Yandığını ya da aşındığını nasıl anlayabilirim?Benzer sorunla karşılaşan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim...

orKun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle kendini üye arsivi basligi altinda tanitirsan iyi olur.
sorununa gelince yarım debriyaj yaptın sanırım. bunun sonucunda balatanin bi kısmı yandı. eger cok fazla asindiysa balatan 2000-3000 km icinde parcalanir. (benim basima geldi ordan biliyorum) :( bundan sonra yarım debriyaj yapmamaya calis. yokuslarda el freninden destek al. balataya fazla yüklenmezsen iyi olur;)

rterdem_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yarım debrijay yaptım.Servise gidip balatayı değiştirmeme gerek var mı?Yoksa idare ettiği yere kadar gitmeli miyim?

orKun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha 150 km.de diyorsun. bence git servise ama yarım debriyaj falan yaptıgını söyleme. Servis bi baksın.
Egerki cok fazla yanmadıysa bi problem yasayacagını dusunmuyorum.

orKun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise gittigin zaman cekingen durma. tabiri yerindeyse yırtık ol.;)
Benim caddy'nin debriyaj balatası parcalanınca garanti kapsamında olmadını kullanıcı hatası falan filan ... dediler. ama biraz bastırınca hakkımı aramaya baslayıncada garantiden degistirdiler.

rterdem_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten de benim hatam olduğunu düşünmüyorum.Çünkü eski arabam 94 model 1.2 corsaydı aynı yeri sayısız kez onla geri viteste çıktım.Hİç böyle bi sorunla karşılaşmamıştım.Yarın dediğin gibi biraz yırtık olmalıyım galiba:D

S

songun

Bilgi Girilmemiş
astrada 6000 km de debriyaj balataları gitmis durumda. nasil is anlamadim. kullanıcı hatasıyla mumkunmudur arabanın kendisinde mi sorun var

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel servisleri baskı balatayı kesinlikle garantiye sokmuyorlar kullanıcı hatası diorlar!Bide yetkili servislerin hepsi yamyam ya ondan da ole yapıyorlar

orKun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rterdem_corsa' Alıntı:
Gerçekten de benim hatam olduğunu düşünmüyorum.Çünkü eski arabam 94 model 1.2 corsaydı aynı yeri sayısız kez onla geri viteste çıktım.Hİç böyle bi sorunla karşılaşmamıştım.Yarın dediğin gibi biraz yırtık olmalıyım galiba:D

yeni nesil araclarda balatalarda aspest olmadıgından dolayı eskilerden cok daha dayanıksız. Cok daha nazik kullanim istiyor ;)