Direksiyon Tıkırtısı

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 opel kullandım 97 vectra CD direksiyondan ufak tefek hareketlerde cukurlarda resmen sanki bosluk var gibi
sonra sattım onu 2001 comfortum var daha 70 binde aynı sorun onda da var cıldıracam OPEL yakısmıyor bu arıza 3 farklı opelde de denedim bu olayı hususi olarak hepsinde de vardı bir parcacıya sordum bursada abi bu opellerin kronik hastalıgı dedi gercekten oylemi yapılac bir sey yokmu bir de servis yenisini takalım 1 yıl sonra aynı olur dedi bunlar doğru olamaz yaaaaaaaaa.

VectraB elegance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2001 vectrada da benzer bir problem var,ama servise bir türlü kabul ettiremedim ,direksiyonu çevirince bazen hafif bir tıkırtı hissediyorum,rot kolları,z rot,değiştirdim,ön takım kontrolü yaptırdım ama bi değişiklik olmadı artık kabullendim.:(

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses direksiyon mavsalından geliyor dur.onun da caresi değişmesi.ve ses kesilir birdahada olcanı sanmıyorum çünkü mavsal iyileştirildi sorun cıkmıyodu artık

luci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses bendede bir kaç haftadır var bende bakıma gidincve gösteririm diye üstüne düşmemiştim
tahmini ne kadar masraflıdır bu tıkırdı :D

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı sesten rahatsız oluyordum servise götürdüm parçayı değiştiler kısa bir süre sonra yine başladı..Yaklaşık 1,5 senedir aynı ses hep var...Bu ses dediğin gibi kronik uzun vadeli bir tamir şekli yok ve asla geçmiyor..Ben ona alıştım oda bana...Tıkır tıkır gidiyoruz işte napalım :D

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet opellerin kronik sorunu direksiyondan ve koltuktan gelen tıkırtı sesler..