tigrada gaz yeme problemi

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
tigramda gaz yeme problemi var daha dogrusu sanki arabayi bi guc tutuyo.daha once corsa gsi imdada olmustu enjektorlerini temizlettikten sonra bi problem kalmamisti ancak bunda problem enjektorden degil hatta katalizatorude iptal ettim ama bisey farketmedi.aslinda kotu degil araba gidiyo ancak o rahat rahat yarila yarila seklinde degil acaba son veya orta susturucudan yaparmi yada motorda veya bujilerde bi problem olabilirmi
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen benimkinde kırmızı ısıkta falan kalkarken
dusuk vitesdeyken 1-2 de
birden sanki gaz yemiyomus gibi oluyo sonra yiyince aniden hızlanıyo
bi arkadasta tigra vardı ondada oluyomus
genel bi sorun mu acaba bu

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
weSti555' Alıntı:
kelebek bogaz ı temizlet mutlaka faydası olur
ESAS SORUN BUMUDUR YANI YOKSA SUSTURUCULARLA ILGILI OLABILIRMI YADA EGZOST SISTEMIYLE ILGILI

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence karışımla ilgili kısa süreli sorun oluşuyor.Ama bunun birçok nedeni olabilir. ısı sensörü-kelebek-O2 sensor- vs..vs.. ama şunu merak ettim normalde giderken kısa süreli sanki arkadan biri asılıp bırakıyomuş gibimi oluyor??

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RespecT' Alıntı:
bence karışımla ilgili kısa süreli sorun oluşuyor.Ama bunun birçok nedeni olabilir. ısı sensörü-kelebek-O2 sensor- vs..vs.. ama şunu merak ettim normalde giderken kısa süreli sanki arkadan biri asılıp bırakıyomuş gibimi oluyor??

evet respect aynen dedigin gibi oluyor ama kisasureli derken bu bi 2 saniye arasi suruyo sonra arac yurumeye basliyo ama normalde almasi gereken ilk hizlanma ivmesini alamadigi icin sanki cok iyi gitmiyormus hissi veriyor.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emirhan' Alıntı:
evet respect aynen dedigin gibi oluyor ama kisasureli derken bu bi 2 saniye arasi suruyo sonra arac yurumeye basliyo ama normalde almasi gereken ilk hizlanma ivmesini alamadigi icin sanki cok iyi gitmiyormus hissi veriyor.

tekrar teyit edeyim.araç yürüyor ancak ara sıra 2 saniyeliğinede olsa sanki arkadan biri asılıp bırakıyor.ve bu motor soğuk yada sıcak olması farketmiyor.bendede aynı durum vardı.ustam kafadan bana şöle dedi.sanki biri sılıp bırakır gibi değilmi?? ve değiştirin ısı sensörünü demişti.
Radyatör hortumunun hemen altında (c20 xe lerde yeri orası) 25-30 milyon felan sanırım.şu an sorun yok.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inanmassınız belki ama bende arada aynı hisse kapılıyorum... özellikle 1 ve 2. viteslerde...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin arabana bindim idris.bence bişiy yok .kullanmadım ama hissedilen bi anormallik yok.için rahat olsun:)

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devamlı bi olay diil saten. arada sırada...