Çip takılınca yakıt miktarı ne kadar artar???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vectra GT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bn size danışmak istiorum.Arabaya çip takılınca normal yakıttan fazla yakıo ama bu artış ne kadar olabilir yani gereğinden fazla mı yoksa normal bi artış mı...??? düşüncelerinizi bekliorum....
saygılar....

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağlıklı bir çip ise normal sakin kullanımda yakıt tüketimin biraz düşecektir.seri kullanımlarda ise en fazla %5 kadar artacaktır.Tabiki bu çipin niteliğine hazırlanış amacına göre de değişir.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa cdti için özel chip var mı, fiyatı ne kadardır, kullanan var mı? Power box 600 euro civarı fakat chip gibi ayarlama yapamıyorsun (turbo aralığında oynama ).

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
Emre' nin dediği gibi CHIP mantıklı kullanımda yakıtı arttırmaz tersine düşürür.

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben benim araba için düşündüm yaklaşık 450ytl hesap çıkardılar bana opel özel serviste tanıdık vardı sorum yapsak ne olur sorun olur mu dedikiler yaparsan herhangi bir sorunda araba sigortadan çıkıyorr diye felan sorun oluyormuşş

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TheOne' Alıntı:
Emre' nin dediği gibi CHIP mantıklı kullanımda yakıtı arttırmaz tersine düşürür.

:good: :good:

Crack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mehtap.org
RespecT' Alıntı:
sağlıklı bir çip ise normal sakin kullanımda yakıt tüketimin biraz düşecektir.seri kullanımlarda ise en fazla %5 kadar artacaktır.Tabiki bu çipin niteliğine hazırlanış amacına göre de değişir.

normalde 200 yakiyodu chip taktirdik tapagazla gidildiqinde abartmıyorum 350-400 yaktı. performans acisindan dusunursekte 4. viteste 170 i zorlanmadan goruyordu 1.7 dti corsa c.. tabi arkadan cikan siyah dumandan rahatsiz olmayacaksaniz yaptirin.. ya da sakin kullanacaksaniz.. ama chip olunca kavraması toplaması gidisi felan cok değisiyo, cok gaza getiriyor adamı..

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi yapılmış bir chip tuning dizel motorlarda 30 hp civarı güç verebiliyor. Bence mantıklı bir tuning şekli

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SERKAN_61' Alıntı:
arkadaşlar ben benim araba için düşündüm yaklaşık 450ytl hesap çıkardılar bana opel özel serviste tanıdık vardı sorum yapsak ne olur sorun olur mu dedikiler yaparsan herhangi bir sorunda araba sigortadan çıkıyorr diye felan sorun oluyormuşş

Arkadaşım chiip takarız diyenler muhtemelen senin arabanın beynini görmeden konuşmuşlar.Ben İstanbul'da çok yere sordum, Twinport'lara beyin hybrid olduğu için chip yapılamıyor.Ha dersen ki ben riske girerim, yeni beyin alacak param var o zaman başka...Dizel'lerde hem chip'in montajı daha kolay hem daha iyi sonuç veriyor maalesef...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...